Artyści Tarnowa. Generacja 2.1

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Aspiranci
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 16-01-2013, 14:32
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Artyści Tarnowa. Generacja 2.1

Post autor: Aspiranci »

Artyści Tarnowa. Generacja 2.1
11.10-14.10.2018
Wernisaż w czwartek 11.10, g. 18:30
BWA Tarnów / Pałacyk Strzelecki, ul. Słowackiego 1

Artyści: Katarzyna Biedroń, Paweł Bartnik, Gabriela i Martyna Basta, Martyna Czech, Zofia Dziurawiec, Karolina Jabłońska, Kamil Kotarba, Kamil Kukla, Robert Kuta, Kacper Kutrzuba, Katarzyna Legutko, Bernadeta Marciniec, Patrycja Mikrut, Agnieszka Mucha-Pasterska, Karolina Sroka, Maja Starakiewicz, Klaudia Szot, Magdalena Tryba, Izabella Wielgus, Paulina Żmuda
Kurator: Łukasz Lucjusz Dubin

W programie:
Niedziela 14.10. g. 14.00 / artyści i kurator oprowadzają po wystawie

Wstęp wolny na wystawę i wydarzenia towarzyszące

…Metaforyczny powrót do Tarnowa…
Artyści Tarnowa. Generacja 2.1 to projekt, który prezentuje twórczość wybranych przedstawicieli najmłodszego pokolenia tarnowskich artystów, zarówno już docenionych - laureatów ogólnopolskich konkursów artystycznych, jak również tych, dla których jest to pierwsza ważniejsza prezentacja ich twórczości. Wystawa obfituje w interdyscyplinarne działania twórcze, chociaż jej dominantą jest przede wszystkim znakomite malarstwo. Nie brakuje również grafiki cyfrowej oraz warsztatowej, a obok nich pojawia się fotografia, rysunek, video-art, rzeźba oraz obiekty i instalacje. Prezentowana wystawa nie jest podyktowana żadnym kluczem tematycznym, a na jej całość składa się wielość form twórczości artystycznej, co sprawia, że projekt przeglądowo prezentuje trendy sztuki najnowszej. Inspiracją dla projektu stała się cykliczna wystawa: Artyści z Krakowa, realizowana przez Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie – MOCAK, która skupia się na prezentacjach najważniejszych tendencji w sztuce współczesnej, powstających w Krakowie, tworzonych przez artystyczne legendy miasta.

Opracowanie graficzne: Karolina Sroka

Partnerzy: Fundacja Promocji Artystycznej Aspiranci, Instytut Sztuki PWSZ w Tarnowie

Projekt współfinansowany ze Stypendium Artystycznego Urzędu Miasta Tarnowa.

Obrazek

ODPOWIEDZ