Święto Gulaszu - Patrycja Markowska 23.05.2010

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!

Autor tematu
NoJz
Obywatel
Posty: 53
Rejestracja: 10-09-2009, 23:02

Święto Gulaszu - Patrycja Markowska 23.05.2010

Post autor: NoJz »

Znalazłem już chwilke temu info, na temat Patrycji Markowskiej w Tarnowie. Ostatnio pojawiło się więcej info. Przybędzie ona na święto gulaszu zorganizowane jak zwykle na stadionie KS. Błękitni. Więcej info wkrótce :)


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »



Bartuzzi
Obywatel
Posty: 11
Rejestracja: 14-03-2010, 11:03

Post autor: Bartuzzi »

Gdyby mój katecheta to usłyszał, to by się grobie przewracał, ale żyje więc nie będzie.
Jakie znów święto? Czy gulasz jest święty? Co najwyżej, może to być Dzień gulaszu!


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Bartuzzi - nie wszyscy na świecie są katolikami.

Każdy może sobie święcić co mu się podoba. Ja się lubię modlić do płatków śniadaniowych.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Bartuzzi pisze:Gdyby mój katecheta to usłyszał, to by się grobie przewracał, ale żyje więc nie będzie.
Jakie znów święto? Czy gulasz jest święty? Co najwyżej, może to być Dzień gulaszu!
nie panikuj!
święto gulaszu to nie to samo co święty gulasz...; nikt też nie ogłasza (jeszcze :) ) dnia świętego gulaszu... :mrgreen:


Bartuzzi
Obywatel
Posty: 11
Rejestracja: 14-03-2010, 11:03

Post autor: Bartuzzi »

Nie wszyscy są, ale ci którzy nie są mogą uszanować innych.
Oczywiście, że można sobie święcić cokolwiek. Jednak wydaje mi się, że propagowanie tego publicznie, podchodzi pod sektę czy coś. Trzeba mieć na to jakieś zezwolenia pewnie(?).
Zresztą mi osobiście to nei przeszkadza, ja tylko napisałem co słyszałem od katechety.


Michał Woliński
Obywatel
Posty: 88
Rejestracja: 02-04-2010, 20:38
Lokalizacja: Tarnów, Centrum

Post autor: Michał Woliński »

Gulasz jest bardzo dobry, a szacunek powinno się mieć do jedzenia ogółem :D. Święto gulaszu nie jest nawet na czerwono, a szkoda... ^^.

A teraz całkiem na poważnie, fajnie że w Tarnowie ostatnio od czasu do czasu pojawiają się bardziej lub mniej znane twarze. Nie przepadam za Markowską, ale wydarzenie in plus :)
GG 13838449

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Bartuzzi pisze:Gdyby mój katecheta to usłyszał, to by się grobie przewracał, ale żyje więc nie będzie.
Jakie znów święto? Czy gulasz jest święty? Co najwyżej, może to być Dzień gulaszu!
Święto Lasu nie oznacza że Las jest Świety :lol: :lol: :lol:
Choć nie dalej jak jeszcze kilkaset lat temu większość mieszkańców Europy wierzylo, że w lesie są duchy i miejsce jest święte i pewnie do dzisiaj są ludzie w to wierzący. Zatem uszanuj lubiących gulasz i pozwól im sobie święcić mięso w sosie :D
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Bartuzzi pisze:Nie wszyscy są, ale ci którzy nie są mogą uszanować innych.
Oczywiście, że można sobie święcić cokolwiek. Jednak wydaje mi się, że propagowanie tego publicznie, podchodzi pod sektę czy coś. Trzeba mieć na to jakieś zezwolenia pewnie(?).
Zresztą mi osobiście to nei przeszkadza, ja tylko napisałem co słyszałem od katechety.
Ty to tak wszystko na serio??????


Bartuzzi
Obywatel
Posty: 11
Rejestracja: 14-03-2010, 11:03

Post autor: Bartuzzi »

Mój stosunek do tego jest obojętny, tak jak napisałem, mi to nie przeszkadza. No ale, jeszcze raz przytoczę, mój katecheta był bardzo poważny kiedy o tym opowiadał.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Bartuzzi, to się nazywa "zawłaszczanie słowa 'święto' ".
za wikipedią: Święto – ogólne określenie szczególnych dni lub dłuższych okresów powtarzających się regularnie co rok.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Goscinny pisze:Bartuzzi, to się nazywa "zawłaszczanie słowa 'święto' ".
za wikipedią: Święto – ogólne określenie szczególnych dni lub dłuższych okresów powtarzających się regularnie co rok.
Bartuzzi ma jutro maturę i chyba nie powtórzył logiki. "Świętość" nie ma nić wspólnego ze "świętem".
Oba słowa nie pokrywają sie w żaden sposób. I niech bartuzzi powtórzy to swemu..katechecie.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Jedno jest pewno - to nie może być ksiądz Rafał. Czyżby w V LO byli nowi katecheci?


Bartuzzi
Obywatel
Posty: 11
Rejestracja: 14-03-2010, 11:03

Post autor: Bartuzzi »

Wcześniej chodziłem do technikum na Szujskiego i to tam posłyszłem takie informacje nt. "świąt", ale mi się znudziło i przeniosłem się do V. Teraz to prawda, uczy mnie ks. Rafał.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Koncert Markowskiej proponuję zrobić o godzinie 12:00. ;)

ODPOWIEDZ