Budżet Obywatelski 2014

ODPOWIEDZ

sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

Widzisz Yoda, dowcip polega na tym, żeby jak najwięcej projektów się załapało, wtedy można odtrąbić większy sukces (ile to "zrealizowaliśmy" projektów). To, że Twój projekt jest lepiej przygotowany, dla nich nie ma znaczenia. Patrz przez analogię na sbs-a, pojawiła się opracowana strategia sportu i co i nic. Popatrz też na skatepark Dominika, urzędnicy zapomnieli, że na oświetlenie potrzebne jest pozwolenie na budowę. Przetarg (SIWZ) odbiegał od projektu, itd.
Robert Erazmus

Awatar użytkownika

yoda
Prytan
Posty: 153
Rejestracja: 19-02-2010, 14:47

Post autor: yoda »

Sprawiedliwy

Nie wiem jakie były przyczyny tego, że wybrano akurat projekt w innej formie. Czy była to arbitralna decyzja komisji czy też w grę weszły jakieś względy formalno-prawne (np lokalizacja przy Chyszowskiej miała inny plan zagospodarowania przestrzennego)

Problem w tym, że dzisiaj jest pierwszy dzień przeznaczony na promowanie projektów a ja dalej nic nie wiem.

Nie wiem jaka jest lokalizacja tego miejskiego wybiegu (wybieg powiedzmy w Mościcach to jednak inna sprawa jak wybieg na Chyszowskiej czy przy Jana Pawła II), nie wiem jaki jest zakładany standard wykonania (a to dla mnie ważne - nie chcę aby się okazało, że promuję jakąś fuszerkę, która w praktyce się nie sprawdzi). Nie wiem nawet czy na mój projekt ktoś w ogóle zerknął okiem bo nie ma go na żadnej liście. Przecież może się okazać, że rozpatrzono dwa zupełnie inne projekty i je połączono a mój gdzieś zaginął. Nie dostałam na ten temat żadnej informacji.

A skoro projekty połączono to chyba wypadałoby poinformować o tym autorów chociaż krótkim mailem. Zwłaszcza, że dotyczy to w sumie zaledwie 5 osób (jakiś inny projekt otrzymał 3 wnioski)

Ludzie na FB wysyłają wiadomości co z tym projektem a ja nie mam pojęcia co im odpisać.

Wysłałam wczoraj kilka maili do osób, które wydają się być odpowiedzialne za rozpatrywanie wniosków. Na tą chwilę nie dostałam żadnej odpowiedzi (a czas na promocję ucieka). Telefony do UM też nie mają sensu - nikt nic nie wie.

Dzisiaj nie dałam rady iść do urzędu ale jutro spróbuję, mam w związku z tym małą prośbę. Orientuje się ktoś do kogo w tej sprawie uderzać personalnie - bo nie chcę być odsyłana od drzwi do drzwi z tekstem "my nie wiemy ale niech Pani spróbuje pod numerem XX" :(


Edit:
http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... y-projekty

Kurcze o czym w ogóle mowa skoro nawet nikomu nie chciało się na stronie miejskiej przeklepać tych projektów z WORDa na HTML tak aby były bezpośrednio na stronie ;/
Miejski Wybieg Dla Psów.

https://www.facebook.com/pages/Miejski- ... 902?ref=hl


sbs
Prytan
Posty: 182
Rejestracja: 23-11-2010, 00:07

Post autor: sbs »

gdzie znajdę informacje o poszczególnych projektach ?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

sbs pisze:gdzie znajdę informacje o poszczególnych projektach ?
W internecie. O ile autorowi projektu chciało się go gdzieś opisać ;)


sbs
Prytan
Posty: 182
Rejestracja: 23-11-2010, 00:07

Post autor: sbs »

defekator pisze:
sbs pisze:gdzie znajdę informacje o poszczególnych projektach ?
W internecie. O ile autorowi projektu chciało się go gdzieś opisać ;)
brakuje strony/zakładki z opisem wszystkich projektów , pozwoliłem sobie o krótką recenzję projektów dotyczących sportu ( subiektywna ocena , starałem się być jak najbardziej obiektywny ).
Projekty Budżetu Obywatelskiego 2014 roku już zaakceptowane i w Tarnowie rozpoczyna się kampania informacyjna .

