Zakup i rozmieszczenie defibrylatorów AED na terenie Tarnowa

Postprzez toomas » 14-03-2013, 08:29

Marcin Zaród napisał(a):Fajnie, że mówimy o tych defibrylatorach. Może to skłoni firmy typu Gemini, Galeria Tarnowia, Real, Gazy czy Azoty do wyposażenia w te urządzenia we własnym zakresie terenu, na którym te firmy działają?


Byłe ostatnio w MediaMarkt i zauważyłem, że maja takowy sprzęt w punkcie gdzie faktury wystawiają.
toomas
Archont
 
Posty: 599
Dołączył(a): 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez misha » 14-03-2013, 12:24

Beaver i dalej brniesz w sytuacje, w ktorej sprzęt jest porozmieszczany w sąsiedztwie - hala na Krupniczej jest stosunkowo niedaleko do Urzedu Miasta na Nowej i Poczty na Mickiewicza a te z kolei są od wezwania w ciągu 2 minut (w praktyce, bo w teorii powinno być jeszcze szybciej) drogi od stacji PR na Matki Boskiej Fatimskiej. Myślmy logicznie. AED powinno byc tak rozmieszczone, by przyspieszyć przyrzadowe zabiegi resuscytacyjne do momentu przyjazdu zespołu ratunkowego w miejscach z wydłużonym oczekiwaniem na karetki, ale nie ma zastąpić tego zespołu w ogóle.
Jak nawalimy wszystkie w centrum to dalej w innych miejscach poza nim będzie ubogo w sprzęt.

ZUS jest celną lokalizacją - bywa tam dużo osób, bywają osoby schorowane i nierzadko wychodzą stamtąd jeszcze bardziej podupadłe na zdrowiu, najbliższe stacja PR (spod Kasyna w Mościcach i z MB Fatimskiej) znajdują się w podobnej odległości czasowej z dojazdem.
Avatar użytkownika
misha
Proedroj
 
Posty: 458
Dołączył(a): 22-09-2009, 20:55
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez trix » 14-03-2013, 20:04

Tomek85 napisał(a):
trix napisał(a):W zasadzie tyle mnie wystarczy. Czy możesz jakoś liczbowo uzasadnić (moje ulubione słowo) potencjalne wykorzystanie tego urządzenia ??. Ile osób uratowano w ten sposób ??


Lista miast posiadających defibrylatory:
http://www.ratujzsercem.pl/Defibrylacja ... azAED.aspx

A tutaj kilka przykładów uratowania życia:
Krosno: http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=5687
Kraków: http://wyborcza.pl/1,76842,8789997,Ostr ... mwaju.html
Szczecin: http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... N/44454410
Bieszczady: http://www.narty.pl/tresc-artykulu/arty ... zycie.html
Czeladź: http://bedzin.naszemiasto.pl/artykul/76 ... ,id,t.html

Można tak wyszukiwać w google...


Można, a wkleiłeś tylko kilka, z czego część była kupiona za pieniądze podmiotów prywatnych, co jak najbardziej popieram. Natomiast ostro i stanowczo sprzeciwiam się kolejnemu wyłudzaniu pieniędzy, pod przykrywką zapewnienia "bezpieczeństwa" obywatelom, bo już dzisiaj i tak słono za to płacą, a efekt jest taki, że w sytuacji potrzebnej nie ma kto do nich przyjechać karetką. Jeżeli akcja sprowadza się do uświadamiania, namawiania sklepów/pasaży/restauracji itp. do zakupu tego typu urządzeń, proszę bardzo, chętnie podpisze list czy inicjatywę. Jeżeli ma to być robione za pieniądze podatnika (kilkukrotnie drożej niż normalnie i bez sensu) to stanowczo się temu sprzeciwiam.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.
trix
Rhetor
 
Posty: 5081
Dołączył(a): 02-09-2009, 19:17

Postprzez Tomek85 » 14-03-2013, 20:12

trix napisał(a):Można, a wkleiłeś tylko kilka, z czego część była kupiona za pieniądze podmiotów prywatnych, co jak najbardziej popieram. Natomiast ostro i stanowczo sprzeciwiam się kolejnemu wyłudzaniu pieniędzy, pod przykrywką zapewnienia "bezpieczeństwa" obywatelom, bo już dzisiaj i tak słono za to płacą, a efekt jest taki, że w sytuacji potrzebnej nie ma kto do nich przyjechać karetką. Jeżeli akcja sprowadza się do uświadamiania, namawiania sklepów/pasaży/restauracji itp. do zakupu tego typu urządzeń, proszę bardzo, chętnie podpisze list czy inicjatywę. Jeżeli ma to być robione za pieniądze podatnika (kilkukrotnie drożej niż normalnie i bez sensu) to stanowczo się temu sprzeciwiam.


Jest mi przykro, że potraktował mnie Pan jak osobę, która chce wyłudzić pieniądze publiczne i przy okazji dorobić się na tym (???). No cóż, mam tylko nadzieję, że nigdy Pana na swojej drodze nie spotkam.
--
Tomasz Pięciak
Tomek85
Obywatel
 
Posty: 20
Dołączył(a): 12-07-2012, 20:50
Lokalizacja: Tarnów-Krzyż

Postprzez Marcin Zaród » 15-03-2013, 17:31

Trix... człowieku, wyluzuj, załamka.
<Ą-- w -->www.tlumaczenia.tarnow.pl<Ą-- w -->
Marcin Zaród
Rhetor
 
Posty: 1966
Dołączył(a): 09-09-2009, 18:28

Postprzez trix » 15-03-2013, 17:53

Tomek85 napisał(a):która chce wyłudzić pieniądze publiczne i przy okazji dorobić się na tym (???). N


Nigdzie czegoś takiego nie napisałem. Napisałem że: Natomiast ostro i stanowczo sprzeciwiam się kolejnemu wyłudzaniu pieniędzy, pod przykrywką zapewnienia "bezpieczeństwa. Nie wiem dlaczego Pan odnosi krytykę złego stanowiska od razu do siebie. Może jest pan osobą która chce dobrze, w normalnym znaczeniu tego słowa, jednak nie tędy droga Szanowny Panie.
Marcin Zaród - jestem wyluzowany.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.
trix
Rhetor
 
Posty: 5081
Dołączył(a): 02-09-2009, 19:17

Poprzednia strona

Powrót do Budżet Obywatelski 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość