Polecam Film

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Oglądnij trailer i już będziesz wiedział czego się spodziewać. :) Ja już widziałem ze 2 razy przy okazji innych filmów i jedno jest pewne - 200 mln dolarów nie poszło na marne, efekty specjalne robią wrażenie. Obawiam się jednak, że efekciarstwo nie idzie w parze z logiką a główny bohater filmu ma nadspodziewanie dużo szczęścia. :) Ponadto gdzieś czytałem, że w filmie występuje jeden podstawowy brak: zero wyjaśnienia skąd się bierze ten koniec świata w 2012. A bez tego wg mnie film nie ma sensu. Ale również poczekam na opinie świadków.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Autor tematu
Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Gushman - widzialem trailery pare razy. I powiem tak ze efekty fakt - swietne. Ale boję się że własnie najlepsze efekty zostały pokazane w Trailerze a film cienki. Ogladalem Pojutrze czy Dzien Niepodległości i filmy mi sie podobaly. Lubie rozpierduche :D
A co do konca swiata to fakt wypowiem sie jak obejrze. Ale czy to czasem nie jest po prostu tak ze nagle dzieje sie koniec swiata bo : "Bóg Tak chce" i nie musi byc wytlumaczone dlaczego ;p


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

ja już widziałem 2 filmy pt. "2012" .. jak mam szukać tego konkretnego?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

To ten nowy:
http://www.filmweb.pl/f433913/2012,2009

Rolanda Emmericha - twórcy Pojutrze i Dnia niepodległosci.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Beaver pisze:Gushman - widzialem trailery pare razy. I powiem tak ze efekty fakt - swietne. Ale boję się że własnie najlepsze efekty zostały pokazane w Trailerze a film cienki. Ogladalem Pojutrze czy Dzien Niepodległości i filmy mi sie podobaly. Lubie rozpierduche :D
A co do konca swiata to fakt wypowiem sie jak obejrze. Ale czy to czasem nie jest po prostu tak ze nagle dzieje sie koniec swiata bo : "Bóg Tak chce" i nie musi byc wytlumaczone dlaczego ;p
Oj Beaver, Beaver... Taki duży i takie rzeczy opowiada... :) Koniec świata przewidziany jest za jakieś 5 mld lat od teraz licząc. Bo słońce zgaśnie. Jeżeli chcesz mieszać w to Boga, to umówmy się, że zgaśnie, bo On tak chce. :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

gushman pisze:
Beaver pisze:Gushman - widzialem trailery pare razy. I powiem tak ze efekty fakt - swietne. Ale boję się że własnie najlepsze efekty zostały pokazane w Trailerze a film cienki. Ogladalem Pojutrze czy Dzien Niepodległości i filmy mi sie podobaly. Lubie rozpierduche :D
A co do konca swiata to fakt wypowiem sie jak obejrze. Ale czy to czasem nie jest po prostu tak ze nagle dzieje sie koniec swiata bo : "Bóg Tak chce" i nie musi byc wytlumaczone dlaczego ;p
Oj Beaver, Beaver... Taki duży i takie rzeczy opowiada... :) Koniec świata przewidziany jest za jakieś 5 mld lat od teraz licząc. Bo słońce zgaśnie. Jeżeli chcesz mieszać w to Boga, to umówmy się, że zgaśnie, bo On tak chce. :)
Ja mowie o filmie, ze nie jest wytlumaczone Co sie dzieje, bo po prostu swiat bohaterów, nagle sie wali nie wiadomo czemu. A film pokazuje ich walke o przetrwanie ;p
I mowie tu tylko o filmie :D
Co do konca swiata to ja w niego nie wierze w 2012, roku. A wlasnie nie masz moze miejsca w jakims schronie ? :D:D


piotrow
Obywatel
Posty: 45
Rejestracja: 10-09-2009, 17:17
Lokalizacja: Tarnów, Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: piotrow »

Film typowy dla tego reżysera. Jak ktoś napisał "trochę patosu i totalna rozpierducha". Najlepsze sceny były w trailerze :)
Nie spodziewałem się cudów, raczej dobrych efektów specjalnych, które oczywiście nie zawiodły. Ale nie same efekty tworzą kino.
Jak dla mnie w filmie jest za dużo niedorzeczności i nie trzymania się kupy. Wiem, że jest to fantastyka, ale niektóre sceny to jest przesada. Ale jeżeli ktoś lubi klimaty "Dnia niepodległości" i "Pojutrze" to mu się spodoba. Mnie się nie podobał :)
Dobrze że miałem darmowe wejściówki, bo gdybym wydał prawie 50 zł na dwa bilety to bym żałował :)
Konkludując: gdybym miał wybierać, poszedłbym na District 9 albo Paranormal Activity.
Dla 2012 ocena 4/10. I to głównie za efekty.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

50zł na 2 bilety ????
to po ile bilety są w Kinie ? W tarnowie ?
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Beaver pisze:50zł na 2 bilety ????
to po ile bilety są w Kinie ? W tarnowie ?
Ja ostatnio w Millenium płaciłem 13 zł za "Przerwane objęcia", na 2012 ceny są jak widzę te same. Ale w kinie zimno jak fiks :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

A własnie bo mnie koleżanka przekonuje do Filmu Przerwane Objęcia. Fajne to ? tak dla Faceta :)
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


piotrow
Obywatel
Posty: 45
Rejestracja: 10-09-2009, 17:17
Lokalizacja: Tarnów, Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: piotrow »

Beaver pisze:50zł na 2 bilety ????
to po ile bilety są w Kinie ? W tarnowie ?
W Tarnowie nie. W Gdańsku. A w weekendy niestety jeszcze drożej. Ale za to wybór filmów duży :)

Awatar użytkownika

golew
Obywatel
Posty: 90
Rejestracja: 23-09-2009, 13:20
Lokalizacja: Gdynia / Tarnów

Post autor: golew »

No tak, to jest ból. Przyzwyczajona do tarnowskich, też nie mogę się odnaleźć w trójmiejskich cenach biletów do kina. 18zł pn-czw i 24zł pt-nd to sporo. Chociaż fakt, wybór jest spory, o 22 też można do kina przyjść i na coś fajnego trafić.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Beaver pisze:A własnie bo mnie koleżanka przekonuje do Filmu Przerwane Objęcia. Fajne to ? tak dla Faceta :)
No, "momenty" są... :-P A tak na serio to film lekko przyciężkawy, na pewno dla fanów Almodovara i/lub Penelope. Mi średnio przypadł do gustu, chociaż też nie powiem żebym się nudził (mimo, że trwa 2 godziny). Mimo wszystko wart obejrzenia.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Ty dla faceta chodzisz do kina? :) Bierz koleżankę i śmiało do kina. :) No chyba, ze koniecznie ma to być wyjście na film. :)

Zdanie mam podobne do Roberto. Takie mocna 3 w 5-stopniowej skali. Dość przyjemnie się ogląda, ale bez fajerwerków. Po miesiącu czy ciut więcej od oglądnięcia wciąż mniej więcej pamiętam fabułę a to już dobra laurka dla filmu ode mnie. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

mi sie wogole juz filmow nie chce ogladac ale tak na 10 minut wlaczam i ogladam jak mnie znudzi to wylaczam i wracam za jakis czas na kolejne 10 minut teraz jestem w trakcie pilota nowego serialu CAPRICA moge polecic

ODPOWIEDZ