Zapraszam do zapoznania się krótkimi recenzjami projektów dotyczących sportu .
projekt numer 1 - warto poinformować głosujących na czym prace porządkowe miałyby polegać i do jakiego projektu miałyby etapem , czy projekt ma polegać na samym porządkowaniu czy poprawie funkcji sportowych hali - która podlega pod zarządzanie PM w Tarnowie .

projekt numer 3 - stojaki rowerowe , warto poinformować głosujących o lokalizacji stojaków , im więcej tym lepiej w Tarnowie przy szkołach , instytucjach miejskich , kultury , sportu , alternatywną możliwością sfinansowania inwestycji są umowy barterowe za reklamę ( firmy branżowe i nie tylko np. w Tarnowie zaangażowały się instytucje finansowe w taką przyjazną formę reklamy ) , a niestety przy obiektach sportowych próżno szukać miejsc (parkingów) rowerowych .

projekt numer 11 - warto poinformować o zakresie planowanych działań , w chwili obecnej jest to już trzecia proponowana lokalizacja takich obiektów , warto byłoby aby była wpisana w zakres działań związanych z rewitalizacją terenów Góry świętego Marcina .

projekt numer 14 - rozumiem że jest zapotrzebowania na taką nawierzchnie , warto byłoby wskazać czy nie ma alternatywnych w zasięgu gwarantującym dostęp do boiska o podobnym standardzie dla mieszkańców ,bo kwota 200 tysięcy duża.

projekt numer 16 - kompleks boisk sportowych na terenach osiedla Legionów HD jest kompleksem relatywnie nowym względem innych obiektów , wystarczyło o niego zadbać i pielęgnować zanim został doprowadzony do stanu zastanego, warto byłoby wkońcu doprowadzić do końca inwestycje pt. Park Legionów , i przynajmniej w części zrealizować inwestycje z offsetu oraz zacieśnić współpracę właściciela Galerii Gemini z radą osiedla oraz np. szkołą .

projekt numer 21 - bardzo ciekawy pomysł ze względu na to że rozgrywki piaskowych odmian gier zespołowych( beach soccer ,voleyball itp) są bardzo efektowne i są ciekawą alternatywą na miesiące letnie , warto byłoby skonsultować to ze środowiskiem piłki nożnej , piłki siatkowej . problem polega na lokalizacji i utrzymaniu takiego boiska na terenach Wojska Polskiego , boisko nie ma racji bytu jako obiekt poza kompleksem sportowym bez nadzoru animatora obiektu np. ze względu na kwestie sanitarne i utrzymania czystości , bardziej przemawia do mnie osobiście teren basenu otwartego - możliwość organizowania imprez wspierających ,dzięki czemu sam basen byłby atrakcyjniejszy dla spędzających tam czas mieszkańców . Kwestia braku pomysłu zagospodarowania terenów zielonych przy ulicy Wojska Polskiego ( zdegradowane i nie używane w żaden sensowy sposób boisko ) to temat na odrębną dyskusje i do rozważenia .Warto żeby takie boisko było uniwersalne i spełniało wymogi do rozgrywania zawodów we wszystkich odmianach gier plażowych .

projekt numer 28 - warto poinformować o zakresie modernizacji hali sportowej ,w mojej opinii warto zainteresować się terenami przy hali sportowej w kierunku Carrefoura Express , są one nieuporządkowane a teren jest ciekawy ze względu na boisko do gry (betonowe ) , ławek tam raczej nie ma , koszy na śmieci również a dostęp ograniczony przez niekompletne ogrodzenie a i brak oświetlenia , a teren atrakcyjny ze względu na położenie i dużą ilość zainteresowanych taką formą rekreacji .

projekt numer 30 - siłownia plenerowa , wspominałem taką formę aktywność w moich publikacjach o tematyce sportowej i pełna aprobata do realizacji , chciałbym zwrócić uwagę żeby siłownia plenerowa nie ma stanowić atrakcji , a być uzupełniłem atrakcyjności np. idealna w Parkach przy dróżkach do biegania , bieżniach itp. Warto zastanowić się na kompleksowym zagospodarowaniem terenów zielonych przy ulicy Wojska Polskiego ,terenach które leżą i czekają na lepsze czasu dla sportu . Zastanawiające jest , czemu zarządca terenu sam nie pomysłu dla zagospodarowanie i nie dąży do jego realizacji , a tereny idealne ze względu na duże zainteresowanie oraz lokalizację.

