38. Aspiranci - promowanie młodych lokalnych artystów.

ODPOWIEDZ

Autor tematu
Aspiranci
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 16-01-2013, 14:32
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

38. Aspiranci - promowanie m³odych lokalnych artystów.

Post autor: Aspiranci »

[center]Kod W Budżecie Obywatelskim - 38[/center]

Kwota dofinansowania - 15 tyś zł.

Kwota dofinansowania zostanie przeznaczona na realizacje całorocznej działalności Grupy Nieformalnej Aspiracji, czyli realizacji przynajmniej dwunastu (jednego w miesiącu) wydarzeń, imprez, eventów o charakterze kulturalnym w mieście Tarnowie, na które składać się będą wydarzenia: muzyczno – tematyczne, wernisaże szeroko rozumianej działalności w sztuczce – szczególnie promujące kreatywność oraz nowatorskie trendy w niej występujące. Jak również promocje literackie, warsztaty czy happeningi społeczne przeznaczone i dedykowane dla wszystkich mieszkańców miasta. Nasze inicjatywy, te już zrealizowane oraz planowane, charakteryzują się przede wszystkim nowym spojrzeniem na organizowanie, kreowanie wydarzeń w których przenikają się różne koncepcje pokazywania, prezentowania różnych przejawów sztuki, charakteryzuje je także niepowtarzalność oraz przenikanie się sztuk. – literacki, muzyczny oraz wystawienniczych.
Głównym celem naszego projektu jest promowanie, prezentowanie i dawanie szansy młodym lokalnym artystom, muzykom, aktorom oraz poetom, jednakże nie wyklucza ona zapraszania do miasta Tarnowa artystów już znanych - celem wykładów, prezentacji ich dzieł, bądź przeprowadzenia z nimi warsztatów. Wszystkie nasze zamierzenia mają służyć młodym artystom zdobywaniu doświadczenia, konfrontowania swojej twórczości zarówno z mieszkańcami jak i środowiskami twórczymi., co czyni z nich w pewnym stopniu działania warsztatowe. Wszystkie nasze działania mają także na celu służyć promocji marki miasta Tarnowa, jako ośrodka sztuki młodych.
Nasz projekt jest odpowiedzią na brak inicjatyw, miejsc promujących i prezentujących działania młodych artystom, jest to także odpowiedz na istnienie w Tarnowie Zespołu Szkół Plastycznych, nowopowstałego Instytutu Sztuki, Zespołu Szkół Muzycznych, jak i również szerokiego grona młodych ludzi pasjonujących się różnymi dziedzinami sztuki.
Warto wspomnieć, iż nasze działania realizowane są przy współpracy z: Związkiem Polskich Artystów Plastyków Okręg Tarnowski, Miejską Biblioteką Publiczną, Pałacem Młodzieży oraz innymi instytucjami i organizacjami działającymi nie tylko na rzecz kultury, w tym i lokalnymi mediami. W realizacji projektu zamierzamy nieprzerwanie rozwijać tą współprace, oraz nawiązać nowe porozumienia z innymi instytucjami, organizacjami oraz artystami działającymi nie tylko w Tarnowie.
Miejscem realizacji naszych inicjatyw będą min. – Galeria ZPAP Okręg TarnowskiRynek 4, Tarnowski Teatr, czy Plac Sobieskiego – Cafe Tramwaj.
Na koniec chcemy zaznaczyć, iż efektem stałym uzyskania przez nas dofinansowanie, będzie utworzenie Fundacji na rzecz kultury i promocji młodych artystów nazwanej „Aspiranci”.

Karty do głosowania będą dostępne w:
1. Wszystkich Filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Słowackiego w Tarnowie
2. Galerii Związku Polski Artystów Plastyków Okręg Tarnowski – Rynek 4.
3. Cafe Tramwaj – Plac Sobieskiego.Opis Grupy Nieformalnej „Aspiranci”
„Aspiranci" - to pomysłodawcy oraz organizatorzy wielu inicjatyw i wydarzeń kulturalnych w mieście Tarnowie. Działający i współpracujący z wieloma organizacjami, instytucjami oraz artystami z miejskiej sfery kultury. Między innymi z Związkiem Polskich Artystów Plastyków Okręg Tarnowski, z którym tworzą swój głównym projekt pt. "Słowa - Malowane - Dźwiękiem".
Grupa Nieformalna Aspiranci, powstała w maju 2012 roku z inicjatywy Natalii Ewy Julii Tryby Oraz Łukasza Lucjusza Dubina. Aktualnie Grupa oprócz realizowania celów swojej działalności, zdobywania doświadczenia i wiedzy w animowaniu kultury, organizacji, pozyskiwania kontaktów, oraz współpracy z instytucjami, organizacjami na rzecz kultury, skupia się na poszukiwaniu środków, grantów zewnętrznych, do realizacji swoich zamierzeń.

Misja
Wszelako rozumiana i odbierana promocja młodych lokalnych artystów/autorów. Danie im możliwości zadebiutowania i pokazania swojej twórczości przed większa publicznością.
Kreowanie i organizacja wydarzeń, imprez, eventów o charakterze kulturalnym mieście Tarnowie. Urozmaicanie życia kulturalnego w mieście.


Cele
Cele działalności Grupy Nieformalnej Aspiranci:
1.Działanie na rzecz kultury, animacja kultury.
2.Wspierania rozwoju kultury, sztuki, muzyki oraz literatury.
3.Upowszechniania idei wagi obecności kultury w życiu społecznym.
4.Szeroko pojmowana promocja młodych, lokalnych artystów, poprzez kreowanie
i organizacje wydarzeń, imprez, eventów o charakterze kulturalnym.
5.Wspierania przedsiębiorczości, kreatywności, zaangażowania - osób działających na rzecz kultury, sztuki, muzyki oraz literatury.
6.Współpraca z miastem oraz instytucjami i organizacjami kulturalnymi. Mająca na celu realizacje dużych projektów dotyczących kultury.


Grupa Nieformalna Aspiranci realizuje swoje cele poprzez:
1.Kreowanie i organizacja wydarzeń, imprez, eventów o charakterze kulturalnym.
2.Uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez miasto i instytucje oraz organizacje w nim działających.
3.Współpraca z miastem oraz instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz kultury.
4.Wykorzystanie w swej działalności Internetu, filmu, multimediów i innych nowoczesnych i innowacyjnych środków przekazu.

Nasza strona na FB: https://www.facebook.com/Aspiranci

Kontakt - Łukasz Lucjusz Dubin 507 600 446, aspiranci@op.pl

Zapraszamy do zadawania pytań.

ODPOWIEDZ