Fotoradary przenośne - wiedzieliście?

Wiadomości "z miasta".

Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

BEZ Przesady - odcinkowy pomiar prędkości będzie do zrealizowania TYLKO tam, gdzie nie ma bocznych dróg. Bo ja przycisnę ile fabryka dała :mrgreen: skręcę w boczną drogę, zatrzymam się na 1 minutę i i kupię Papsi - zachowam paragon. I afera, przecierz się zatrzymał i wyjechał to skąd nagle taki szybki przejazd. :mrgreen: Zacznie się kombinowanie. I jak zwykle g... z tego wyjdzie.

Na autostradzie zaś - przez pomiar odcinkowy przejedziamy wyjątkowo WOLNO z dozwoloną prędkością 150 km/h :mrgreen: (140 + dozwolone 10) :mrgreen: A dalej but. Więc bez stresu. Zresztą jak będą Autostrady i Drogi Ekspresowe - to NIE będzie sensu jeździć szybko - BO PO CO? 150 km/h na autobanie to wystarczająco dużo - jadąc non stop te 140 -150 km/h dojedziemy SZYBCIEJ niż prując 200 a za chwilę 20 minut w korku czy jadąc 30 przez wioskę. Generalnie NIE liczy się szybkość ale RÓWNE tempo jazdy - wystarczy jechać zgodnie z przepisami, byle by to była Autostrada czy Ekspresówka - nawet te 120 - 130 km/h ale utrzymywane wiele godzin.
9000 ml A Rh-

Online
Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Ravir, zgadzam się z Tobą w pełnej rozciągłości odnośnie drugiego akapitu


Bastekxyz
Archont
Posty: 938
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Ależ oczywiście, że uczyli na egzaminie kontrolowania prędkości, ale skoro teraz kamerki będą wisiały nad nami z batem to co ?:P Chyba, że ich tolerancja wyniesie ~ 10-20km/h

I nie znacie się na żartach :( :P

@DOWNx2

A ja się zastanawiałem dlaczego przy zjeździe z obwodnicy Krakowska/Czarna Droga stoi taki znak a sam foto-radar jest 500km dalej :D
Ostatnio zmieniony 20-09-2011, 23:21 przez Bastekxyz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Autor tematu
rowerzysta
Prytan
Posty: 266
Rejestracja: 08-08-2011, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: rowerzysta »

A jak to wygląda przepisowo, gdy jest tablica, że fotoradar, a fotoradaru nie ma? Tak jest na tuchowskiej.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Tam jest troszkę inna sytuacja. Tarnów nie wykupił/zakupił tablic informujących, że miasto jest objęte kontrolą fotoradarową. Takie same znaki są przy wjeździe od Krakowskiej, od Klikowskiej i od Nowodąbrowskiej chyba też. Wszystkie znajdują się przy wjazdach do Tarnowa. Znak powinien być inny, ale widocznie takich nie mieli :(


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

dokładnie taki znak jest przy każdym wjeździe do Tarnowa i ma on oznaczać że miasto objęte kontrolą foto radarową, znak jest dobry ale pod spodem powinna być dodatkowa tabliczka z taką informacją.


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Cubaza pisze:Tam jest troszkę inna sytuacja. Tarnów nie wykupił/zakupił tablic informujących, że miasto jest objęte kontrolą fotoradarową. Takie same znaki są przy wjeździe od Krakowskiej, od Klikowskiej i od Nowodąbrowskiej chyba też. Wszystkie znajdują się przy wjazdach do Tarnowa. Znak powinien być inny, ale widocznie takich nie mieli :(
Nawet na Krzyskiej stał, zanim zrobili burdel tą autostradą :D
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

artur pisze:
rowerzysta pisze:
hurricane pisze:Swoją drogą, czy lokalizacja fotoradaru każdorazowo wg nowych przepisów nie powinna być oznakowana? Czy myślą, że podchodzi to jeszcze pod znak informujący o stałym maszcie? Według mnie to jest naciągane trochę.
Lokalizacja stacjonarnych musi by oznakowana, ale jak tutaj oznaczać przenośne?
A czy przypadkiem nie jest tak, ze oznakowane muszą być fotoradary należące pod Inspekcje Transportu Drogowego?...
Mogę się mylić ale zdaje mi się ze przepisy nie odnoszą się do fotoradarów należących do gminy itp.
Straże Miejskie i Gminne mają obowiązek uzyskać zgodę policji (każdorazowo) na umieszczenie fotoradaru przenośnego w danej, proponowanej lokalizacji i to tylko na terenie zabudowanym. Podczas kontroli fotoradarowej Straże Miejskie i Gminne są zobowiązane do ustawiania przenośnych znaków D-51 w odległościach wyznaczonych stosownymi przepisami.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Bodajże na Szujskiego kawałek przed Lidlem jak się wraca z Mościc stoi tablica 'Radarowa kontrola prędkości'... jechałem dzisiaj, jakoś specjalnie może nie szukałem, ale nie przypominam sobie bym zauważył fotoradar... tu chodzi o "suszarkę"?

Online
Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Ten znak to już tam chyba z dziesięć lat stoi... :)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Jestem bardzo rzadkim gościem w tamtych rejonach. Piechotą a i owszem, ale autem raz na ruski rok ; )

P.S. http://zaszybko.pl/
Mam 2 wykroczenia!

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Kierowca ukarany mandatem na podstawie zdjęcia z fotoradaru nie może obejrzeć fotografii - dowodu jego winy - bo "jest to sprzeczne z interesami organów ścigania". Na dodatek, jeżeli nie chce się przyznać do popełnienia wykroczenia, czeka go przymusowa wyprawa do Warszawy.
http://wyborcza.pl/1,75248,13062135,Dos ... czysz.html


kato
Rhetor
Posty: 2702
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Budżet jest mocno napięty. Niedługo wprowadzą karę w abonamencie.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Nie chcę się mądrzyć, ale sprawa wydaje się prawnie śliska, więc pewnie tylko czekać informacji jak zostanie zaskarżona i znów tzw "państwo polskie" będzie wypłacało odszkodowania


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

Keleos :D też mam dwa wykroczenia hahaha jedno to 93km/h w terenie zabudowanym, koparką ^^

ODPOWIEDZ