Budżet Obywatelski 2014

ODPOWIEDZ

Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

defekator pisze:Na stronie miejskiej w informacjach o budżecie nie znalazłem takiej informacji. Jest tylko info o możliwości głosowania.
Narzekamy często na stronę miejską, ale jak wrzucili info z adresem strony do głosowania, to mało kto potrafi to wyłapać? :-/

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Dorota1975 pisze:
Narzekamy często na stronę miejską, ale jak wrzucili info z adresem strony do głosowania, to mało kto potrafi to wyłapać? :-/
Jeżeli mało kto potrafi wyłapać to chyba coś jest nie tak jak trzeba.
Takie informacje chyba powinny być wrzucane w taki sposób aby dało się je zauważyć bez większych trudności. Czy takim wielkim problemem było uczynienie z podanego adresu bezpośredniego linka tak aby rzucał się w oczy? Dlaczego adresu tej strony nie ma w zakładce o BO. Czy to są jakieś absurdalne wymagania odnośnie urzedników prowadzących tą stronę ??


To wszystko sprawia wrażenie robionego "na kolanie". "Tarnów - polski biegun bylejakości"


marcysiek
Obywatel
Posty: 15
Rejestracja: 25-03-2013, 17:10

Post autor: marcysiek »

ja bym bardzo prosił jeśli ktoś ma możliwość i chęć zagłosowania to żeby zagłosować na projekt nr 16 - remont boiska i budowa oświetlenia na os. legionów H.D.
staramy się o to już kilka lat, żeby wybudowali dla nas (starszych troszke) i dla dzieci orlika zeby mozna było fajnie pograć w piłkę

z góry dziekuje :)

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Na profilu na Facebooku od początku ten adres podany jest w poście przypiętym na samej górze a link jest aktywny. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Głosowanie za kilka godzin się skończy.
Porażająca jest reklama projektów - czy coś takiego istniało gdziekolwiek, czy jedyną informacją były tytuły projektów zamieszczone na stronie tarnow.pl?
Na temat samych projektów nie ma nawet sensu dyskutować, bo niektóre (a nawet sporo z nich) to nie projekty "obywatelskie" (ja to czytam: dla obywateli miasta), ale projekty prywatne (zróbcie mi chodnik albo parking przed blokiem).
Jak tak dalej pójdzie, to kolejnego BO nie będzie.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Goscinny pisze: Na temat samych projektów nie ma nawet sensu dyskutować, bo niektóre (a nawet sporo z nich) to nie projekty "obywatelskie" (ja to czytam: dla obywateli miasta), ale projekty prywatne (zróbcie mi chodnik albo parking przed blokiem).
Albo wyremontujcie toaletę w przedszkolu moich dzieci ;). Jeżeli dodamy do tego zmienianie przez urzędników projektów zgłaszanych przez obywateli to faktycznie w ciemnych barwach widzę losy BO w Tarnowie.


Dziwi mnie też małe zaangażowanie autorów w promocję w internecie. Na stronie FB prowadzonej przez Gushmana widziałem tylko trzy linki do opisów projektów. (a wystarczyło tylko linka podać)
Ale po co promować projekt jak można w szkole zrobić konkurs dla dzieci pt. "kto więcej wypełnionych głosów przyniesie" ;)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Tutaj żaden autor nie chciał opisać swojego projektu - widać wierzą, że opisy "Koszykówka jako pomysł na aktywnie spędzany wolny czas" albo "I Tarnowska Biesiada Pokoleń" obronią się same.
Smutne to.


jamtex
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 23-09-2010, 15:44
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie
Kontakt:

Post autor: jamtex »

I chyba wygra: "Wstępne prace porządkowe oraz opracowanie docelowej koncepcji zagospodarowania terenu Amfiteatru Miejskiego (300.000 zł, Miasto)". Cóż za szalona frekwencja całe 21 głosów :)

Czyli z podatków pójdą 3 Stówy na zagospodarowanie czegoś, co będzie w kolejnych latach potrzebowało dofinansowania, do imprez na które przyjdzie kilku krewnych i znajomych Królika. Repertuar pewnie zetnie z nóg, a w razie braku chętnych, zawsze można wysłać młodzież szkolną.

