Budżet Obywatelski

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

A czy ten Park Legionów poddany pod budżet obywatelski, to nie jest swego rodzaju "zart". Bo wydaje mi się że ktoś z tego forum powiedział że złoży taki sam projekt jak miasto obiecało :P
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11688
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Marcin Zaród pisze: Dodatkowo, nie zgadzając się z przytaczanymi przez Was opiniami o frekwencji, ja wierzę, że frekwencja spokojnie przekroczy ponad 30%, a może i więcej. (Tak, wiem, jestem optymistą z dozą idealizmu :)
Na Twoim miejscu trzymałbym kciuki za niską frekwencję. Jeżeli będzie duża takie małe niszowe projekty jak Twój nie mają większych szans z projektami dużymi w stylu budowa Parku Legionów (sam ten projekt załatwia w zasadzie wszystkie pozostałe) czy remont ulicy Koszyckiej. Zresztą powtórzę raz jeszcze - moim zdaniem budowa parkingów i remonty ulic mijają się z założeniami Budżetu Obywatelskiego i stwarzają zagrożenie, że mieszkańcy mniej ważnych ulic chcący remontu będą odsyłani do kolejnej edycji budżetu. W przyszłym roku dodatkowo wprowadziłbym ograniczenie, że jeden projekt nie może kosztować więcej niż 1/4 środków przeznaczonych na budżet.


I powtarzam pytanie może ktoś się orientuje:

Czy numer projektu jest jego kodem który należy wpisać na karcie do głosowania ???
Ostatnio zmieniony 02-04-2013, 12:22 przez defekator, łącznie zmieniany 1 raz.


Tomek85
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 12-07-2012, 20:50
Lokalizacja: Tarnów-Krzyż

Post autor: Tomek85 »

Mam podobne zdanie, co @defekator.

Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że wszystko wzkazuje, że ten BO, to będzie takie przeciąganie liny - gdzie i komu uda się więcej głosów zebrać w sprawie inwestycji, która dotyczy jedynie garstki społeczności Tarnowa. Proszę zwrócić uwagę, że jeden z projektów dotyczy remontu drogi do (sic!!!) siedmiu domów.

Takie projekty powinny być wycięte już na wstępie, a pozostawione tylko te, które dotyczą całego Tarnowa i każdy mieszkaniec będzie mógł z tego skorzystać.
--
Tomasz Pięciak

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11688
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Tomek85 pisze:
Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że wszystko wzkazuje, że ten BO, to będzie takie przeciąganie liny - gdzie i komu uda się więcej głosów zebrać w sprawie inwestycji, która dotyczy jedynie garstki społeczności Tarnowa. Proszę zwrócić uwagę, że jeden z projektów dotyczy remontu drogi do (sic!!!) siedmiu domów.

Takie projekty powinny być wycięte już na wstępie, a pozostawione tylko te, które dotyczą całego Tarnowa i każdy mieszkaniec będzie mógł z tego skorzystać.
Tutaj akurat ryzyka nie ma - skoro dotyczy małej ilości osób to nie zbierze głosów i nie zostanie zrealizowany. A jeżeli głosy uda mu się zebrać to oznacza, że jednak sporo ludzi chciało aby coś takiego zostało zrobione. Patrząc po wynikach takiego budżetu w Zielonej Górze przy niskiej frekwencji i tak trzeba było tam zebrać około 500 głosów aby projekt został zrobiony. Miasto podobne do Tarnowa dlatego daję jako przykład.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Marcin Zaród pisze:Bo każdy z projektodawców (i ich środowisk) jest żywo zainteresowany propagowaniem tego głosowania
Nie chcę Cię rozczarować, ale się mylisz. Powiem Ci z perspektywy osoby, która jest zupełnie obok zabawy w BO.
Być może namówisz swoich uczniów i oni zagłosują, dlatego masz zamydlony obraz.
Na dzień dzisiejszy jedyne co wiem o projekcie (poza forum) to ulotka w skrzynce, która mnie zniechęciła, bo były na niej ryje platfusów.
Nie znam propozycji, nie wiem gdzie je znaleźć, nie chce mi się ich samemu szukać i w końcu nie mam motywacji do zagłosowania.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11688
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

