Budżet Obywatelski 2014

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

xemi pisze:Jest nakaz prowadzenia psów na smyczach i w kagańcach! Ile psów łazi samopas, bez żadnej smyczy? Wiele! A ile bez kagańca?! Praktycznie 90%! I właśnie tej nieodpowiedzialności ludzi się boję!
Nakaz wyprowadzania psów w kagańcach dotyczy wyłącznie psów ras uznawanych za niebezpieczne. A tych nie będzie w mieście więcej niż 10%. Zatem z tymi 90% psów bez kagańca wszystko jest ok. Z odpowiedzialnością właścicieli również.
Odsyłam do zapoznania się z przepisami w tej kwestii.



Zresztą, Tarnowianie to strasznie strachliwy ludek i się wszystkiego boją ,zwłaszcza nowości ;)


xemi
Obywatel
Posty: 22
Rejestracja: 14-10-2009, 09:52

Post autor: xemi »

^^ ale ja właśnie bardzo bym chciał żeby w Tarnów był bardziej innowacyjny! Niestety nie jest, nawet jak na skromne Polskie warunki. Tak, wydawało by się, prostej sprawy, jak organizacja ścieżek rowerowych to jest coś co przerasta to miasto! Tylko proszę nie szukaj map ścieżek w mieście, bo są ona sfałszowane! Każdy kto jeździ rowerem po mieście wie że to coś co się nazywa ścieżkami rowerowymi to jedynie propaganda miasta. Niestety. Ale nie o tym temat.

yoda: możesz się ze mną nie zgadzać. Tak jak pisałeś, każdy ma prawo do swojej opinii. Nie ja decyduję o rozdziale środków, więc jak ludzie wybiorą Wasz projekt i zostanie on zrealizowany, to nie będę miał innego wyjścia jak to zaakceptować;)
Po prostu z racji tego że mieszkam niedaleko nie podoba mi się ta lokalizacja. Jest to podyktowany tym że bardzo nie lubię (po prostu się boję) wolno biegających psów bez nadzoru. Choć może Wasz pomysł okaże się strzałem w dziesiątkę i będzie wszystkim dobrze służył. No offence;)


sbs
Prytan
Posty: 182
Rejestracja: 23-11-2010, 00:07

Post autor: sbs »

defekator pisze:
xemi pisze:Jest nakaz prowadzenia psów na smyczach i w kagańcach! Ile psów łazi samopas, bez żadnej smyczy? Wiele! A ile bez kagańca?! Praktycznie 90%! I właśnie tej nieodpowiedzialności ludzi się boję!
Nakaz wyprowadzania psów w kagańcach dotyczy wyłącznie psów ras uznawanych za niebezpieczne. A tych nie będzie w mieście więcej niż 10%. Zatem z tymi 90% psów bez kagańca wszystko jest ok. Z odpowiedzialnością właścicieli również.
Odsyłam do zapoznania się z przepisami w tej kwestii.



Zresztą, Tarnowianie to strasznie strachliwy ludek i się wszystkiego boją ,zwłaszcza nowości ;)
miasto Tarnów nie wykorzystuje instrumentów , które posiada , warto się przyjrzeć działaniach w ramach Komisji oraz Rad .
jak możemy rozmawiać o skuteczności działania jak np. Rada Sportu od stycznia ,dopiero we wrześniu rozpoczyna obrady (przecież wszystkie problemy rozmywają się w czasie ) . należy usprawnić działanie wkroczyć na odpowiedni tory działalności .
w ramach poszczególnych Komisji można uczestniczyć w charakterze "gościa"


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

a co sądzicie o monitoringu ( kamery ) na osiedlach ?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

krzychu pisze:a co sądzicie o monitoringu ( kamery ) na osiedlach ?

Z mojej perspektywy (os Zielone) nie widzę takiej potrzeby. Jest tu dość bezpiecznie a kamery by mnie denerwowały. I tak ciężko się gdzieś ruszyć aby nie być obserwowanym przez to dziadostwo.
Nie wiem jak na innych osiedlach. Być może w pewnych punktach byłyby uzasadnione. Wszystko zależy jak sprawdza się monitoring w innych częściach miasta. Czy często się przydaje do prewencji i wykrycia sprawców czy też po prostu jest bo jest ...


sbs
Prytan
Posty: 182
Rejestracja: 23-11-2010, 00:07

Post autor: sbs »

defekator pisze:
krzychu pisze:a co sądzicie o monitoringu ( kamery ) na osiedlach ?

Z mojej perspektywy (os Zielone) nie widzę takiej potrzeby. Jest tu dość bezpiecznie a kamery by mnie denerwowały. I tak ciężko się gdzieś ruszyć aby nie być obserwowanym przez to dziadostwo.
Nie wiem jak na innych osiedlach. Być może w pewnych punktach byłyby uzasadnione. Wszystko zależy jak sprawdza się monitoring w innych częściach miasta. Czy często się przydaje do prewencji i wykrycia sprawców czy też po prostu jest bo jest ...
przecież Tarnów jest monitorowany? jeszcze więcej kamer ?