projekt numer 32 - w tygodniu zorganizuje rekonesans tego parku i opublikuje opinię , na chwile obecną muszę uzupełnić wiadomości aby być obiektywnym .w chwili obecnej mogę się zgodzić , że siłownia plenerowa jest zasadna przy realizacji obiektów do mini-koszykówki ( uzupełniają się nawzajem , możliwość gry oraz ćwiczeń w formie stacji , wykorzystanie czasu zajęć , oraz lokalizacja w dużej odległość od ulicy Wojska Polskiego , zatem zakres dostępność dla mieszkańców oki , obiekty nie konkurują ze sobą ).

projekt numer 33 - warto zastanowić się czy były/są / będą ? alternatywne możliwość sfinansowania modernizacji boiska np. programy unijne , programy rządowe , totalizator sportowy itp. Skoro jesteśmy przy Totalizatorze Sportowym , posiada ktoś wiedzę jakie inwestycje zostały w Tarnowie zrealizowane przy udziale Totalizatora Sportowego?

projekt numer 39 - warto poinformować na czym ma polegać ten projekt . tytuł bardzo szeroki , niesprecyzowany .

projekt numer 43 - za tym projektem przemawia sukces poprzedniej edycji , natomiast posiada ktoś informacje gdzie ta turniej został zorganizowany bo chyba nie w Tarnowie , a w Zbylitowskiej Górze ? ( nijak wpisuje się to w budżet miasta Tarnowa )i jest argumentem w dyskusji nad poprawą infrastruktury sportowej w Tarnowie służącej mieszkańcom ,sportowcom amatorskim a w dalszej fazie rozwoju sportowcom zawodowym .

projekt numer 40, 45 - warto poinformować na czym ma polegać ten projekt . tytuł bardzo szeroki , niesprecyzowany . warto skonfrontować projekty dotyczące koszykówki , aby się uzupełniały , a nie wykluczały i aby zakres działań nie był powielany .

Dziękuję wszystkim tym , którzy poświecili swój czas na przeczytanie krótkich opinii dotyczących poszczególnych projektów , warto aby w przyszłości projekty branżowe były w pierwszej fazie opiniowane przez poszczególne rady i opinie ( Komisja oraz Rada Sportu Gminy Miasta Tarnowa ) ,oraz wpisywały się Strategię rozwoju sportu w mieście Tarnowie , którą liczę że z sukcesem wdrożę .


taksoofka
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 25-03-2013, 14:08

projekt 11

Post autor: taksoofka »

Obrazek

https://www.facebook.com/pages/Stowarzy ... 1273278385


Niewiele tych informacji ale mam nadzieje ze choc troche pomoga! :-)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

To te pola są miejskie? Wydawało mi się, że to własność prywatna, ale sam pomysł niezły.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Goscinny, OIDP to zostały wydzierżawione na tej samej (albo podobnej) zasadzie jak tereny byłego gospodarstwa szkolnego w Gumniskach. I to chyba były też tereny gospodarstwa - piszę o tych między obwodnicą a lasem.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Ze swej strony powiem tyle, że mam duże wątpliwości (i poświęcę temu następny felieton w Głosie Tarnowskim) co do "obywatelskości" tegorocznego budżetu obywatelskiego. Gdybym to ja był osobą firmującą swym nazwiskiem ten pomysł - z pewnością nie byłbym zadowolony. Jak można nazwać budżet - obywatelskim, jeśli na etapie weryfikacji arbitralnie odrzuca się lub zmienia projekty obywatelom. Rozumiem, jeśli zmiana byłaby kosmetyczna, a w tym roku są przypadki, że zmiany były nawet drastyczne. Do tego dodam tempo zwoływania radnych i reprezentantów rad osiedli, którzy mieli wydawać opinie.

Podam przykłady (o wybiegu dla psów jak widać sporo już zostało napisane).

