żużlowy Tarnów - sezon 2011

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

karamba pisze:Myślałem że tylko Vaculik czeka na obywatelstwo rok czasu ale przeczytałem informację że nie tylko on http://sport.onet.pl/zimowe/hokej/plh/i ... omosc.html
jakoś dla Słowaków Bronisław strasznie zwleka z przyznaniem obywatelstwa :D

Jaki skandal? Skandalem jest tworzenie jakichś uprzywilejowanych kategorii (np. sportowców) w kolejce po obywatelstwo. Czekanie w kolejce po paszport razem z wszystkimi innymi powinno być traktowane jako norma a nie skandal.

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

Tutaj bardziej chodzi o to że wspomniany w artykule piłkarz dostał obywatelstwo w tydzień a hokeista i żużlowiec już rok czekają i nic.

Jak dla mnie powinna być określona procedura przyznawania obywatelstwa w której powinien być podany czas oczekiwania na obywatelstwo - powiedzmy dwa lata od pozytywnego rozpatrzenia wniosku (sportowcy nie powinni być wyjątkiem od tej reguły)

Chciałbym aby w następnym sezonie skład Unii wyglądał mniej/więcej tak:

1. Krzysztof Kasprzak
2. Leon Madsen
3. Martin Vaculik
4. Janusz Kołodziej :)
5. Fredrik Lindgren
6. kupny junior na 5 pkt w meczu
7. Edward Mazur

Awatar użytkownika

robas
Proedroj
Posty: 371
Rejestracja: 03-08-2011, 15:44
Lokalizacja: Starodąbrowska
Kontakt:

Post autor: robas »

karamba pisze: 6. kupny junior na 5 pkt w meczu
Chętnie bym widział w tym miejscu młodego Pawlickiego ale pewnie większkość klubów ekstraligowych się na niego "rzuci" w okienku transferowym.


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

robas pisze: Chętnie bym widział w tym miejscu młodego Pawlickiego ale pewnie większkość klubów ekstraligowych się na niego "rzuci" w okienku transferowym.
Teraz pytanie, którego Pawlickiego, Przemka czy Piotrka jnr, wszak obaj są jeszcze zawodnikami młodzieżowymi.
Chociaż to pytanie "którego" jest nie na miejscu, gdyż jako młodzieżowcy, gdzie opiekę nad nimi sprawuje ojciec Piotr, będą dostępni w pakiecie jak to kiedyś z Gollobami było.
Zresztą co tu mówić "będą dostępni", skoro wiąże ich ważny kontrakt z Unią Leszno i sądząc po reakcji Dworakowskiego po IMP, gdzie czule wyściskał srebrnego Przemka, zapewne na następny sezon dogadają się co do startów w Lesznie.

Zakładając jednak hipotetycznie, że się nie dogadają, to trzeba na ten "pakiet" kupę kasy.
A czy tarnowską Unię stać na taki wydatek na juniorów, gdy trzeba się oglądać za dobrym liderem, który by pociągnął tą drużynę do osiągnięcia w miarę dobrego wyniku zwłaszcza że słychać o ograniczeniu wydatku na żużel przez wiodących sponsorów?
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

suraiw pisze:....zwłaszcza że słychać o ograniczeniu wydatku na żużel przez wiodących sponsorów?
a rzeczywiście tylko słychać czy jakieś konkretne liczby padły?


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

karamba pisze:
a rzeczywiście tylko słychać czy jakieś konkretne liczby padły?
Azoty chcą ograniczyć wydatki na żużel. Może zadowolą się zawodnikiem, który będzie tak zwanym "jeźdźcem fabrycznym".
TAURON zdecyduje po październikowych wyborach, co dalej ze sponsoringiem tarnowskiego żużla.
Wiadomo że nie są to oficjalne wiadomości, bo takowych raczej nie będzie, ale coś pewnie na rzeczy jest.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