Awatar użytkownika

yoda
Prytan
Posty: 153
Rejestracja: 19-02-2010, 14:47

Post autor: yoda »

xemi pisze:
yoda:
Po prostu z racji tego że mieszkam niedaleko nie podoba mi się ta lokalizacja. Jest to podyktowany tym że bardzo nie lubię (po prostu się boję) wolno biegających psów bez nadzoru. Choć może Wasz pomysł okaże się strzałem w dziesiątkę i będzie wszystkim dobrze służył. No offence;)
Mogę Cię tylko uspokoić, że proponowane przez nas lokalizacje znajdują się na uboczu. Patrz zdjęcie. O bardziej oddalone tereny w granicach miasta Tarnowa jest bardzo trudno, ponieważ większość terenów, które wyglądają jak nieużytki w rzeczywistości należą do osób prywatnych. My daliśmy propozycję to jednak ostatecznie miasto decyduje o inwestycjach.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to wzorem z zagranicy, gdzie mają większe doświadczenie w tym temacie zwróciliśmy szczególną uwagę na konieczne zabezpieczenia. Takie jak solidne ogrodzenie, zabezpieczone przed podkopaniem i przeskoczeniem oraz system podwójnych bramek wejściowych. Nadmienię, że w innych miastach Polski gdzie są wybiegi nie było żadnych niebezpiecznych zdarzeń.


Tutaj masz wspomniane zdjęcie proponowanych lokalizacji.
Obrazek


W przypadku Wybiegu "Wschód" (na dole) 1 i 2 oznaczają dwie możliwe lokalizacje (ze wskazaniem na tą z nr 2.)
Miejski Wybieg Dla Psów.

https://www.facebook.com/pages/Miejski- ... 902?ref=hl

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

W regulaminie jest napisane, że lista projektów ogłoszona zostanie dzisiaj. Jak myślicie będzie się komuś chciało to dziś zamieszczać czy też będzie trzeba czekać do jutra?
Ciekaw jestem co tam ludzie powymyślali w tej edycji ;)


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Na razie miejska strona śpi... A szkoda. W końcu regulamin to regulamin :)


Józiu
Prytan
Posty: 124
Rejestracja: 30-05-2012, 22:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Józiu »


Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Wobec powyższego, proszę o zakładanie osobnych wątków "promocyjnych" dla każdego zadania z osobna.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Najlepiej w Temacie najpierw numer potem tytuł zadania, żeby był jako-taki porządek.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


sbs
Prytan
Posty: 182
Rejestracja: 23-11-2010, 00:07

Post autor: sbs »

ad2222 pisze:Najlepiej w Temacie najpierw numer potem tytuł zadania, żeby był jako-taki porządek.
im więcej informacji o każdym projekcie tym lepiej , warto żeby były podane źródła informacji o projekcie .

Awatar użytkownika

yoda
Prytan
Posty: 153
Rejestracja: 19-02-2010, 14:47

Post autor: yoda »

Orientujecie się kto personalnie weryfikował wnioski. Bo wychodzi na to, że zostało to zrobione po "tarnowsku". Czyli byle jak.

W tej edycji na prośbę mieszkańców zachodniej części miasta zmodyfikowałam projekt z poprzedniej edycji i dodałam do niego drugi wybieg przy ulicy Chyszowskiej.
Projekt został złożony pod nazwą "Aktywny wypoczynek - Miejskie Wybiegi dla psów w Tarnowie" Obejmował stworzenie w mieście dwóch wybiegów za kwotę 135 tysięcy złotych.

Na liście jest jednak inny projekt. Nazwa i koszt realizacji sugerują, że ten dopuszczony obejmuje stworzenie tylko jednego wybiegu zamiast dwóch w cenie 85 tysięcy złotych W dodatku na tą chwilę nie wiem gdzie.

Na dole strony jest informacja, że pozycja nr 6 obejmuje dwa zgłoszone projekty. Ale jakim cudem udało im się w projekcie zakładającym stworzenie tylko jednego wybiegu zawrzeć projekt stworzenia dwóch wybiegów?

Nie mam oczywiście pretensji do autora drugiego projektu. Dla mnie ważne jest aby taki obiekt powstał, kogo projekt wygra to sprawa drugorzędna.

Tylko, że włożyłam w to na prawdę sporo pracy, od ostatniej edycji prowadziłam stronkę promującą wybiegi dla psów a teraz nawet nie wiem w jakiej lokalizacji ma być ten wybieg, który dopuściło do głosowania miasto. Po takim potraktowaniu na prawdę wszystkiego się odechciewa :(

Chciałabym zatem wiedzieć dwie sprawy:
1) dlaczego mimo, że miasto miało numer kontaktowy do mnie jak i adres email nikt się nie skontaktował i nie poinformował o zmianach w projekcie ? Przecież to jest 5 minut roboty.
2) dlaczego urzędnicy arbitralnie dopuścili do głosowania projekt tańszy ale mniej korzystny z punktu widzenia zainteresowanych a odrzucili droższy ale bardziej korzystny.


Być może ktoś stwierdził, że w Tarnowie dwa wybiegi dla psów to za dużo a Tarnów to nie Kraków gdzie ma być ich 18 ale chyba w BO o takich sprawach powinni decydować ludzie w głosowaniu a nie urzędasy za biurkiem.

Pytania oczywiście retoryczne bo nie liczę, że ktoś tu mi na nie odpowie.
Jutro przejdę się do urzędu, może ktoś będzie łaskaw udzielić mi jakiś wyjaśnień w tej kwestii.



Edit:

A co do samej formy publikacji dopuszczonych projektów jak i samej realizacji budżetu w Tarnowie to polecam urzędnikom zapoznać się z tą stroną:
http://budzet.dlalodzi.info
aby zobaczyli jak takie rzeczy robi się profesjonalnie.
Miejski Wybieg Dla Psów.

https://www.facebook.com/pages/Miejski- ... 902?ref=hl


taksoofka
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 25-03-2013, 14:08

n/t

Post autor: taksoofka »

juz niewazne...

ODPOWIEDZ