- Boiska do siatkówki plażowej - opinia UMT - negatywna. Dlaczego negatywna? "Na terenie Tarnowa jest nikłe zainteresowanie tą dyscypliną" - Ja rozumiem, że jest nikłe, bo nie ma infrastruktury!!! Ale to nie powód by utrącać projekt. Skoro wniosek został złożony to jakieś zainteresowanie jest - a to czy nikłe czy duże to moim zdaniem powinni zadecydować w głosowaniu mieszkańcy. Projekt okrojono z 300.000 zł na 50.000 zł.

- Kontynuacja projektu z Gumnisk z Niepublicznej i Niepłatnej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przy Błotnej. Projekt utrącony, bo ponoć to co wpisano w projekcie przekracza 300.000zł. Nikt się jednak nie pofatygował skonsultować z wnioskodawczynią, żeby ograniczyć zadanie lub określić jakiś etap. A że wygrała w poprzedniej edycji (chyba 2 miejsce.) no to mogli przynajmniej uczciwie powiedzieć - "Daj Pani szansę innym, spróbuj za rok..."

Nie będę już więcej komentował tej sprawy, bo tą edycją a przynajmniej podejściem UMT jestem rozczarowany!
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Jakub Kwaśny pisze: - Boiska do siatkówki plażowej - opinia UMT - negatywna. Dlaczego negatywna? "Na terenie Tarnowa jest nikłe zainteresowanie tą dyscypliną" - Ja rozumiem, że jest nikłe, bo nie ma infrastruktury!!! Ale to nie powód by utrącać projekt. Skoro wniosek został złożony to jakieś zainteresowanie jest - a to czy nikłe czy duże to moim zdaniem powinni zadecydować w głosowaniu mieszkańcy. Projekt okrojono z 300.000 zł na 50.000 zł.
Po prostu brak słów. Jeżeli zainteresowanie jest nikłe to projekt nie przejdzie w głosowaniu i tyle.
Przecież coś takiego zupełnie mija się z ideą budżetu obywatelskiego.
Tak czytam co w tym roku dzieje się z budżetem obywatelskim i zastanawiam się czy to jest głupota i chamstwo ze strony urzędników czy też celowe działania aby wybić ludziom budżet obywatelski z głowy. (bo po takim potraktowaniu osobiście dałbym sobie spokój ze składaniem wniosków w przyszłym roku)

k***a czy w tym mieście nic nie może być zrealizowane przyzwoicie na jakim takim poziomie zamiast serwować mieszkańcom absurdy rodem z Barei ;/


taksoofka
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 25-03-2013, 14:08

?

Post autor: taksoofka »

boisko do pilki plazowej na terenie Tosir'u to projekt nr 21...


sbs
Prytan
Posty: 182
Rejestracja: 23-11-2010, 00:07

Post autor: sbs »

Kuba ,
kto opiniuje projekty ?niech zdecydują mieszkańcy czy jest zainteresowanie lub i nie , na tym polega formuła głosowania .
na piłkę nożną również nie ma zainteresowania według Urzędu Miasta , a w samej Unii trenuje blisko 350 osób , a Akademie Piłkarskie raz to raz otwierają się w Tarnowie i regionie .
w kwestii boiska do rozgrywek plażowych to mój znajomy z Austrii ( były pracownik GA ) , codziennie mi pisze e-maile , Krzysiek żyje jednak standardami lat 80/90 tych gdzie sport w Mościcach i w Tarnowie rozkwitał i był ważnym elementem w życiu każdego mieszkańca.


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

Kuba, co się stało, że nie popierasz Gosi Mękal, przecież w zeszłym roku było niewiele lepiej. Czyżby zbliżające się wybory spowodowały zmianę Twojego stanowiska do "miłościwie nam panującego"?
Robert Erazmus

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

sprawiedliwy, Proponuję Ci zapoznać się z głosowaniami. Poparcie dla Mękal Kuba już pokazywał wcześniej. Tak wiaterek zawiewa.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

sbs pisze:kto opiniuje projekty ?
Jakub Kwaśny pisze:
Dominik_PCH pisze:Konsultuje jeden projekt, ale nie mam upoważnienia żeby o nim pisać. Tak czy siak jeden jest, jak dla mnie jest spoko i ma mój głos. :)
Chyba też mam przyjemność go konsultować i ja się już nakręciłem ;-)

ODPOWIEDZ