Polecam Film

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Polecam Film

Post autor: defekator »

Akurat ciemnoskóre elfy (black elves, dark elves) to kanon w wielu " klasycznych" światach fantasy.Czarne elfy mogą wyglądać np tak I gdyby tak wyglądały w serialu to by zapewne nie zgrzytało. Problemem jest nie to, że jeden z elfów jest czarnoskóry ale to, że wygląda on jak pomocnik św Mikołaja z amerykańskiego marketu. :-/ No tylko zielonej czapeczki mu brakuje.

Ogólnie jak driady wyszły im całkiem przyzwoicie i mimo, że wyobrażałem sobie je inaczej, mogę kupić wersję scenarzystów to elfy są bardzo słabe. Od Toruviel w całym serialu słabsza jest chyba tylko Triss a Filavandrel broni się tylko przez porównanie z Olbrychskim w worku po ziemniakach grającym tą samą postać w polskim wyrobie serialopodobnym.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Polecam Film

Post autor: LordRuthwen »

Końcówką się zawiedziesz, Bitwa pod Sodden to nie potrzebne zmarnowanie odcinka na coś całkowicie pominiętego w książce (była tylko wzmianka), zamiast tego wolałbym rozwinięcie kilku innych wątków.
Największy ból mam o brak "Idź i wychędoż się sam!" i wyjaśnienia co to znaczy :)
Poza tym nie widziałeś jeszcze złotego smoka :) Poczekaj aż zobaczysz, moim zdaniem nasz, gumowy, był jednak bardziej charakterny :)
Mogę się prawie w całości z nim zgodzić (dopiero teraz obejrzałem :) ):
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-aQmpYoRx1Y[/youtube]
Z tym, że dla mnie młodość Yen nie wniosła nic.
I dla mnie Aktorka grająca Ciri jest za stara, co z tego, że ma 18 a wygląda na 15, powinna wyglądać na 10.


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Polecam Film

Post autor: kato »

LordRuthwen pisze:I dla mnie Aktorka grająca Ciri jest za stara, co z tego, że ma 18 a wygląda na 15, powinna wyglądać na 10.
Jeśli dobrze pamiętam, to Ciri miała 12 lat, gdy zwiała do Brokilonu przez niedoszłym narzeczonym.
A driady przygarniające elfa-samca...
Przez moment czekałem na chwilę, gdy facet dowie się, że został osobnikiem rozpłodowym, ale chyba tylko biali mogą kimś takim zostać. Ciemnoskórym zostaje melancholia.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Polecam Film

Post autor: figa »

Polecam "Lighthouse". Film totalnie odjechany, czasami zastanawiałam się o co chodzi.
Ale aktorstwo Willema Dafoe i Roberta Pattinsona - absolutne mistrzostwo. I tylko dla nich warto obejrzeć film.

Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: Polecam Film

Post autor: gnite »

^^^ Potwierdzam

Ja z kolei polecę „O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu”.


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Re: Polecam Film

Post autor: krzychu »

polecam film gosc z przyszlosci
LA ARTE


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Polecam Film

Post autor: kato »

Netflix wstawił do oferty francuski serial kryminalny "Las".
Akcja umieszczona jest w sennym francuskim mieście w Ardenach.
W tytułowym lesie zostaje znalezione ciało 16-letniej uczennicy.
Policja energicznie szuka sprawcy.
Serial jest bardzo zgrabnie zmontowany. Na szczęście ludzie współpracują z policją, a główny brzydal nie jest szaleńcem, który zawsze jest krok przez policjantami i regularnie wali w głowę głównych bohaterów.
Naturalnie od czasu do czasu, któryś z bohaterów musi się zachować, jak skończony idiota, ale nie jest źle.
Serial trzyma w napięciu do ostatniego odcinka.
Polecam.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


MariuszKK77
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 27-01-2020, 23:35

Re: Polecam Film

Post autor: MariuszKK77 »

polecam super film O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Polecam Film

Post autor: kato »