lll pisze:
Marcin Zaród pisze:Bo każdy z projektodawców (i ich środowisk) jest żywo zainteresowany propagowaniem tego głosowania
Nie chcę Cię rozczarować, ale się mylisz. Powiem Ci z perspektywy osoby, która jest zupełnie obok zabawy w BO.
Być może namówisz swoich uczniów i oni zagłosują, dlatego masz zamydlony obraz.
Na dzień dzisiejszy jedyne co wiem o projekcie (poza forum) to ulotka w skrzynce, która mnie zniechęciła, bo były na niej ryje platfusów.
Nie znam propozycji, nie wiem gdzie je znaleźć, nie chce mi się ich samemu szukać i w końcu nie mam motywacji do zagłosowania.
Mam podobne wrażenia - ludzie, którzy nie są bezpośrednio zainteresowani jakimś projektem nie mają o Budżecie Obywatelskim zielonego pojęcia. A jeżeli nawet coś o nim słyszeli to nie wiedzą na czym on polega, na co można głosować i jak można oddać głos.
Miasto nie zrobiło nic aby pomysł Budżetu Obywatelskiego wypromować.
Co najlepsze na dzień przed głosowaniem nie ma na stronach miejskich listy projektów (gdyby nie Krakowska dalej byśmy jej nie znali) oraz nie ma informacji o tym czym jest ten cały kod projektu którzy należy wpisać na karcie do głosowania. A realizacja samego Budżetu śmierdzi na kilometr prowizorką.

Strona do głosowania za pomocą karty miejskiej oczywiście dalej nie działa:
www.budzetobywatelski.umt.tarnow.pl

Chciałbym wierzyć, że te niedociągnięcia wynikają z tego, że to pierwsza edycja takiego budżetu w naszym mieście i to wszystko skutek braku doświadczenia, ale z drugiej strony mam obawy czy nie jest to robione specjalnie tylko po to aby móc zrezygnować w przyszłym roku z takiego budżetu ze względu na nikłe zainteresowanie. Władza bardzo lubi być blisko ludzi przed wyborami - ale jak już rządzi to słucha ich sugestii dość niechętnie.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Tomek85 pisze:wszystko wzkazuje, że ten BO, to będzie takie przeciąganie liny - gdzie i komu uda się więcej głosów zebrać w sprawie inwestycji, która dotyczy jedynie garstki społeczności Tarnowa.
Dlatego zachęcam do głosowania mimo wszystko jednak na nasz projekt latarniczy - dlaczego?

Bo daje możliwość wykorzystania przez całą społeczność Tarnowa w wieku powyżej 50 lat. A liczba takich osób będzie w najbliższych latach lawinowo wręcz rosła. Obecnie jest ich ok. 30% w skali kraju (13 mln w całej Polsce), czyli jak na warunki tarnowskie około 35 tys. osób!

Uwierzcie mi, z tego że Wasi dziadkowie, babcie czy rodzice będą używali internetu, także i Wy skorzystacie i Wasze dzieci.

Defekator - mam podobne wrażenie - bardzo mało informacji zarówno na stronie miasta jak i w mediach (poza nielicznymi). Na te typowo tarnowskie media praktycznie nie można za bardzo liczyć. Dlaczego? Wielka zagadka.

Jest drugi kwietnia, godzina niemal 13.00 - wg regulaminu własnie dzisiaj oficjalnie miały zostać ogłoszone projekty dopuszczone do głosowania. Dlaczego potrafiła to zrobić gazeta, a nie potrafi Urząd Miasta, organizujący całe przedsięwzięcie? ....
Ill pisze:Nie znam propozycji, nie wiem gdzie je znaleźć, nie chce mi się ich samemu szukać i w końcu nie mam motywacji do zagłosowania.
Okej, nie chce Ci się szukać, to Cię wyręczę - http://www.agora.tarnow.pl/viewtopic.php?t=3508

przeczytaj i zagłosuj. Mi się chce zachęcać ludzi do swojego projektu, a informacje o nim są powszechnie dostępne bodaj od 10 marca. Dzisiaj bodaj w Radiu Kraków też coś się ma pojawić na temat samego BO oraz m.in. naszego latarniczego projektu.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11688
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Marcin Zaród pisze: Defekator - mam podobne wrażenie - bardzo mało informacji zarówno na stronie miasta jak i w mediach (poza nielicznymi). Na te typowo tarnowskie media praktycznie nie można za bardzo liczyć. Dlaczego? Wielka zagadka.
Z tego co wiem "Miasto i Ludzie" coś będzie pisać w tej sprawie w piątek. Temi z tego co zauważyłem przeszło zupełnie obok tematu - zero zainteresowania. Temat poruszyła Krakowska - i chwała im za to.


