Budżet Obywatelski 2014

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

ad2222 pisze:
defekator pisze: jest tam masa fajnych projektów
No weź... pierwsze, co mi się rzuciło w oczy to montaż koszów na psie odchody :)

Kosze na psie odchody jak to kosze - nie jestem ich wielkim zwolennikiem (zwłaszcza w okresie letnim są gorszym rozwiązaniem niż zostawienie kupy na ziemi) - ale skoro posiadacze mają po psach sprzątać to przecież gdzieś te kupy muszą wyrzucać. Jeżeli nakłada się na kogoś obowiązki to powinno się umożliwić ich wypełnianie.

Ciężko oczekiwać, że 100% projektów będzie super.

Remont schroniska dla zwierząt przy ul. Marmurowej
Uruchomienie bezpłatnej miejskiej sieci WiFi
Łódzki Rower miejski
Prowadzenie banku żywności w Łodzi
Hospicjum Domowe dla Dzieci
Rewitalizacja Parku S. Żeromskiego
Rewitalizacja Parku im. Mickiewicza (Julianowskiego)
Naprawa dróg i ścieżek w Lesie Łagiewnickim.
Organizacja zajęć dla dzieci i młodzieży – „Wyciągamy dzieci z bramy”
Zakup elektronicznych tablic informujących o czasie przyjazdu tramwajów
Rozkwit Parku „Stawy Jana”.
Budowa oświetlenia w Park na Zdrowiu
Budowa parkingu rowerowego dla „Sześciu Wież"
Budowa otwartego boiska przy Zespole Szkół Gastronomicznych
Obsadzenie zielenią ścian szczytowych wybranych kamienic
Budowa Skateparku przy Lasku Widzewskim
Utworzenie parku osiedlowego przy ul. Ziemowita i ul. Dąbrówki.
Usunięcie śmieci z lasów, łąk i innych terenów zielonych w Osiedlu Nowosolan
Komputeryzacja i zakup książek do bibliotek na Stokach.


To wszystko jest realnie dla mieszkańców. Przeciętny Łodzianin będzie miał korzyści z każdego z nich. Nawet z tych nieszczęsnych koszy na psie kupki. Porównaj te projekty z naszymi.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Wszyscy dobrze wiemy, że lepszym pomysłem byłoby coś ogólnie dostępnego. Tylko trzeba złotego środka, żeby system działał. Bo ja mogę leżąc na kanapie wymyślić świetny pomysł, np. żeby w Tarnowie powstała skocznia narciarska. Mogę nawet ambitnie napisać i zgłosić projekt. Ale niby dlaczego ja mam to na własny koszt promować? Dlaczego muszę poświęcać swój czas, żeby przekonywać innych do tego? Przecież ja z tego nie będę miał złamanego grosza.

Promocja projektów powinna leżeć w gestii miasta. Nie wykorzystali do tego nawet profilu na FB o stronie miasta nie mówiąc. Dlaczego nie wykorzystują lokalnych mediów, żeby zachęcić do oddawania głosów.

Przedszkola, czy szkoły mogą to zrobić w ramach własnej działalności, bo to one głównie będą z tego korzystały. Mają możliwości i to przekłada się na bezpośrednie wyniki.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

lll pisze: Promocja projektów powinna leżeć w gestii miasta. Nie wykorzystali do tego nawet profilu na FB o stronie miasta nie mówiąc. Dlaczego nie wykorzystują lokalnych mediów, żeby zachęcić do oddawania głosów.

Może nawet nie tyle sama promocja co chociażby przedstawienie krótkiej informacji na temat każdego z projektów. Bo sama lista nazw niewiele mówi. Popatrz na tą stronę, którą wcześniej wkleiłem - tak budżet obywatelski realizował Urząd Miasta Łodzi. Wszystkie informacje w przejrzystej formie w jednym konkretnym miejscu, profesjonalnie zrobione.

U nas urząd ograniczył się do wrzucenia na stronę pliku worda na stronę miejską. Wrzucenie tego wszystkiego do html;a nie mówiąc o osobnej podstronie z wszystkimi informacjami (bo ta zakładka na stronie UM to jest farsa) przekracza umiejętności naszych urzędników.