I po co? Nie lepiej wydzierżawić to jakiemuś przedsiębiorcy, który jeszcze na tym zarobi?

"Rozbawiły" mnie kwiatki:

38. AED dla Tarnowa (10 lokalizacji) - SUPER pomysł, tylko ile ludzi wie co to jest AED? Świetny przykład, jak można zepsuć szczytny cel...
Na dobrą sprawę powinien być OBOWIĄZEK posiadania AED prze UM, US, ZUS, Banki, IF.
Tych ostatnich akurat stać na to, najtańszy AED to ok 3.5 tys. zł. Czyli tyle co bank zarabia na mały kredycie.

39. Rozwój sportu amatorskiego w Tarnowie - jaki to sport? Szachy, narty, bieganie?

Aż dwa projekty z cyklu: mam hobby, zarobię na nim:

41. Budowa makiety Zamku Tarnowskich z Góry Św. Marcina dla ustawienia w Muzeum lub w innym lokalu w centrum miasta
42. Budowa makiety Starego Miasta (z murami obronnymi i dwoma bastejami)

Nie wiedziałem, że ktokolwiek ma plany zamku Tarnowskich? Czyż by jakaś zachowana fotografia? :)

Wyżerka na koszt podatników:
44. I Tarnowska Biesiada Pokoleń


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3052
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

jamtex pisze:I chyba wygra: "Wstępne prace porządkowe oraz opracowanie docelowej koncepcji zagospodarowania terenu Amfiteatru Miejskiego (300.000 zł, Miasto)". Cóż za szalona frekwencja całe 21 głosów :)

Czyli z podatków pójdą 3 Stówy na zagospodarowanie czegoś, co będzie w kolejnych latach potrzebowało dofinansowania, do imprez na które przyjdzie kilku krewnych i znajomych Królika. Repertuar pewnie zetnie z nóg, a w razie braku chętnych, zawsze można wysłać młodzież szkolną.

I po co? Nie lepiej wydzierżawić to jakiemuś przedsiębiorcy, który jeszcze na tym zarobi?

"Rozbawiły" mnie kwiatki:

38. AED dla Tarnowa (10 lokalizacji) - SUPER pomysł, tylko ile ludzi wie co to jest AED? Świetny przykład, jak można zepsuć szczytny cel...
Na dobrą sprawę powinien być OBOWIĄZEK posiadania AED prze UM, US, ZUS, Banki, IF.
Tych ostatnich akurat stać na to, najtańszy AED to ok 3.5 tys. zł. Czyli tyle co bank zarabia na mały kredycie.

39. Rozwój sportu amatorskiego w Tarnowie - jaki to sport? Szachy, narty, bieganie?

Aż dwa projekty z cyklu: mam hobby, zarobię na nim:

41. Budowa makiety Zamku Tarnowskich z Góry Św. Marcina dla ustawienia w Muzeum lub w innym lokalu w centrum miasta
42. Budowa makiety Starego Miasta (z murami obronnymi i dwoma bastejami)

Nie wiedziałem, że ktokolwiek ma plany zamku Tarnowskich? Czyż by jakaś zachowana fotografia? :)

Wyżerka na koszt podatników:
44. I Tarnowska Biesiada Pokoleń
Jamtex - nie podoba Ci się? - nie głosuj! Prosta sprawa. Krytykować każdy potrafi. Ciekawe czy sam zgłosiłeś jakiś projekt?! No cóż typowo onetowskie zachowanie ;-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Jakub Kwaśny, chyba wolno JESZCZE mieć swoje zdanie na temat projektów?
Jak dla mnie też część projektów to prywata tak totalna, że komisja powinna je odrzucić jako "nieobywatelskie". Dajcie spokój - remont 3 kibelków w przedszkolu, to ma być projekt? Dla obywateli?