Tomek85
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 12-07-2012, 20:50
Lokalizacja: Tarnów-Krzyż

Post autor: Tomek85 »

Marcin Zaród pisze:Bo daje możliwość wykorzystania przez całą społeczność Tarnowa w wieku powyżej 50 lat. A liczba takich osób będzie w najbliższych latach lawinowo wręcz rosła. Obecnie jest ich ok. 30% w skali kraju (13 mln w całej Polsce), czyli jak na warunki tarnowskie około 35 tys. osób!
Zmartwię Cię. Ani Twój projekt, ani mój nie przejdą. Projekty, które dotyczą ogółu mieszkańców nie mają najmniejszych szans w BO, ponieważ niemal każdy z tej dużej społeczności podchodzi do tego neutralnie.
Tak, jak wspomniałem w poprzednim poście. Na najwięcej głosów mogą liczyć projekty, które mają lokalną zdeterminowaną społeczność, gdzie mieszkańcy od lat wiedzą o problemie, a teraz mają jego rozwiązanie na wyciągnięcie ręki, np. remont drogi.
Szkoda tylko mojego czasu poświęconego na ten projekt, bo jako chyba jako jeden z nielicznych nie miałem w nim żadnego "interesu" - projekt był zaproponowany bezinteresownie z własnej dobrej woli.
--
Tomasz Pięciak


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Zobaczymy... Widzę że teraz zaczynają się odzywać po kolei media chętne do uzyskania informacji o projekcie. Lepiej późno niż wcale ;)

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Marcin Zaród pisze:Okej, nie chce Ci się szukać, to Cię wyręczę - http://www.agora.tarnow.pl/viewtopic.php?t=3508
Nie było moim celem opisywanie mojego lenistwa w tej kwestii. Mam lepszy obraz niż większość mieszkańców, bo zaglądam na forum i pewnie jakbym poszukał, to znalazłbym informacje.

Chciałem przedstawić odbiór przez statystycznego mieszkańca miasta.

Jeśli nawet znajdę opis projektów, to nie jestem przekonany, czy będzie mi się chciał czytać kilkadziesiąt projektów z uzasadnieniami.

Tutaj mniej więcej wychodzi to, co w polityce robi propaganda. Ludzie głosują na ryje z plakatów, a nie na programy, bo im się czytać nie chce. Tak po prawdzie ludzie głosują przeciw ryjom, a nie za. Tylko najpierw musi im ktoś te ryje pokazać.

W przypadku BO nie ma kampanii informacyjnej. Ty akurat działasz najaktywniej jeśli chodzi o o promowanie projektu. Jeszcze głośno było o skate-parku. O reszcie jest cicho, bądź umiarkowanie cicho.

Reasumując. Brak informacji o propozycjach, brak motywacji głosujących i brak zaangażowania miasta.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

lll pisze: Jeszcze głośno było o skate-parku.
I nadal jest.

"W czwartek 28.04.2013 komisja d/s projektów BO, nadała sobie dodatkowe uprawnienia nie wynikające z regulaminu BO. Obcięła wnioskowaną przez nas kwotę z 1,8 mln zł brutto do 450 tyś zł. (brak pisemnego uzasadnienia)"

Miało chyba być 28 marca?

http://www.dimea.pl/aktywnytarnow/witaj-swiecie/


LISTA ODRZUCONYCH PROPOZYCJI ZGŁOSZONYCH W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

Lp. Nazwa zadania Przyczyna odrzucenia wniosku

1. Pałac Młodzieży w Tarnowie - najnowocześniejszym centrum młodzieżowym w Polsce Opinia negatywna - (inicjatywa ma się znaleźć w budżecie na 2014 rok - kd)

2. Wykonanie elewacji budynku wraz z wymianą stolarki okiennej (PP Nr 1, ul.Lwowska 38) Opinia negatywna - z uwagi na charakter placówki remonty mogą być prowadzone wyłącznie w okresie wakacyjnym; nie ma możliwości przygotowania dokumentacji i przeprowadzenia postępowań przetargowych do dnia 1 lipca tak, aby w tym dniu rozpocząć wymianę okien .brak możliwości wykonania wszystkich wnioskowanych prac

3. Modernizacja budynku wielorodzinnego - elewacja zewnętrzna (ul.Tuchowska 96) Opinia negatywna - budynek w zarządzie MZB SP z o.o. Budynek nie wymaga docieplenia, a jedynie odnowienia elewacji. W chwili obecnej prowadzony jest remont pomieszczeń dostosowujący je do potrzeb mieszkań socjalnych.

4. Parking (budowa - wzdłuż ul.Pułaskiego od stacji BP do ul.Kościuszki) Opinia negatywna - zadanie ujęte w budżecie 2013 r.

5. Wykup terenów pod planowaną budowę drogi łączącej ul.Niedomicką z ul.Klikowską na wysokość SP Nr 10 Opinia negatywna - obecnie opracowywana jest dokumentacja projektowa, dopiero po jej zakończeniu będzie wiadomo, które tereny są konieczne do wykupu.

6. Budowa drogi rowerowej ul.Niedomicka Opinia negatywna - Do realizacji w I etapie wyłącznie w zakresie dokumentacji technicznej. Zadanie na 2 lata. Koszt ok. 300.000 zł trudny do oszacowania. Problemy: krycie rowów przydrożnych odwadniających również pola uprawne, wycinka drzew - duży zakres.

7. Budowa ul.Czarnowiejskiej Opinia negatywna - realizacja dokumentacji projektowej ujęta w budżecie 2013 r.

8. Budowa ekranów akustycznych (dot. południowej obwodnicy miasta) Opinia negatywna - realizacja zadania nie służy zabezpieczeniu interesów mieszkańców miasta. Aktualnie wykonywana jest mapa akustyczna miasta, która pokaże aktualne, faktyczne zagrożenie hałasem. Trzeba też mieć na uwadze zmniejszenie ruchu samochodowego, jakie będzie mieć miejsce po uruchomieniu odcinka autostrady A4 do Rzeszowa.

9. Modernizacja ronda ul.Słoneczna - Starodąbrowska Opinia negatywna - zakres zadania podany we wniosku jest niemożliwy do wykonania w roku budżetowym ze względu na zakres przebudowy infrastruktury podziemnej, konieczności uzyskania pozwoleń na budowę.

10. Wykonanie ronda Al.Jana Pawła II - Słoneczna Opinia negatywna - realizacja zadania wykracza poza rok 2013.

11. Żłobek Niepubliczny 'Mali Zdobywcy" (dofinansowanie pobytu dzieci w Żłobku) Opinia negatywna - obowiązujące przepisy prawa dają możliwość realizacji w/w projektu pod warunkiem podjęcia przez Radę Miejską w Tarnowie stosownej uchwały określającej wysokość i zasady przyznawanej dotacji. Z przepisów wynika jednak obowiązek zapewnienia jednakowych warunków finansowania dla wszystkich podmiotów prowadzących działalność gospodarczą polegającą na sprawowaniu opieki nad dzieckiem w wieku do 3 lat

12. 'Zdrowie jest najważniejsze" 20 tysięcy plus (zakup usług zdrowotnych na rzecz mieszkańców Miasta Tarnowa) Opinia negatywna - brak możliwości prawnych do bezpośredniego zakupu świadczeń zdrowotnych przez samorząd.

13. Ośrodek wypoczynkowy ul.Piłsudskiego, staw Kantoria Opinia negatywna - podana przez wnioskodawcę kwota (20.000 zł) jest nierealistyczna w stosunku do zakresu zadania - budowa domków letniskowych, wypoczynkowych oraz placu zabaw dla dzieci

14. Park wypoczynkowo-rekreacyjny Osiedla Zielonego w Tarnowie Opinia negatywna - wskazany teren ma inne przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego

15. Park 'Sośnina" w Tarnowie Opinia negatywna - wskazany teren nie jest własnością Gminy Miasta Tarnowa.

16. Remont ul.M.Dąbrowskiej - odcinek 700 m Opinia negatywna - zadanie ujęte w budżecie 2013 r.

17. Wykonanie nakładki asfaltowej (ul.Rogoyskiego, ul.Sowińskiego) Opinia negatywna - zadanie ujęte w budżecie 2013 r.

18. Remont drogi ul.Mieszka I Opinia negatywna - cześć zadania jest ujęta w budżecie 2013 r.

19. Kino Plener (okolice Góry Św.Marcina lub inny większy plac) Opinia negatywna - koszt i realizacja zadania przekracza kwotę 2 mln zł.

