HEJT!?

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Aspiranci
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 16-01-2013, 14:32
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

HEJT!?

Post autor: Aspiranci »

We współczesnym multimedialnym świecie, otwierającym sieci kontaktów i dbającym o anonimowość swoich użytkowników, niejednokrotnie możemy spotykać się z mową nienawiści. Wydawać by się mogło, że sukcesywnie przybiera na sile pod postacią coraz bardziej wyrafinowanych i zarazem coraz mniej subtelnych form przekazu. Jednym z coraz bardziej popularnych przykładów takiej niesubtelnej formy komunikacji jest Hejting - nienawidzenie wszystkiego i wszystkich. Hejting niechlubnie stanowi bowiem coraz częściej stosowaną formę werbalnej przemocy psychicznej. Odnosi się ona głównie do słownej agresji, krytyki i szeroko pojętej negacji innych osób, ich działań, ale również do zjawisk społecznych. W szczególności pojęcie to objawia się w obraźliwych komentarzach na forach, blogach i stronach internetowych.

Sposób i zasięg działania hejtu przybiera aktualnie różne postacie będąc o wiele bardziej złożonym problemem socjologicznym. Hejt to współczesna forma mowy nienawiści oraz przemocy, która w wielu przypadkach przybiera formę: nietolerancji, ksenofobii, rasizmu, czy dyskryminacji. To problem społecznie nadal bagatelizowanym i niedostrzegany, chociaż może nieść za sobą nieodwracalnie, złowrogie skutki.

"HEJT!?" to zbiorowa wystawa studentów i absolwentów Instytutu Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Prezentuje ona artystyczny dyskurs oparty na osobistych doświadczeniach twórców. Coraz cześciej bowiem to właśnie społeczność Instytutu Sztuki pada ofiarą niepochlebnych i obraźliwych komentarzy. W opinii hejterów - wybierając tę placówkę podąża się najgorszą z możliwych dróg edukacji artystycznej, która charakteryzuje się wyłącznie namiastką „prawdziwej sztuki”.

Projekt po raz pierwszy zaktywizuje oraz ukaże indywidualne i poza akademickie działania twórcze społeczności Instytutu Sztuki PWSZ w Tarnowie. To będzie próba nawiązania dialogu poprzez sztukę. Twórcy zmierzą się z negatywnymi i obraźliwymi opiniami.


Artyści uczestniczący:
Wioletta Leszczyńska
Piotr Wątroba
Ania Górska
Paweł Bartnik
Justyna Świętek
Kaśka Legutko
Asia Krzysiek

Kurator: Łukasz Lucjusz Dubin

Wernisaż wystawy: 21 października, g. 19.00, Art Squat - Rynek 15.
Wystawa potrwa do 05.11.2016.

Obrazek

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: HEJT!?

Post autor: Jan Kowalski »

Kurator: Łukasz Lucjusz Dubin :)

Co to jest HERJT!?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


n0timportant
Obywatel
Posty: 5
Rejestracja: 25-07-2016, 12:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: HEJT!?

Post autor: n0timportant »

Też mnie zaciekawił temat :-D Kiedy jednak doczytałem, że to literówka, to już nie bardzo.


Autor tematu
Aspiranci
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 16-01-2013, 14:32
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: HEJT!?

Post autor: Aspiranci »

Przepraszamy za literówkę, chyba nie da się już tego edytować. Zatem uznajmy, że literówka była specjalnie :D

ODPOWIEDZ