Stare - Nowe Czasy Tarnowa: Warsztaty Fotograficzne

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!

Stare - Nowe Czasy Tarnowa: Warsztaty Fotograficzne

Postprzez Aspiranci » 10-10-2016, 18:34

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie historie skrywają fotografie z Twojego rodzinnego archiwum? Czy snułeś domysły na temat przeszłości utrwalonej na historycznych zdjęciach przodków? Czy próbowałeś sobie wyobrazić jak wtedy zapatrywano się na ówczesną rzeczywistość i prozę życia wśród otaczających miejsc, które bliskie są nam do dziś?

Projekt „Stare - Nowe Czasy Tarnowa” to propozycja dla pasjonatów fotografii, którzy chcieliby nawiązać osobisty dialog i emocjonalną więź między rodzinną historią a teraźniejszością biorąc udział w warsztatach mających na celu stworzenie fotograficznych zestawień miejsc i ludzi z Tarnowem w tle: kiedyś i dziś (tzn. stworzenia analogicznych zdjęć prezentujących te same ujęcia miejsc i sytuacji z przeszłości oraz widzianych aktualnie.) Celem warsztatów będzie twórcze ukazanie oraz wczucie się w sytuację na fotografii z historycznego rodzinnego archiwum, które odzwierciedlone będzie w jej indywidualnej współcześnie przełożonej wizji.

Uwaga!
Do udziału w warsztatach możemy zaprosić ograniczoną ilość osób. Wyboru osób dokonamy na podstawie przesłania zdjęć: do 5 w ramach zaprezentowania osobistego portfolio oraz 1 do 3 fotografii z rodzinnego archiwum, jako propozycji do pracy nad ich współczesnym odwzorowaniem. Podsumowaniem realizacji przedsięwzięcia będzie wydruk i prezentacja stworzonych prac w ramach interdyscyplinarnej wystawy, której wernisaż odbędzie się 30 listopada w Tarnowskim Centrum Kultury. Na zgłoszenia czekamy pod adresem: fpa.aspiranci@gmail.com do dnia: 13.10.2016 r. Do godziny 18.00.

Termin pierwszego spotkania: 14.10.2016 r. g. 17.00

Prowadzenie i opieka artystyczna:
Kinga Świętek - rodowita tarnowianka, absolwentka Szkoły Kreatywnej Fotografii w Krakowie oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku fotografia artystyczna. Od wielu lat interesuje się fotografią inscenizowaną, w której eksperymentuje z barwą, oświetleniem, kompozycją oraz człowiekiem jako jej głównym elementem. Intryguje ją rola barwy w fotografii, zwłaszcza czerni. Kinga należy do osób, które zamiast prowadzić długich rozmów o fotografii, po prostu fotografuje.

Projekt „Stare - Nowe Czasy Tarnowa”, współfinansowany jest z Budżetu Gminy Miasta Tarnowa
Aspiranci
Obywatel
 
Posty: 68
Dołączył(a): 16-01-2013, 14:32
Lokalizacja: Tarnów

Powrót do Kultura i sztuka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość