Pusty Tarnów?

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Aspiranci
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 16-01-2013, 14:32
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Pusty Tarnów?

Post autor: Aspiranci »

Fundacja Promocji Artystycznej Aspiranci zaprasza:

"Pusty Tarnów?"
Wernisaż w piątek: 22.04.2016, godzina 19.00, wstęp wolny
"Art Squat", Rynek 15 (Pierwsze piętro)
Wystawa czynna do 07.05.2016 r.


Artyści: Martyna Czech, Maja Starakiewicz, Karolina Sroka, Ludwika Wyszkowska, Adrianna Pomykacz, Izabella Wielgus, Agnieszka Bodzioch.
Kurator: Łukasz Lucjusz Dubin
Współpraca: Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie, ZPAP Okręg Tarnowski, Wydział Kultury Urzędu Miast Tarnowa.

Miasto Tarnów od dłuższego czasu niechlubnie króluje, w ogólnopolskim zestawieniu miast, z których wyemigrowało najwięcej osób w stosunku do liczby mieszkańców. Sprawiając tym samym, iż Tarnów stał się wymarły. Pusty? Smutny? Nijaki?
Jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy, jest postrzeganie Tarnowa przede wszystkim poprzez ludzi młodych jako miejsca bez perspektyw, możliwości rozwoju oraz problemów w znalezieniu odpowiedniej i satysfakcjonującej pracy. Bowiem w głównej mierze to młodzi, stąd emigrują poszukując czegoś lepszego, czegoś bardziej satysfakcjonującego. Tu warto zaznaczyć, że sam problem jest niebywale rozległy, obejmuje nie tylko sfery: gospodarki, spraw społecznych ale również działalności kulturalnej.
Pusty Tarnów? To współczesny wydźwięk krytycznego oblicza Tarnowa, widzianego poprzez sztukę - twórców, którzy mimo swego rodzimego powiązania z miastem, swą edukacje, karierę zawodową oraz artystyczną, wiążą już z innymi zakątkami Polski.

Maja Starakiewicz - studentka grafiki na ASP w Krakowie. Współzałożycielka grupy Dąb i Trzcina, z którą przygotowała spektakl rysunkowy Lustro zwielokrotnione, bitwę rysunkową w Magazynie Kultury oraz konferencję o narracji wizualnej NarrAkcje. Interesuje się literaturą i sztuką manierystyczną. Autorka esejów wizualnych, komiksów i ilustracji.
http://www.maja.starakiewicz.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Ludwika Wyszkowska - studiuję na Wydziale Grafiki w krakowskiej ASP. Najbardziej interesuje ją łączenie różnych form plastycznych, przetwarzanie ich i zestawianie ze sobą w nieoczywisty sposób. Uwielbia robić kolaże (produkuję je masowo), przy okazji sortuję makulaturę.
http://www.ludwikawy.tumblr.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Martyna Czech - aktualnie studentka IV roku Wydziału Artystycznego katowickiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni malarstwa prof. nadzw. Andrzeja Tobisa. Laureatką Grand Prix - Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 42. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2015".
http://www.facebook.com/martynaczech" onclick="window.open(this.href);return false;

Karolina Sroka - absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie, obecnie studentka kierunku grafika ze specjalnością grafika wydawnicza i artystyczna na Uniwersytecie Śląskim. Do swoich działań angażuje zagadnienie absurdu, sytuacji niemożliwych, zgodnie z którymi stara się samodzielnie wykreować przestrzeń. Zajmuje się ilustracją, fotografią, projektowaniem graficznym oraz linorytem, rzadziej innymi technikami warsztatowymi. Laureatka parunastu konkursów, sama nie potrafi określić, które z nich są znaczące, więc zaprasza do obejrzenia swoich prac, które publikuje w Internecie pod adresem:
http://www.karolinarysuje.tumblr.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Agnieszka Bodzioch - absolwentka Liceum Plastycznego w Tarnowie na profilu reklama wizualna. Obecnie studentka III roku Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki. Zajmuje się głównie grafiką użytkową i rysunkiem.
http://www.facebook.com/Agnieszka-Bodzioch" onclick="window.open(this.href);return false;

Adrianna Pomykacz - absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie (2014 r.), studentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Architektury Wnętrz. Uczestniczka wielu wystaw m.in. wernisażu XX Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego - Jeżów 2013, Poplenerowej Wystawy Prac Studentów Katedry Architektury Wnętrz ASP w Łodzi, wystawy „SOL LeWITT DIGITAL HOMAGE” oraz „Akord i inne”. Swoimi pracami nawiązuje do konceptualizmu i realizuje je przy pomocy technik komputerowych.

Izabella Wielgus - studentka grafiki obecnie na drugim roku studiów magisterskich Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Interesuję się ilustracją, grafiką warsztatową, fotografią, teatrem. Jej prace można było zobaczyć na wystawach zbiorowych : „Pożeracze cieni” - galeria Wydziału Sztuki UP „Grafika ilustracyjna i edytorska” - Galeria Znaczy Się.

Obrazek

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Pusty Tarnów?

Post autor: Jan Kowalski »

Aspiranci pisze: Kurator: Łukasz Lucjusz Dubin
:)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Pusty Tarnów?

Post autor: marwaldor »

A w kolejne dni po 22.04 w jakich godzinach ?


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2027
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Re: Pusty Tarnów?

Post autor: Dorota1975 »

Do 7 maja codziennie w godzinach 13-20; tak czynny jest Art Squat.

Awatar użytkownika

marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Pusty Tarnów?

Post autor: marwaldor »

Właśnie. Po hucznym otwarciu coś mało o Atr Squacie w necie...
Stąd moje pytanie.


Autor tematu
Aspiranci
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 16-01-2013, 14:32
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Pusty Tarnów?

Post autor: Aspiranci »

"Art Squat" działa i ma się dobrze, czego powyższe wydarzenie jest dowodem. Zapraszamy do śledzenia strony http://www.facebook.com/Aspiranci/" onclick="window.open(this.href);return false;. Tam na bieżacąco relacjonujemy to co u nas się dzieje. Będziemy także częściej informować o naszych działaniach tutraj :)

Awatar użytkownika

marwaldor
Archont
Posty: 748
Rejestracja: 10-05-2013, 06:43

Re: Pusty Tarnów?

Post autor: marwaldor »

I tak trzymać :)
Będę obserwował.


japoneczka01
Proedroj
Posty: 464
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Pusty Tarnów?

Post autor: japoneczka01 »

Aspiranci - do raportu stań! Minęło 3 lata z okładem i ani jednej obiecanej informacji? :-/
marwaldor - obiecałeś obserwować i nic?
Jak zwykle zawsze ktoś składa puste obietnice.


Autor tematu
Aspiranci
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 16-01-2013, 14:32
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Pusty Tarnów?

Post autor: Aspiranci »

Japoneczka01, Aspiranci, po różnych perypetiach, w tym niestety własnych błędach. Zmieniają profil swojej działalności. Niestety nie będziemy już walczyć o Art Squat, a nasze działania skupią się na rzadszych, ale bardziej przemyślanych inicjatywach. Nadal jesteśmy grupą, której zależy na kulturze w Tarnowie! Nie odpuszczamy i walczymy! W tym roku raczej nic nie zrealizujemy, ale na przyszyły rok mamy dość sprecyzowane plany :)

ODPOWIEDZ