do karamba> kolego nic do Ciebie nie mam ale ten sklad co podales to jakas kpina. kasper juz w tranowie sie na torze nie pojawi bynajmniej w ekipie z moscic. proste jak budowa cepa nie trzbe byc znawca speedway( chodzi mi o IMP). fredka jak sie utrzyma w GP to wylot z tarnowa. dla niego nejlepiej by bylo nie awansowac do pierwszej 8. Vaculik jak najbardziej ma najwiecej do udowodnienia w calej UNI. W lidze bedzie 10 ekip i kazda moze miec jednego z GP zawodnika a fredka jest za cienki zeby zajmowac miejsce. W tarnowie ktos z trojcy Herbi, jonsson lub pepe sa na uwadze pepe juz chodzi i sie pyta co znim teraz bedzie. o pawlickich i pakiecie to można zapomniec LESZNO i nic innego maja taki kontrakt ze nie moga w ekstralidze jezdzic w innej druzenie i tyle. Co do kolodziej to dopóki w tarnowie bedzie ten zarząd co jest to go nie zobaczymy sam to kiedys dal do zrozumienia.

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

ozi26 pisze:do karamba> kolego nic do Ciebie nie mam ale ten sklad co podales to jakas kpina....
Kpina bo takiego składu nie będzie czy kpina bo takiego byś nie chciał?

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Ja wam powiem jedno. O Tauron nie ma sie co martwic - gorzej z Azotami. To zalezy od wyborów. I to własnie w azotach a nie w Tauronie.

Ale mój skład marzen:
1. Hancock
2. Vaculik
3. Kołodziej
4. Madsen
5. Lindgren
6 i 7 jakies zakupy albo przynajmniej jeden zakup i nasz junior.
:)
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Dopiero nie lada jaja to będziemy mieli jak Vaculik awansuje do Grand Prix..., wtedy będzie przegwizdane :)

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Chciałbym zauważyć, że Bjarne już jest w GP 2012... :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

Moim zdaniem w SGP 2012 będą jeździli:

pierwsza ósemka 2011
1. Hancock
2. Jonsson
3. Hampel
4. Crump
5. Gollob
6. Emil
7. Bjerre
8. Holder

z SGP Challenge
9. B. Pedersen
10. Lindbeack
11. Protasiewicz

dzikie karty
12. Ward
13. N. Pedersen
14. Harris
15. Lindgren / G. Laguta

Jedno jest pewne. Jeśli utrzyma się decyzja o jednym zawodniku z SGP w składzie w sezonie 2012 to tegoroczny sezon transferowy będzie najciekawszy od wielu lat. Boje się żeby Unia znowu sezonu transferowego nie przespała.

I jeszcze pytanie do kogoś kto się bardziej w regulaminie orientuje:
Jeśli teoretycznie Hancock po tym sezonie zakończyłby karierę w SGP to czy wtedy awansuje ten który był 9, czy może ten który był 4 w Challenge czy może BSI rozda 5 dzikich kart?

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

...Jeśli teoretycznie Hancock po tym sezonie zakończyłby karierę w SGP...
chyba sporo osób Hancockowi zadawało pytanie czy będzie w przyszłym roku jeździł w SGP więc dzisiaj postanowił jasno zadeklarować że nie będzie rezygnował z SGP http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2011/ ... rand-prix/

wydaje mi się że Zielona Góra wybierze Jonssona więc Hancock będzie musiał poszukać nowego klubu. Wcale bym się nie zmartwił gdyby trafił do Tarnowa :D


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

karamba pisze: wydaje mi się że Zielona Góra wybierze Jonssona więc Hancock będzie musiał poszukać nowego klubu. Wcale bym się nie zmartwił gdyby trafił do Tarnowa :D
Ja też bym się z tego powodu nie zmartwił, bo to wysokiej klasy zawodnik, a do tego bardzo pomocny w zespole i koleżeński dla wszystkich.

Bardzie daje mi do myślenia druga dzisiejsza wiadomość, a mianowicie ta, że Unia ponoć przymierza się do zatrudnienia na stanowisko trenera byłego kapusia sb.
Zainteresowani wiedzą o kim mowa.
Nic nie mam do niego jako trenera, bo ma facet charyzmę, ale ta Jego skalana współpracą z sb przeszłość. Hmm.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Hehe, pyskaty Żyto za miętkiego Mariana? To byłoby coś. Ale on i tak nie siądzie na motór, więc lepiej niech tu Pawlickich ściągają i resztę kasy na swoje szkolenie. Hancockowi jestem raczej przeciwny, bo to już dziadek. A mnie się marzą ew. zakupy na lata, nie doraźne.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

ODPOWIEDZ