20. 'Seniorska koszykówka kobiet i mężczyzn wraca do Tarnowa" Opinia negatywna - zadanie realizowane w roku 2013 w zakresie otwartych konkursów ofert.

21. I etap przekształcenia Hali Jaskółka w Regionalne Centrum Sportów Rodzinnych Opinia negatywna - szacowany koszt zadania przekracza 2 mln zł.

22. Trawiaste boisko piłkarskie (w okolicach ul.Urwanej) Opinia negatywna - teren nie jest własnością Gminy Miasta Tarnowa.

23. Kompleks boisk sportowych z placem zabaw (Zabłocie) Opinia negatywna - teren nie jest własnością Gminy Miasta Tarnowa.

24. Trasy downhillowe na Górze Św.Marcina Opinia negatywna - zadanie nie jest przedsięwzięciem priorytetowym, wąska grupa korzystających; utworzenie we wskazanym miejscu stałoby w konflikcie z potrzebami szerokiej grupy mieszkańców uprawiających tam rekreację. Wnioskodawca nie określił dokładnie miejsca, gdzie miałaby powstać trasa, trudno więc określić właściciela terenu i możliwość realizacji pod kątem prawnym

25. Inkubator Rzemiosła i Przedsiębiorczości (remont hali przy ul.Bartla 3) Opinia negatywna - nieruchomość nie jest własnością Gminy Miasta Tarnowa.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

@up i jakoś się nie dziwię, że im obcięli... Chyba sam przyznasz, że 1,8mln za skatepark(tak to wynikało z projektu, który tutaj przedstawili) to odrobinę za dużo. Biorąc pod uwagę, że wcześniej im 500k wystarczyło.

Nawet na facebooku w wydarzeniu jest napisane Skwer Aktywności miejskiej(Skate park).


Dodatkowo dlaczego wzięło się nagle 1,8mln złotych. Taki mały screen z jednym z użytkowników:
Obrazek
Czyli jednak w związku z fochem podnieśli sobie limit.
Jak byłem rękami i nogami za tą inicjatywą to smród jaki mi pozostaje po niektórych ich poczynaniach jest nie do zaakceptowania jak dla mnie.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

LISTA DOPUSZCZONYCH DO GŁOSOWANIA ZADAŃ ZGŁOSZONYCH PRZEZ MIESZKAŃCÓW W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

Lp. Nazwa zadania Kwota Kod zadania

1. Pierwszy krok w Internecie z latarnikiem - nowoczesny internet dla ucznia i seniora 96.500 zł 01

2. Tarnowska Liga Debatancka 20.000 zł 02

3. Zakup urządzeń ogrodowych na plac zabaw dla dzieci (PP Nr 19, ul.Paderewskiego 24) 20.000 zł 03

4. Skwer aktywności miejskiej (skate-park + mała architektura) - tereny zielone Pałacu Młodzieży w Tarnowie 450.000 zł 04

5. 'Kolorowy ogród" - miejsce radosnych zabaw i bezpiecznego odpoczynku (ogród PP Nr 32) 360.000 zł 05

6. Budowa ogólnodostępnych boisk sportowych (do piłki nożnej + boisko wielofunkcyjne typu ORLIK (przy SP Nr 23) 600.000 zł 06

7. Remont budynku Przedszkola Nr 5 (ul.Zagumnie 27) 300.000 zł 07

8. Przebudowa boiska sportowego przy G Nr 6 w Krzyżu 700.000 zł 08

9. Adaptacja i wyposażenie ogrodu przedszkolnego (PP Nr 1, ul.Lwowska 38) 160.00 zł 09

10. Remont ul. Koszyckiej 1.400.000 zł 10

11. Park Legionów 2.000.000 zł 11

12. Budowa parkingu przy SP Nr 9 wzdłuż ul.M.Dąbrowskiej i budowa nowej nawierzchni ul.M.Dąbrowksiej - od ul.Orkana do sklepu Delikatesy Centrum /na wykonanie dokumentacji technicznej / 50.000 zł 12