I jeszcze jedno zauważyłem :

"See more at: http://tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tar ... ko7UL.dpuf"

Coś takiego pojawia się przy kopiowaniu treści ze strony miasta. Niby nic takiego - standardowy skrypt dorzucany do stronki. Tylko, że nikt nie wpadł na pomysł aby napis "see more at" przetłumaczyć na Polski. Nawet jak skrypt nie ma opcji językowych to jest to podmiana jednej linijki w kodzie. Do jasnej cholery nawet moja żona, która od czasu do czasu wrzuca coś na swojego bloga a kontakt z informatyką zakończyła w latach 90 na lekcjach w liceum potrafi to zrobić.

Ale nie nasi urzędnicy. Za co oni biorą w ogóle pieniądze?

Wracając do budżetu łódzkiego tam można było głosować na trzy projekty (jest to rozwiązanie problemu hegemonii szkół i przedszkoli), nasi urzędnicy zapytani o taką możliwość stwierdzili, że jest to niemożliwe bo te głosy przecież muszą liczyć ręcznie. No cóż w Łodzi też liczono ręcznie głosowało 120 tysięcy ludzi a wyrobili się z tym bez problemów w tydzień.

Ktoś może powie, że się czepiam i są to p******. Ale takie p****** zdarzają się na każdym kroku i skumulowane powodują, że BO kwiczy, przy wiadukcie nie ma chodnika, Krakowska się sypie a prezydent siedzi w areszcie.

Proszę, te strony to doskonały przykład różnicy między zarządzaniem Tarnowem a nowoczesnymi standardami:

http://budzet.dlalodzi.info/strona-glowna/
http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Mias ... bywatelski

Widać różnicę ?

Cały czas odnoszę wrażenie, że rządzący Tarnowem ludzie zatrzymali się mentalnie na przełomie lat 80 i 90 i o niczym nie mają pojęcia, na nic nie mają pomysłu i nic nie potrafią dobrze zrobić. A Tarnów powoli przesuwa się z średniej pozycji drugiej ligi miast na pozycje spadkowe do ligi trzeciej.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


jamtex
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 23-09-2010, 15:44
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie
Kontakt:

Post autor: jamtex »

lll pisze: świetny pomysł, np. żeby w Tarnowie powstała skocznia narciarska. Mogę nawet ambitnie napisać i zgłosić projekt.
W Tarnowie była skocznia narciarska i nawet wyciąg. Czy nie można by wrócić do tego?
Narciarstwo to naprawdę dobry sport.
Zainteresowanie sportami zimowymi jest i to duże, co widać po oblężeniu stoków w pobliżu Tarnowa, czy nawet mikrogórki w Parku Sanguszków.

Ciekawe, czy urzędnicy wiedzą, że na stokach narciarskich się zarabia?
Może i wiedzą, ale co z tego?
Przecież pieniądze na wynagrodzenia i na nagrody zawsze będą...

Tak na "oko" 150-200 metrów stoku, w sam raz na "oślą łączkę".
http://wikimapia.org/24082872/pl/Dawna-skocznia-narciarska

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

jamtex pisze: Ciekawe, czy urzędnicy wiedzą, że na stokach narciarskich się zarabia?
Może i wiedzą, ale co z tego?
Przecież pieniądze na wynagrodzenia i na nagrody zawsze będą...

Jak się za skocznie wezmą urzędnicy to się nie będzie na tym zarabiać tylko tracić . Widziałeś kiedyś dochodową rzecz zrobioną przez urzędasów ?? A już nasi urzędnicy są ewidentnie "specjalnej troski". Kopalnia diamentów prowadzona przez nich przynosiła by straty :D
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


jamtex
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 23-09-2010, 15:44
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie
Kontakt:

