Stare - Nowe Czasy Tarnowa

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Aspiranci
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 16-01-2013, 14:32
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Stare - Nowe Czasy Tarnowa

Post autor: Aspiranci »

Fundacja Promocji Artystycznej Aspiranci wraz z Tarnowskie Centrum Kultury, zaprasza na interdyscyplinarną wystawę projektu: "Stare - Nowe Czasy Tarnowa".

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie historie skrywają fotografie z Twojego rodzinnego archiwum? Czy snułeś domysły na temat przeszłości utrwalonej na historycznych zdjęciach przodków? Czy próbowałeś sobie wyobrazić jak wtedy zapatrywano się na ówczesną rzeczywistość i prozę życia wśród otaczających miejsc, które bliskie są nam do dziś?

Projekt „Stare - Nowe Czasy Tarnowa” to niecodzienne przedsięwzięcie. Łączy tradycyjną fotografię z multimediami oraz nowymi technologiami. To osobista i emocjonalna więź między historią skrytą na fotografii z rodzinnego archiwum a teraźniejszością.

Podczas wystawy będziecie mogli podziwiać zdjęcia, na których ujęcia miejsc i sytuacji z przeszłości zestawione są z fotografiami robionymi współcześnie. Wystawa ukazuje piękno i historię zmieniającego się Tarnowa - jego rozwój oraz wpływy współczesnego świata. Prezentowane podczas wystawy prace powstały w ramach warsztatów skierowanych do miłośników fotografii. Pracowali oni pod okiem znanego tarnowskiego fotografa - Tomasza Sobczaka.

To jednak nie koniec. Wystawie towarzyszyć będzie projekcja filmu. Prezentuje on wypowiedzi tarnowian, którzy dzielą się swoimi odczuciami na temat tego, jak postrzegają Tarnów i w jaki sposób miasto to zmieniło się na przestrzeni lat. Będzie też przesłanie dla przyszłych pokoleń. Nie zabraknie futurystycznych wizji mówiących o tym, jak miasto nad Białą będzie wyglądać za kilkadziesiąt lat.

Elementem projektu jest też platforma internetowa. Prezentuje ona już powstałe materiały. Daje również możliwość osobistego przesyłania własnych zdjęć oraz filmów. Dzięki temu powstanie internetowa kapsuła czasu.

_____________________________________
Wernisaż wystawy zaplanowano w Andrzejki - 30 listopada o godzinie 18.00.

Koordynacja projektu: Łukasz Lucjusz Dubin
Oprawa graficzna: Karolina Sroka
Realizacja i montaż filmu: Mateusz Stąsiek, Natalia Ewa Tryba, Łukasz Grygiel
Współpraca: Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne

Wystawa czynna od 1 do 29 grudnia 2016 r. Galeria TCK czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00, w soboty w godz. 10.00-17.00 (z wyłączeniem świąt). Galeria TCK - Rynek 5 - Tarnów. Bilety w cenie 1 zł.

Projekt "Stare - Nowe Czasy Tarnowa" współfinansowany jest z Budżetu Miasta Tarnowa.

Obrazek

ODPOWIEDZ