AED - ŻADNA z osób, które pytałem, nie miała pojęcia co to jest. I jak taki projekt ma mieć głosy?
Zresztą, tak jak pisałem wcześniej - zero reklamy, zero wyjaśnienia co pod danym hasłem się ukrywa. O ile taka "budowa makiety" sugeruje nam o co chodzi, to "biesiada pokoleń" już niewiele, bo to może być wyżerka za miejską kasę, albo może chodzi o biesiadę kulturalną.

Wg mnie tam powinny być tylko projekty, które przysłużą się miastu, mieszkańcom (niekoniecznie wszystkim, bo tak to się pewnie nie uda, ale jakiejś otwartej grupie).
Taki skatepark - ktoś może powiedzieć, że to tylko dla nielicznych, ale nikt nie broni nikomu, żeby tam przyjść i skorzystać. A z kibelka w przedszkolu to nie bardzo skorzystają mieszkańcy, prawda? Tak samo jak z wymiany okien w jednym budynku.


jamtex
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 23-09-2010, 15:44
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie
Kontakt:

Post autor: jamtex »

Jakub Kwaśny pisze:
Jamtex - nie podoba Ci się? - nie głosuj! Prosta sprawa. Krytykować każdy potrafi. Ciekawe czy sam zgłosiłeś jakiś projekt?! No cóż typowo onetowskie zachowanie ;-)
Nie zgłosiłem. Wiesz dlaczego? Ponieważ płacę podatki na urzędników, którzy powinni stanąć na głowie by pomyśleć, co można zmienić na lepsze.
Nie zagłosowałem, zwyczajnie jak pozostałe kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców "przegapiłem".
Za co mogę serdecznie podziękować rozbudowanej informacji/promocji UM!
Za porównywanie do (przepraszam za wyrażenie) onetu, powinienem się obrazić :)

Powtórzę raz jeszcze: BO:
fatalne przygotowanie+totalny brak informacji+pomysły na siłę+prywata = zerowy odzew

Był kiedyś taki miesięcznik "Młody Technik", był w nim dział: "Pomysły", z poddziałami: "genialne", "zwariowane" "takie sobie".
Patrząc na Tarnowski Budżet Obywatelski mam ochotę dopisać: "nijakie".


Gościnny - masz rację, ale w Polsce jest ustawa o j. polskim!
Pisanie anglojęzycznym skrótem (brrr) jeszcze 30 lat temu mieliśmy parcie na Moskwę, teraz na Washington, na stronach UM jest KARYGODNE!

Dla niewtajemniczonych:
Automated External Defibrillator - automatyczny defibrylator zewnętrzny

Jest Polska nazwa? Jest!

I na koniec:
Jakub Kwaśny pisze: Jamtex - nie podoba Ci się? - nie głosuj! Prosta sprawa. Krytykować każdy potrafi. Ciekawe czy sam zgłosiłeś jakiś projekt?! No cóż typowo onetowskie zachowanie ;-)
Pieniądze w BO biorą się z moich podatków. Więc mam prawo zabrać głos w temacie: na co idą moje pieniądze. Czasy "komuny" i tzw. "publicznych pieniędzy się skończyły.
Swoje pieniądze wydawaj na co tylko dusza zapragnie, jednak pieniądze pochodzące z moich, Twoich, Obywatelskich podatków, wydawaj z rozsądkiem i umiarem.


taksoofka
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 25-03-2013, 14:08

Post autor: taksoofka »

> I chyba wygra: "Wstępne prace porządkowe oraz opracowanie docelowej koncepcji zagospodarowania terenu Amfiteatru Miejskiego (300.000 zł, Miasto)". Cóż za szalona frekwencja całe 21 głosów :)


