Tarnów w 1987 - film

Moderatorzy: Goscinny, kato

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Tarnów w 1987 - film

Post autor: Goscinny »

Taki mi rarytas wpadł w ręce:

http://www.youtube.com/watch?v=E5DvuJGbCHg

Film nakręcony w dniu przylotu Jana Pawła II do Tarnowa. Polecam wszystkim, starszym i młodszym - można zobaczyć jak wyglądało miasto, jak prowadziły ulice (Wałowa!).

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Po 1. Szok
Po 2. Jak fajnie wyglądała Wałowa jak były na niej drzewa, tak zielono, teraz dopiero zdałem sobie sprawe że w centrum miasta jest łyso bez zieleni ze szok.
Po 3. Gdzie są dziurawe drogi :)
Po 4. Nastawiali tych bramek wzdłuż drogi.

Teraz sobie tak myśle że kiedyś jedna osoba na 1000 miała pewnie kamere, dlatego tak rzadkie sa takie pamiatki. Teraz jakby się zrobiło taki objazd po miescie to i tak podobnych zdjęc, filmów bedzie na pęczki.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

Aż się łezka w oku kręci, brakuje mi zdjęć Tarnowa z tego właśnie okresu. Dzięki wielkie za miłą podróż w czasie. :)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Beaver pisze:Jak fajnie wyglądała Wałowa jak były na niej drzewa, tak zielono,
Cały Tarnów był znacznie bardziej 'obrośnięty' niż teraz - z tym, że widać jakiś chaos w tej zieleni - teraz niby dużo mniej zielonego, ale jest to wszystko uporządkowane. Wolę tamtą wersję... Z tamtej zieleni można by teraz sporo wykrzesać.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

golew
Obywatel
Posty: 90
Rejestracja: 23-09-2009, 13:20
Lokalizacja: Gdynia / Tarnów

Post autor: golew »

Serdeczne dzięki dla Andrzejka, który ładnie nakręcił :)
"Pawilon meblowy, który ostatnio nie posiada nic ciekawego. Oprócz wersalek i krzeseł " :D
Fajnie przypomnieć sobie jak wyglądała Wałowa jako ulica z ruchem i przystanek na placu Sobieskiego. pamiętam, jak jako mała dziewczynka jeździłam "dziewiątką" do babci i liczyłam sobie, że to ma być sześć przystanków. Więc gdy potem zmieniono trasy to mi się ilość nie zgadzała ;)
Dzięki za wspomnienia :)


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Nie poznaje was, nikt nie pisze ile to przepisów złamali w czasie tego przejazdu :)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

ClNEK, bo się przedawniło :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

golew pisze: "Pawilon meblowy, który ostatnio nie posiada nic ciekawego. Oprócz wersalek i krzeseł " :D
Żywcem z "Misia" zaczerpnięte. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Profesor88
Obywatel
Posty: 46
Rejestracja: 17-06-2010, 08:47

Post autor: Profesor88 »

To nagranie już dwa lata temu zostało wykorzystane w filmie dokumentującym wizytę Jana Pawła II w Tarnowie ;)

http://www.sanderus.com.pl/bo_ja_tu_przyjechalem_sie_napatrzec_dvd.html

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Profesor88, ja nie mówię, że go nie było wcześniej, ale jakoś do dziś nikt o nim nie mówił :)


Wojtasek
Prytan
Posty: 223
Rejestracja: 14-01-2011, 15:54
Lokalizacja: Skowronków

Post autor: Wojtasek »

ad2222 pisze:Cały Tarnów był znacznie bardziej 'obrośnięty' niż teraz - z tym, że widać jakiś chaos w tej zieleni - teraz niby dużo mniej zielonego, ale jest to wszystko uporządkowane. Wolę tamtą wersję... Z tamtej zieleni można by teraz sporo wykrzesać.
04:26 min A Ty Andrzejku,filmuj tutaj tę piękną zieleń..hahahaa nie moge:):)Narrator pierwsza klasa.
Tak swoją drogą,to pamiętam jak jeszcze na Lwowskiej w miejscu gdzie na filmie budują dopiero skarbówkę wesołe miasteczko przyjeżdzało.Ehh..

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Kuuuuurde ile wtedy było zieleni, nie to co teraz. Dla mnie ten film to taki mały szok. A jak jechali krakowską do Mościc to myślałem, że jadą na jaką wiejską drogą a nie tą samą dwupasmową drogą co teraz. Jeśli ktoś ma takie filmy z tamtych lat to niech wrzuca na jakieś serwisy, bo wielu ludzi by chciało oglądnąć jak to było.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3773
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Kurcze na Czerwonej ograniczenie do 70km/h :D Jaki bajer :D
Czy ja dobrze widziałem, że na końcu go zatrzymali ?
Dodatkowo fajnie, że nikt się nie wpychał przed auto :P ludzie grzecznie czekali :P

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Najlepsze na końcu: ,, Tu już jest wojsko". Kamerę zabrali a właścicieli przykładnie z pałowali dla zasady. I tyle było tych panów widać i słychać.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


Przemek82
Prytan
Posty: 126
Rejestracja: 14-02-2010, 01:26

Post autor: Przemek82 »

Wspaniała pamiątka. Ciekaw jestem losu autorów tego filmu, czy żyją a jeśli tak czy w Tarnowie? Film zaczyna się tak nagle czy nie został obcięty? Może jeszcze coś zostało? Mam nadzieje że jeszcze takie perełki ujrzą światło z lat 1945-2000.

ODPOWIEDZ