13. Wykonanie dokumentacji projektowej 'Przebudowa ul.Wiśniowej, Poziomkowej, Czereśniowej, Harasymowicza" 150.000 zł 13

14. Wykonanie drogi dojazdowej - ul.Jarzynowa w Tarnowie /wykonanie pełnej dokumentacji technicznej/ 30.000 zł 14

15. Budowa drogi ul.Gęsia /wykonanie pełnej dokumentacji technicznej/ 20.000 zł 15

16. Rozbudowa miejsc postojowych przy ul.Brandstaettera 55.000 zł 16

17. Przebudowa ul.Sudeckiej /II etap realizacji/ 800.000 zł 17

18. Zakup i rozmieszczenie defibrylatorów AED na terenie Tarnowa 86.000 zł 18

19. 'Rekreacja w czynszówce" (ul.Krakowska 16 dziedziniec - objęcie opieką zabytkowych elementów) 7.000 zł 19

20. Rewitalizacja zbiornika wodnego w Parku Piaskówka 150.000 zł 20

21. Miejski wybieg dla psów (rejony Os.Zielone) 100.000 zł 21

22. Remont nawierzchni ulicy osiedlowej (ul.Do Prochowni na odcinku od ul.Odległej do ul.Promiennej) 350.000 zł 22

23. Remont nawierzchni ulicy osiedlowej (ul.Promienna na odcinku od 'Promiennego Zamku" do budynku Promienna 24) 110.000 zł 23

24. Kompleksowe wykonanie i modernizowanie miejsc parkingowych na Osiedlu Strusina w obrębie bloków przy ul.Szkotnik, Pułaskiego, Szenwalda /na parkingi nie wymagające projektu/ 350.000 zł 24

25. Remont nawierzchni ul.Do Prochowni w Tarnowie 450.000 zł 25

26. Montaż wyświetlaczy czasu dla światła czerwonego i zielonego na skrzyżowaniach 135.000 zł 26

27. Remont drogi dojazdowej do sztucznego lodowiska (ul.Wojska Polskiego) 300.000 zł 27

28. Wykonanie dywanika bitumicznego ul.Szkolna w Tarnowie 275.000zł 28

29. Wsparcie modernizacji ulic - Osiedle Westerplatte 1.000.000 zł 29

30. Remont chodnika ul.Osiedle 280.000 zł 30

31. Zakup sprzętu do uzupełniania ubytków w drogach 800.000 zł 31

32. Naprawa nawierzchni drogi osiedlowej - ul.Romanowicza (okolice bloków 36 i 36a) 250.000 zł 32

33. Rewitalizacja parkingu przy ul.I.Mościckiego 30.000 zł 33

34. Ekspozycja dwóch zabytkowych bastei z wystawą makiety Starego Miasta z epoki /projekt zagospodarowania terenu pl.Morawskiego/ 30.000 zł 34

35. Tarnowskie Centrum Seniora - Międzypokoleniowy Biegun Ciepła 50.000 zł 35

36. Makiety Zamku Tarnowskich z Góry Św.Marcina 20.000 zł 36

37. Festiwal Spektakli dla dzieci 'Mała Talia" 100.000 zł 37

38. Aspiranci - program promujący młodych lokalnych artystów 15.000 zł 38

39. 'Czar rodzinnych spotkań" (utworzenie mini-parku rekreacyjno-sportowego przy ul.Sanguszków 32) 300.000 zł 39

40. Współorganizacja ogólnopolskiej edycji rozgrywek Mini-mistrzostw 'Deichmann 2013" 15.000 zł 40

41. Zajęcia sportowe pozalekcyjne w szkołach podstawowych w klasach I - III 100.000 zł 41

42. Baza rekreacyjno - sportowa dla mieszkańców miasta Tarnów (góra Św.Marcina) 300.000 zł 42

43. Linowy plac zabaw (Mościce) /rejon ulic Norwida/Sienkiewicza/ 400.000 zł 43

44. Tor rolek w Mościcach 150.000 zł 44

" Można oddać tylko jeden głos. Do tarnowian zostały już rozesłane karty do głosowania, które będzie można złożyć osobiście w Urzędzie Miasta. Głosować będzie można również w tarnowskich galeriach handlowych oraz przez Internet przy użyciu Tarnowskiej Karty Miejskiej." RDN


Tomek85
Obywatel
Posty: 20
Rejestracja: 12-07-2012, 20:50
Lokalizacja: Tarnów-Krzyż

Post autor: Tomek85 »

Mam pytanie: Jak będzie dokonywana weryfikacja, czy dana osoba nie oddała podwójnie głosu?
--
Tomasz Pięciak

ODPOWIEDZ