Polecam Film

Dzieje się coś ciekawego w mieście? Jakiś koncert, wystawa - może Clooney przyjechał do miasta? Przeczytałeś dobra książkę, może film niezły widziałeś? Napisz o tym!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Polecam Film

Post autor: Beaver »

Chciałem stworzyć taki temat w którym każda osoba która będzie, miała na to ochotę po obejrzeniu jakiegoś filmu, w tym temacie będzie mogla go polecic innym. Napisać krótką notkę czy film się podobał, czy warto polecić czy może odwrotnie. Nie warto zakładać osobnych tematów dla każdego filmu. W tym jednym możemy wrzucac nasze zdanie.
Co Wy na to ?

Awatar użytkownika

Lwowska
Prytan
Posty: 164
Rejestracja: 25-08-2009, 23:58
Lokalizacja: Tarnów/Grabówka/
Kontakt:

Post autor: Lwowska »

Dyskryt 9

Ufo przylatuje nad Johannesburg (statek matka) i nie daje znaków życie przez jakiś czas, w końcu oddział specjalny ludzki pofatygował się zajrzeć do tego statku i znaleźli tam kilka tysięcy wycieńczonych kosmitów potocznie nazwanych przez ludzi w filmie "krewetkami" sprowadzili ich na ziemie i dali im schronienie w takim bronxie lecz krewetki się namnożyły zaczęły zakładać gangi napadać ludzi itd i przez to że ten bronx był na przedmieściach Johannesburga ludzie ze strachu zażądali wysiedlenia krewetek w jakieś inne miejsce i tu zaczyna się właściwie film. Zadanie wysiedlenia krewetek do przegotowanego nowego miejsca zamieszkania jak później się okażę obozu koncentracyjnego, lecz nie wszystkie krewetki chciały przyjąć nakaz eksmisji (bo one normalnie niektóre z ludźmi żyją w takiej niby zgodzie).

Dalej po prostu nie będę zdradzał szczegółów moim zdaniem warto obejrzeć.
Moja recenzja a raczej zachęta do obejrzenia może posiadać kilka błędów gdyż już trochę nie pamiętam.

W skali od 1 do 10 moja ocena wygląda tak 9

Obrazek

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Powiem tak, film taki można powiedzieć z innej beczki przez co dość ciekawy. Polecam.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

G.I.JOE
Elitarna jednostka wojskowa znana jako G.I. JOE przemierza góry Azji Środkowej, pustynie Egiptu, zatłoczone ulice Paryża, a nawet lodową pokrywę Bieguna Północnego, aby unieszkodliwić podstępnego handlarza bronią DESTRO, stawić czoła rosnącemu zagrożeniu ze strony tajemniczej organizacji KOBRA i powstrzymać ją od pogrążenia świata w chaosie. Wykonując swoje zadanie, G.I. JOE posługują się technologiami szpiegowskimi i sprzętem wojskowym najnowszej generacji.

Ogolnie rozpierducha na całego, super postacie walczą nawzajem, wszystko pięknie i ładnie z pięknymi efektami specjalnymi. No może nie do końca. Akurat efekty specjalnie czasami daja wiele do życzenia. Szczególnie nie podobał mi sie efekt podczas pościgu z motorem. Ogólnie film to typowa rozrywka dla mas. Kupe efektów, strzelanin, gadżetów itd. Ogólnie film to typowe przeniesienie komiksu do filmu. Jesli komuś podobały sie spidermany, xmeny i takie tam to polecam. Prosta rozrywka, można pocieszyć oko. Tylko od razu zastrzegam - nie spodziewajcie sie ambitnego filmu bo ten na pewno takim nie jest.

Moja ocena 7/10 - jako film typowo rozrywkowy.


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

"Gran Torino"

Kapitalny film w reżyserii i głównej roli Clinta Eastwooda. Walter Kowalski naturalnie jest katolikiem, rasistą, antysemitą, antyżółtkiem i czym tam jeszcze. Ale jest porządnym facetem i pomocy w sumie nie odmówi.
Kolejny film, w którym Clint wygrywa, ale... On ma już ponad 70 lat, więc wygrywa w nietypowy sposób.
Wart polecenia.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

O tak zgadzam się Gran Torino jeden z najlepszych filmów tego roku jakie ogladalem. Film na serio wciaga. Jest po prostu taki... prawdziwy.
Polecam !

