Budżet Obywatelski 2014

ODPOWIEDZ

Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3053
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

sbs pisze:Kuba ,
kto opiniuje projekty ?niech zdecydują mieszkańcy czy jest zainteresowanie lub i nie , na tym polega formuła głosowania .
Też jestem tego zdania. Opiniują merytoryczne wydziały. Poza tym jeśli projekt dotyczy całego miasta - Komisja Rozwoju, jeśli osiedla - RO + radni na nieformalnym spotkaniu. No dobra formalnym - bo zaprasza Prezydent, ale nie jest to jakieś ciało umocowane np. ustawowo. Tylko Zarządzeniem Prezydenta. Pomysłodawczyni zdaje się powoli odcina się od BO, albo inaczej - UMT przejmuje inicjatywę i zaprowadza własne porządki.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

A czy jest możliwość wycofania projektu, jeśli został zmieniony przez urzędników?
Przecież jak tak dalej pójdzie, to na przyszły rok będzie to wyglądało tak, że urzędnicy przedstawią własną listę projektów, a obywatele będą mogli ewentualnie zagłosować.

Awatar użytkownika

^cypis^
Proedroj
Posty: 316
Rejestracja: 27-12-2010, 22:28
Lokalizacja: KO00MA
Kontakt:

Post autor: ^cypis^ »

Drodzy Mieszkańcy. Mamy Was głęboko w poważaniu i wiemy zdecydowanie lepiej, co Wam jest potrzebne, a co nie. Więc nie wysilajcie się. itd, itp.
To powinno wisieć w nagłówku strony UMT dotyczącej BO.
A tak naprawdę, ja wiem, o co chodzi - chcą w końcu kupić ten helikopter, który zrobi panoramę miasta z lotu ptaka ;) A za resztę wykupią czas antenowy w TVP.

^
Kluczem do sukcesu w zawodach fonicznych jest klucz sztorcowy.
Bo łączność musi być pewna!

Awatar użytkownika

yoda
Prytan
Posty: 153
Rejestracja: 19-02-2010, 14:47

Post autor: yoda »

Sprawa zamieszania z wybiegami dla psów się wyjaśniła.
Co nie oznacza, że się rozwiązała. Nasz projekt został potraktowany mniej więcej tak jak napisał to Cypis w powyższym poście.

Nie chce mi się opisywać po raz drugi tego co się dzisiaj dowiedziałam (nie chcę się ponownie irytować), jak ktoś jest zainteresowany wyjaśnieniem urzędu zapraszam do przeczytania ostatniego posta na naszym profilu (tego zaczynającego się od słów ważne informacje ze zdjęciem listy projektów):
https://www.facebook.com/pages/Miejski- ... 902?ref=hl

Profil nie wymaga rejestracji na FB. (nie będę przeklejała całej wypowiedzi, jak ktoś jest ciekawy to sobie kliknie i zobaczy)
Miejski Wybieg Dla Psów.

https://www.facebook.com/pages/Miejski- ... 902?ref=hl


sbs
Prytan
Posty: 182
Rejestracja: 23-11-2010, 00:07

Post autor: sbs »

zarówno na profilu FB " Mój Tarnów " oraz "Tarnów miasto rozwoju", nie widzę wiadomości o budżecie obywatelskim , a na tarnow.net.pl również nie ma .
chyba że ja nie zauważyłem to poprawcie mnie.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 741
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

^cypis^ pisze:Drodzy Mieszkańcy. Mamy Was głęboko w poważaniu i wiemy zdecydowanie lepiej, co Wam jest potrzebne, a co nie. Więc nie wysilajcie się. itd, itp.
To powinno wisieć w nagłówku strony UMT dotyczącej BO.
Amen!
Sądząc po tym co wypisuje pan Jerzy Hebda na fb, radni mają głęboko w czterech literach projekty BO. Bo przecież :nie ma darmowych obiadów, nie zapłacisz ty, zapłacą wszyscy; a ktoś może przy tym...zarobi, kochani moi .

