Polecam Film

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Dorota1975 pisze:'Życie na podsłuchu'
SUper film, do kompletu polecam 'Good bye, Lenin' :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

ad2222 pisze:polecam 'Good bye, Lenin' :)
Dzięki za przypomnienie tytułu, od kilku dni myślałem o nim, ale nie pamiętałem tytułu. Oglądałem go kilka lat temu, gdy wchodził do kin, dobrze go wspominam.
Ostatnio wiele radości sprawił mi czechosłowacki serial "Pod jednym dachem". Trafiłem na niego przypadkiem w sieci i przypomniałem sobie stare lata. Poprawa humoru gwarantowana ;-)

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

"Oszukana" (Changeling) - polecam oparty na faktach film.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Rezerwat w reż. Łukasza Palkowskiego :mrgreen:
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

jezeli chodzi o stare czechoslowackie seriale to polecam serial sci-fi Goście ( Nav¹tìvníci )

tutaj fragment [1 min 20 sek] http://www.youtube.com/watch?v=6jaz6qG9UH4


piotrow
Obywatel
Posty: 45
Rejestracja: 10-09-2009, 17:17
Lokalizacja: Tarnów, Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: piotrow »

Właśnie wróciłem z Avatara. Jednym słowem: rewelacja!
Film, mimo że długi, nie nudził mnie ani przez chwilę. Efekty specjalne to nowa jakość. Czegoś takiego do tej pory nie widziałem.
I najważniejsza sprawa - jest to film do oglądania koniecznie w 3D w dobrym kinie. Momentami, zwłaszcza siedząc blisko ekranu, czuć jakby brało się udział w filmie. Oglądałem kilka filmów w 3D i nie podobało mi się to, a z kina wychodziłem zmęczony. Avatar wreszcie pokazał jaka to moc, jeżeli jest umiejętnie wykorzystana.
Jeszcze raz zdecydowanie polecam!


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

piotrow gdzie go obejrzałeś? Czy w Milenium też można cieszyć się trzecim wymiarem, na plakatach jest znaczek 3D i nie wiem czy mam się wybrać do Krakowa czy można obejrzeć u nas?


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ja tego Avatara bym do Jurrasic Park porównał jeśli chodzi o przełomowość efektów specjalnych.

Efekty specjalne, ech, zapominam się. To nie są efekty specjalne. Specjalnymi efektami to tam byli ludzie. Reszta to animacja ; P

Tak czy siak wtóruję - Avatar jest warty obejrzenia.

Tak jak Ink - faktycznie ciekawy. I to z mojej ulubionej kategorii: mindfuck/psychologiczny.


piotrow
Obywatel
Posty: 45
Rejestracja: 10-09-2009, 17:17
Lokalizacja: Tarnów, Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: piotrow »

Ja oglądałem w Multikinie w Sopocie. W Millenium raczej nie spodziewałbym się 3D bo z tego co wiem do 3D jest wymagana projekcja cyfrowa i nie wszystkie kina oferują coś takiego. Ale nawet jeżeli jest 3D, to polecam wybrać się do Krakowa. Ten film jest wart obejrzenia go na większym ekranie niż jest w Millenium. No i z tego co pamiętam to siedzenia w Millenium nie są zbyt wygodne, a to jednak długi film :)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Wybieram się na niego w ferie z rodzinką. Właśnie do Krakowa - Imax 3D. Mam nadzieję, że się nie zawiedziemy.

Awatar użytkownika

Lwowska
Prytan
Posty: 164
Rejestracja: 25-08-2009, 23:58
Lokalizacja: Tarnów/Grabówka/
Kontakt:

Post autor: Lwowska »

Nie wiem czemu się tak tym 3D podniecacie, zwykle na filmach takich jak avatar będzie mało momentów nazwijmy je specjalnymi gdzie będzie mogła ta technologia się wykazać więc po co marnować kasę ? Są też filmy robione pod 3D ale jak wiadomo coś na tym musi stracić a traci fabuła inaczej film jest bez sensu albo ma sens ale historia nie zbyt porywająca bo film był robiony pod efekty.

3D jest ok tylko przy symulatorach kolejki górskiej :D

PS: w imaxie najlepszy jest początek jak kino to znaczy imax wita na seansie, krócej mówiąc na trzydziestu sekundach filmiku powitalnego w kinie 3D więcej uświadczycie zabawy z tej technologi jak przez cały czas trwania filmu.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Lwowska pisze:Nie wiem czemu się tak tym 3D podniecacie, zwykle na filmach takich jak avatar będzie mało momentów nazwijmy je specjalnymi gdzie będzie mogła ta technologia się wykazać więc po co marnować kasę ? Są też filmy robione pod 3D ale jak wiadomo coś na tym musi stracić a traci fabuła inaczej film jest bez sensu albo ma sens ale historia nie zbyt porywająca bo film był robiony pod efekty.
Tak się zastanawiam Lwowska, oglądałeś już Avatara w 3D ? :D
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Hahaha, miałem to samo zapytać. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Lwowska
Prytan
Posty: 164
Rejestracja: 25-08-2009, 23:58
Lokalizacja: Tarnów/Grabówka/
Kontakt:

Post autor: Lwowska »

Jakie fan boye avatara :lol:

A czy dla jednego filmu warto tak rozpaczać nad tym że u nas nie będzie kina 3D ?
Widzę że wy już na sam fakt "3D" macie mokro, więc to jak ogólnie będzie się to prezentowało już chyba nie ma znaczenia.

PS: pisałem głównie o tej technologi a film posłużył za przykład.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

no i wszystko jasne: nie oglądał. Znawca, heh.

ODPOWIEDZ