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Ostatnio straciłem 13 zł na ściągnięcie filmu w VOD Cyfry. Połakomiłem się na "Antychrysta" przed poczytaniem choćby pobieżnym recenzji (do których i tak zresztą podchodzę z dystansem) i w połowie filmu przez moją głowę przewijało się jak mantra "łot da fak?!". Dopiero wtedy poczytałem co nieco o tym "dziele" Von Triera i zauważyłem, że takich jak ja jest dużo więcej. To było zdecydowanie najgorzej wydane 13 zł na rozrywkę filmową. :)

Pierwsza scena, w której w poetyckich niemal okolicznościach ginie dziecko a w tle kochają się jego rodzice, wyglądała obiecująco (proszę nie przyprawiać mnie o jakieś psychopatyczne skłonności) i dawała do myślenia. Później było już tylko gorzej a na samym końcu tragicznie. Analityczne sceny okrucieństwa, krew tryskająca z penisa, przewiercanie nogi, obcinanie łechtaczki... To nie przysparza o żadne refleksje, nie prowokuje do myślenia a budzi jedynie puste obrzydzenie. Jeden czy może 2 pkt. na możliwych 10 dałbym właśnie za scenę inauguracyjną i umiejętne oddanie stanu ducha bohaterki przez kolory (balans bieli?) filmu. Ale nie odważyłbym się go nikomu polecić.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

zestaw filmowy, po który sięgam najchętniej:

- 'Zabawy z bronią' M. Moore'a
- 'Super size me', czyli dla tych, co lubią frytki i nie tylko :)
- '36' - doskonałe połączenie kryminału i dramatu w wydaniu francuskim: brutalny gang napadający na furgonetki z pieniędzmi, wewnętrzne rozgrywki w policji, walka o stanowiska itd.

A z obejrzanych ostatnio i też wciągniętych na listę ulubionych:
- 'Baader-Meinhof'- o Frakcji Czerwonej Armii (RAF) w Niemczech, organizacji terrorystycznej.


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Nie przepadam za Moore'm. Po oglądnięciu jego filmów o ataku z 11 września i ochronie zdrowia w USA uważam, że daleko mu do propagandy komunistycznej.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

'9/11' nie liczę, bo kiepski wyjątkowo, a 'Sicko' widziałam tylko we fragmentach. Może dlatego 'Zabawy z bronią' uważam za dobry film :) Moore nakręcił niedawno coś jeszcze - 'Capitalism: a love story', ale też tylko fragmenty obejrzałam.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Odnośnie super size me:
oglądałem ten film kiedyś i doszedłem do wniosku ze film trochę przesadzony. Wiadomo ze jedząc w ciągu jakiegoś okresu to samo, to wiadomo ze nie bedzie to miało zbawiennego wpływu na nasze zdrowie. A gość kręcąc film jadł tylko fast foody. wiadomo ze jeśli je się coś raz na jakiś czas to nie umrzemy od tego, a nikt normalny nie je codziennie frytek, hamburgerów itd.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Beaver pisze:Odnośnie super size me:
oglądałem ten film kiedyś i doszedłem do wniosku ze film trochę przesadzony. Wiadomo ze jedząc w ciągu jakiegoś okresu to samo, to wiadomo ze nie bedzie to miało zbawiennego wpływu na nasze zdrowie. A gość kręcąc film jadł tylko fast foody. wiadomo ze jeśli je się coś raz na jakiś czas to nie umrzemy od tego, a nikt normalny nie je codziennie frytek, hamburgerów itd.
Jedno 'ale' - film pokazuje rzeczywistość w USA.... i tam akurat jadających wszystkie posiłki lub prawie wszystkie w fast foodach nie brakuje. Poza tym film dotyka jeszcze kilku innych problemów - brak ruchu, odżywianie w szkołach, reklama śmieciowego jedzenia adresowana do najmłodszych itp.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

to ja jeszcze polecam "Bigger, Stronger, Faster" - o kulcie sterydów w USA.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Beaver pisze:Odnośnie super size me:
oglądałem ten film kiedyś i doszedłem do wniosku ze film trochę przesadzony. Wiadomo ze jedząc w ciągu jakiegoś okresu to samo, to wiadomo ze nie bedzie to miało zbawiennego wpływu na nasze zdrowie. A gość kręcąc film jadł tylko fast foody. wiadomo ze jeśli je się coś raz na jakiś czas to nie umrzemy od tego, a nikt normalny nie je codziennie frytek, hamburgerów itd.
To samo miałem napisać. Film do bólu tendencyjny. Takie samo doświadczenie można wg mnie zrobić z każdym posiłkiem. Będziesz jadł przez miesiąc tylko słone paluszki to też kipniesz na zawał. I przyznaję, że nie dotrwałem do końca - usnąłem gdzieś po 2/3 filmu i już nie przyszło mi do głowy dokończyć oglądania, bo i tak wiem jak się skończyło. Ani nie wzięło mnie od tego filmu obrzydzenie do fast-foodów (a na to liczyłem) ani żadnych innych konstruktywnych wniosków nie wyciągnąłem. Po prostu nie lubię być manipulowany w prostacki i sztubacki sposób.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Był ktos moze albo wybiera sie na film 2012 ?
jak był to proszę o jakies opinie bo zamierzam się wybrac i nie wiem czego sie spodziewać :D

ODPOWIEDZ