A teraz jestem jeszcze w większym szoku, po przeczytaniu informacji dot. miejskiego wybiegu dla psów. :shock:


pilips
Obywatel
Posty: 99
Rejestracja: 02-08-2013, 13:58
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Post autor: pilips »

Pan Jerzy Hebda lubi sobie popisać, ale chyba wcześniej niż pomyśli. Już kiedyś miałem wątpliwą przyjemność prowadzić z nim dyskusję na fb w temacie dofinansowania sportu zawodowego. Zajmował się bardziej napuszczaniem na siebie kibiców piłki nożnej i żużla niż omawianiem tematu, proponując rozwiązania, które byłyby niezgodne ze statusem ŻSSA (a przecież niby jest radcą prawnym).

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11626
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Chodzi o jego "wątpliwości" odnośnie projektu sterylizacji zwierząt wyrażane na profilu pani Mękal ??

Echh. Po pierwsze opieka nad bezdomnymi zwierzętami należy mocą ustawy do miasta. Tak więc taka sterylizacja może przynieść oszczędności na dłuższą metę.

Po drugie jego obawy czy wydawanie pieniędzy miejskich na ten cel są co najmniej bezzasadne gdyż BO jest właśnie po to aby obywatele sami zadecydowali na co wydać część pieniędzy, które pochodzą z ich podatków.

A radny publicznie atakujący projekt to BO to po prostu kompromitacja.


W ogóle coraz ciekawiej się dzieje. 6 października miała być akcja darmowego chipowania psów (z tego co się orientuję finansowana za pieniądze prywatnych organizacji). Jest obecnie zagrożona bo zaczęli protestować dość głośno lokalni weterynarze (przynajmniej niektórzy z nich bo nie wierzę, że jest to jakaś większość) gdyż "godzi ona w ich interesy". No tak jak komuś ktoś za darmo zachipuje psa to taki "lokalny weterynarz" już sobie na tym nie zarobi.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


taksoofka
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 25-03-2013, 14:08

BO 2014 Projekt 11 - koncepcja

Post autor: taksoofka »

koncepcja
Załączniki
koncepcja-Marcinka-A4.jpg


sbs
Prytan
Posty: 182
Rejestracja: 23-11-2010, 00:07

Post autor: sbs »

Kuba w związku z tym że w chwili obecnej przestrzeń medialna jest zajęta , zwróć się proszę z wnioskiem o przedłużenie informowania w kwestii budżetu oraz głosowaniem , do czasu uspokojenia się sytuacji .

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Jakby ktoś miał chęć dodać adres www do swojego/czyjegoś projektu w zestawieniu na profilu Mój Tarnów (https://www.facebook.com/TarnowMojeM/ap ... 1035221435) to ślijcie proszę na facebook@umt.tarnow.pl linki wraz z wyraźnym oznaczeniem, którego projektu to dotyczy (wystarczy numer).
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11626
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Mam pytanie. Jak zagłosować na budżet przez kartę miejską. Szukam już ponad 10 minut i nie mogę znaleźć odpowiedniej strony. Gdzie są o tym jakieś informacje !! ?

Tylko pogratulować po raz kolejny organizacji głosowania.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Jeśli dobrze pamiętam, to w regulaminie BO podano adres strony; jest on także w info na stronie www.tarnow.pl ( http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... ywatelskim )

Link do głosowania za pomocą karty:
https://budzetobywatelski.umt.tarnow.pl ... 0rOMr.dpuf


taksoofka
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 25-03-2013, 14:08

Post autor: taksoofka »

budzetobywatelski.umt.tarnow.pl

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11626
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Ok dzięki, już znalazłem grzebiąc w wątku z BO 2013.
Na stronie miejskiej w informacjach o budżecie nie znalazłem takiej informacji. Jest tylko info o możliwości głosowania.
A regulamin mało kto czyta.

ODPOWIEDZ