Polecam Film

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
ODPOWIEDZ

krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Re: Polecam Film

Post autor: krzychu »

wg mnie teraz hollywood nie kreci dobrych filmow

bylem w cinema3d na takich filmach jak passengers / mission impossible / blade runner 2049 i bylo warto

teraz nie ma na co isc do kina na calym swiecie

w helios rzeszow bylem na starwars zemsta shitow / star trek into darkness / x men

teraz warto miec konto na NETFLIX ! jest mase dobrych starych seriali SF
LA ARTE

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Polecam Film

Post autor: rzuf »

Masz rację, teraz wszyscy kręcą seriale. Wychodzi ich masa, nie tylko w Netflixie. Kina mogą mieć chwilowy problem z repertuarem.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Polecam Film

Post autor: LordRuthwen »

Bo od kilku lat filmy kręci się z użyciem tematów:
- seks
- brutalność
- efekty specjalne
Widzisz tu gdzieś fabułę?

Z serialami też bym nie szalał, ileż razy można odgrzewać tego samego kotleta tylko w innym wykonaniu? Większość serii jest do siebie uderzająco podobna, zmienia się tylko sceneria i aktorzy. Niby są nowe, na wspomnianym Netflixie np Altered Carbon, wszędzie ochy i achy ale do mnie nie przemówił i dałem sobie z nim spokój w połowie 2 odcinka, jest taki... nijaki. Black Mirror i starsze seriale ratują sytuację.
No i do tego hamerykancka "poprawność polityczna" od której mi się już rzygać chce.

Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: Polecam Film

Post autor: gnite »

Tak jest gdy patrzy się wyłącznie na mainstream. Kilka dobrych filmów tylko z ostatnich dwóch lat: Under the Silver Lake (2018), It Comes at Night (2017), Climax (2018), Нелюбовь (Niemiłość) (2017), Aus Dem Nichts (2017), Annihilation (2017), I, Tonya (2017), Thelma (2017). A co do seriali to właśnie wyszedł genialny The Haunting of Hill House, najlepszy horror od dawna, polegający na świetnej atmosferze grozy i interesujących postaciach zamiast wyskakujących co chwila z hukiem potworów.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Polecam Film

Post autor: LordRuthwen »

Nie lubię horrorów, pewnie uprzedzenie po wszelkiego rodzaju masakrach kogoś czymś, Anihilation wg mnie był denny, jedyny fajny motyw to gadający niedźwiedź :P
It comes at night, climax i inne "straszydła" podobnie, nie mój gust.
Ja nie patrzę tylko na głośne filmy, nie jestem typowym ogłupionym widzem i oczekuję od kina czegoś więcej niż tylko rozrywki.
Ale Thelmę i Tonyę sobie zobaczę, mogą być ciekawe.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Polecam Film

Post autor: defekator »

Z w miarę świeżych filmów które uznałbym za dobre widziałem ostatnio tylko dwa "The Florida Project" (2017) i "The Man Who Killed Don Quixote" (2018) chociaż w tym drugim końcówka nieco psuje całość. Z seriali ok jest Fargo - chociaż ostatni sezon nieco słabszy "The End of the F***ing World"- jak dla mnie rewelacja -, z nieco starszych pierwszy sezon The Stranger Things, drugi sezon rozczarowuje podobnie jak niemiecki Dark. Za to "The Rain" pozytywnie zaskakuje, nie nazwałbym go dobrym ale ogląda się całkiem przyjemnie. No i oczywiście pierwszy sezon "Dirk Gently's Holistic Detective Agency" - również rewelacja (2 sezon można sobie odpuścić bo strasznie słaby).
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Polecam Film

Post autor: kato »

Polecam "Sprawy Jacka Taylora".
Jak tylko ktoś przestanie zwracać uwagę na nieustające irlandzkie picie, to się nie zawiedzie.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: Polecam Film

Post autor: gnite »

Oczywiście różne są gusta, ale dodam jednak że żaden z podanych przeze mnie filmów nie jest "masakrą kogoś czymś", sam do końca za takimi nie przepadam. A Climax to też żadne straszydło, bardziej coś w deseń psychodelicznego koszmaru w dalszej części filmu, ale do horroru jednak trochę brakuje.

O i mogę dołączyć do defekatora i również polecić The Florida Project, Fargo, The End of the F***ing World oraz Dirk Gently's Holistic Detective Agency. Naprawdę nie ma co narzekać że wszystko co dobre się skończyło i że teraz wychodzą same buble.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Polecam Film

Post autor: LordRuthwen »

End of the Fucking world jest fajny, taki inny :)
Ze starszych to ja akurat lubię Breaking Bed (Better Call Saul już mniej), Black Sails. Z nowszych to Dom z Papieru mi się podobał, jak w pierwszym odcinku cierpiałem słysząc język, tak pod koniec stwierdzam, że po angielsku by to nie brzmiało :P


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Re: Polecam Film

Post autor: krzychu »

end of fucking world

https://www.youtube.com/watch?v=gHUqNCDwQj4" onclick="window.open(this.href);return false;
LA ARTE


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Re: Polecam Film

Post autor: krzychu »

polecam seriale SF



Obrazek
LA ARTE


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Polecam Film

Post autor: kato »

Oglądnąłem dziś pierwszy odcinek serialu "1983" (Netflikx).
Historia alternatywna, nasze wady niezmienne.
Zapowiada się interesująco.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Polecam Film

Post autor: LordRuthwen »

Ja doszedłem do trzeciego - nie wiem co o nim myśleć poza tym, że jest to obraz składający się z jasnych momentów pośród czerni (wizualnie), co mnie niezmiernie wkurza.


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Polecam Film

Post autor: kato »

A mnie się podoba ta atmosfera.
Ta napuszona partyjność, bezdennie głupie gadki-szmatki, których normalny człowiek musi słuchać z pokorą, bo inaczej może mieć problemy.
Indoktrynacja na każdym kroku.
Trochę się rozczuliłem, gdy zobaczyłem Fiata 126p i cud motoryzacyjny, czyli Poloneza.
Takie gierkowskie czasy. Złudzenie luksusu i potęgi gospodarki.

Co prawda nie przemawia do mnie postać ministra bezpieczeństwa Trojana, ale pewnie dlatego, że ten aktor gra w "Uchu prezesa" Antoniego.
Ale to detal.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Polecam Film

Post autor: defekator »

https://www.filmweb.pl/film/Czarne+brac ... 018-807561" onclick="window.open(this.href);return false;

Widziałem "BlacKkKlansman" wczoraj w cyklu Cinemarzenie i muszę przyznać, że to świetny film. Nieco ponad dwie godziny minęły błyskawicznie - rozrywka niemalże doskonała - a, że dodatkowo film nie jest "pusty i o niczym" tym lepiej dla niego.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