Polecam Dolly Parton: Here I Am na Netlixie.
Nawet nie wiedziałem, że jeden z największych hitów "I will always love you" Whitney Houston, to kompozycja Dolly Parton (Presleyowi nie pozwoliła śpiewać tej piosenki).
Świetny dokument.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Polecam Film

Post autor: ad2222 »

Dokument o najtrudniejszej trasie zjazdowej w PŚ - Streif w Kitzbuehel: https://www.redbull.com/pl-pl/videos/st ... -of-a-ride
Zawsze chciałem tam jechać i sobie na luziku powoli zjechać (są "objazdy" niektórych co ostrzejszych fragmentów), ale po oglądnięciu połowy filmu jakoś ta ochota mija...


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Polecam Film

Post autor: kato »

Zaczyna się tak, że dostałem gęsiej skórki!
Dopiero na tym filmie widać, jakie tam są stromizny.
Muszę to sobie oglądnąć na większym ekranie.
Dzięki za link.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Polecam Film

Post autor: Jan Kowalski »

Obejrzałem wczoraj zdobywcę Oscara... Jednak powinien zdecydowanie wygrać "Irlandczyk".
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Polecam Film

Post autor: defekator »

E nie - Parasite jednak moim zdaniem dużo lepszy. Choć Irlandczyk to też dobry film. Za to Joker jak dla mnie to nieporozumienie. To znaczy patrząc z perspektywy fana uniwersum Batmana, może wydawać się to niewiadomo jak ambitne, ale tak to jest przeciętny. Oskar dla Joaquina Phoenixa też jak dla mnie naciągany, jakoś nie uwierzyłem w graną przez niego postac.

Z nowości 1917 - nie jest to raczej kino wojenne z przesłaniem, ale w kategoriach czystej rozrywki - 10/10. Realizacja i zdjęcia świetne.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11595
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Polecam Film

Post autor: defekator »

Byłem wczoraj w Marzeniu na "JoJo Rabbit" i muszę przyznać, że to bardzo udany film. Reżyserowi udało zrobić się opowieść o nazizmie w konwencji komedii bez trywializacji i banalizacji tematu. Zło, chociaż sparodiowane i ośmieszone dalej pozostaje Złem przez duże "Z". Nie każdemu oczywiście musi pasować poczucie humoru reżyerta (Taika Waititi) ale jak ktoś je lubi to film mu się spodoba.

Co ciekawe film kręcony był w czeskim Zatec ale momentami miałem wrażenie, jakby był kręcony w Tarnowie ;)

Zwiastun:
https://youtu.be/bgMb4iikhSs



I tu nasuwa mi się jeszcze uwaga do Kina Marzenia - mają u mnie wielki plus za cykl "Cinemarzenie" dzięki któremu wraz z niektórymi seansami w Millenium jest po co iść w Tarnowie do Kina ale nie jestem pewien czy ograniczenie konkurencji z Cinema3d wyłącznie do konkurowania ceną jest strategią optymalną. Przykładowo "JoJo Rabbit" był u nas grany tylko na jednym seansie podczas gdy w Krakowie był regularnie grany nawet przez duże multipleksy.

Nie wiem czy taka strategia faktycznie wynika, z realiów finansowych, czy mamy tu do czynienia z założeniem "ludzie, głupie - nie zrozumieją -więc trzeba grać sieczkę w stylu "Szybki i Wściekły Zenek Wyklęty czyli człowiek który nie został papieżem".. Zdaję sobie sprawę, że tego typu kino jest koniem roboczym wyników finansowych, ale zaskakująco wiele głośnych i teoretycznie budzących zainteresowanie filmów było grane u nas tylko w pojedynczych pokazach dla "kinomanów" Tak na szybko przypomina mi się tu "Zjawa" czy też "Django" - ten ostatni w Tarnowie pokazywany wyłącznie raz i to w sali kameralnej w kinie w Mościcach.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Polecam Film

Post autor: LordRuthwen »

Tak po zwiastunie to chciałbym go obejrzeć :)

ODPOWIEDZ