Post autor: jamtex »

defekator pisze:Jak się za skocznie wezmą urzędnicy to się nie będzie na tym zarabiać tylko tracić . Widziałeś kiedyś dochodową rzecz zrobioną przez urzędasów ?? A już nasi urzędnicy są ewidentnie "specjalnej troski". Kopalnia diamentów prowadzona przez nich przynosiła by straty :D
Wiadomość z [31.12.1999]
Przecięty wyciąg na "Marcince"
Dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Edward Rusnarczyk twierdzi, że tych szkód, pozornie błahych, nie da się szybko naprawić. Liny nie można sztukować, konieczna jest nowa, więc całą pracę trzeba rozpocząć od początku. Zanim wyciąg oddany zostanie do użytku, technicy wielokrotnie sprawdzają działanie urządzeń. Cała operacja trwa trzy, cztery tygodnie.
Kilkutygodniowe przygotowania do sezonu narciarskiego i uruchomienia wyciągu na górze św. Marcina w Tarnowie poszły na darmo. Wyciąg miał ruszyć dzisiaj, dwa dni wcześniej ktoś przeciął linę nośną...
I już. Wandale zniszczyli. I po zabawie... Od tych wydarzeń mija właśnie 14 rok.

Moje otwarte pytanie: co przez te 14 lat urzędnicy czy TOSiR?

A ktoś tutaj pytał o zgłaszanie pomysłów?
Hallo?
Naprawdę Urzędnicy w Tarnowie nie wiedzą co potrzeba zrobić w mieście za które są odpowiedzialni?
Może czas najwyższy przewietrzyć trochę urzędy?

Założyłem nowy temat dot. wyciągu: http://www.agora.tarnow.pl/viewtopic.php?p=115251#115251
Ostatnio zmieniony 18-10-2013, 10:33 przez jamtex, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

jamtex pisze:W Tarnowie była skocznia narciarska i nawet wyciąg
Wiem, pamiętam że była. Taki przykład na szybko z głowy rzuciłem :) Wymyślenie projektu jest trudne, ale wypromowanie go, to dopiero wyzwanie. Może jakieś granty dla pomysłodawców?
defekator pisze:Jak się za skocznie wezmą urzędnicy to
Ha ha przypomniałem sobie od razu boisko do wrzucania do kosza. Wyobrażam sobie, że skocznia nie miałaby spadku, a jakiś świr z UM tłumaczyłby, że to skocznia do ćwiczenia pozycji zjazdowej :)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

A można wiedzieć, co tam robił niejaki Wardzała, poza lansowaniem się? Przecież to jest chamskie podpinanie się. Widać, że bierze przykład z Augustyn, bez której żadna impreza nie mogła się obyć (Sejm już mógł).


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Ktoś go na tę konferencję zaprosił... albo przynajmniej dał znać, że takowa będzie.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Obrazek
Obrazek

Foty same się proszą, przeanalizuj mnie i zobacz co wyjdzie :)


Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Wyniki budżetu obywatelskiego, prace nad budżetem miasta, Marcin Zaród uhonorowany - konferencja prasowa

http://www.tarnow.pl/Galeria/Galeria-Mi ... ja-prasowa

http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... ywatelski2

Awatar użytkownika

yoda
Prytan
Posty: 153
Rejestracja: 19-02-2010, 14:47

Post autor: yoda »

Dwie edycje BO są już za nami. Gdzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat zrealizowanych projektów ? Czy istnieją jakieś oficjalne dane podane przez Urząd Miasta ? Które projekty są już zrealizowane, a które nie ?
Miejski Wybieg Dla Psów.

https://www.facebook.com/pages/Miejski- ... 902?ref=hl


taksoofka
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 25-03-2013, 14:08

Post autor: taksoofka »

http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... amfiteatru

ponoc cos rusza w sprawie amfiteatru


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

yoda pisze: Gdzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat zrealizowanych projektów ? Czy istnieją jakieś oficjalne dane podane przez Urząd Miasta ? Które projekty są już zrealizowane, a które nie ?
Remont i modernizacja boiska sportowego do piłki nożnej oraz budowa oświetlenia na os. Legionów H. Dąbrowskiego przy Szkole Podstawowej nr 23.

Termin wykonania zamówienia określa się na dzień: 17.10.2014 r.

Spokojnie, cicho, głucho.....
Poczekamy.


_______________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"

My w Tarnowie wszystko mogli

TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI


.

ODPOWIEDZ