Skad wziales ta liczbe? 21 osob zaglosowalo online za pomoca karty miejskiej, wiekszosc tych ktorzy nie 'przegapili' glosowali wrzucajac glos do urny

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Są już gdzieś wyniki ?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


taksoofka
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 25-03-2013, 14:08

wyniki BO

Post autor: taksoofka »


Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Przepraszam za podwójny post ale są już wyniki:
Żyjmy sportowo, aktywnie i zdrowo

Projekt zakłada renowację podłóg sportowych, malowanie ścian i sufitów (hala, dwie mniejsze salki sportowe, korytarze, przewiązka, szatnie, sanitariaty, pomieszczenia), modernizację instalacji wentylacyjnej w hali sportowej oraz zainstalowanie elektronicznej tablicy sportowej. (szkoda, że niewiadomo gdzie i na jakiej hali dop. mój)

Kolorowy ogród – miejsce bezpiecznych zabaw i atrakcyjnych form spędzania czasu dorosłych - Przedszkole nr 32

Projekt zakłada modernizację i unowocześnienie placu zabaw znajdującego się w ogrodzie przedszkola. Będzie to m.in. wyposażenie ogrodu przedszkolnego w nowoczesne i estetyczne urządzenia posiadające certyfikaty zgodności z normami bezpieczeństwa, które uczynią to miejsce atrakcyjnym, a jednocześnie bezpiecznym dla dzieci.

Budowa na północnym zboczu Góry św. Marcina bazy rekreacyjno-sportowej do uprawiania sportu masowego dla mieszkańców Tarnowa


Projekt obejmuje rozbudowę tras do uprawiania biegów terenowych. Powstaną trasy do biegania na rolkach i nartorolkach, trasy do uprawiania narciarstwa biegowego oraz nordic walking, zaplecze techniczne (sanitariaty, pomieszczenia gospodarcze) oraz parking na ok. 20 samochodów. Zmodernizowane zostaną także trasy do jazdy na rowerach górskich.

Remont i modernizacja boiska sportowego do piłki nożnej oraz budowa oświetlenia na os. Legionów H. Dąbrowskiego przy Szkole Podstawowej nr 23


Przedmiotem projektu jest remont i modernizacja płyty trawiastej boiska sportowego wraz z ogrodzeniem oraz wybudowanie oświetlenia umożliwiającego prowadzenie zajęć sportowych.

Remont i modernizacja boiska szkolnego przy III LO

Istniejące boisko szkolne nie jest w chwili obecnej w pełni wykorzystywane, z uwagi na jego stan techniczny. Nowy obiekt umożliwi korzystanie z niego i aktywne spędzanie wolnego czasu zarówno młodzieży uczęszczającej do III LO i okolicznych szkół, jak też mieszkającej w pobliżu.

Przebudowa i remont miejsc postojowych na os. Strusina (w rejonie nieruchomości ul. Pułaskiego 89, ul. Pułaskiego 91 oraz ul. Szenwalda 6)


Lokalizacja miejsc postojowych w tym projekcie obejmuje obszar dużego zagęszczenia bloków, w których mieszka spora liczba mieszkańców. Bardzo dużym problemem jest sprawa parkowania samochodów, a wykonanie miejsc postojowych przyczyni się do jego rozwiązania.

Wstępne prace porządkowe oraz opracowanie docelowej koncepcji zagospodarowania terenu Amfiteatru Miejskiego


Koszty realizacji całego projektu przekraczają kwotę dysponowaną w ramach Budżetu Obywatelskiego, dlatego plan zakłada podzielenie przedsięwzięcia na kilka etapów. Pierwszy z nich zakłada uporządkowanie i przystosowanie terenu (trawniki, roślinność, boczne tarasy), zabezpieczenie muszli oraz dokonanie dalszych ekspertyz i projektów.

Modernizacja drogi osiedlowej przy ul. Westerplatte (wzdłuż bloku nr 14)


Projekt dotyczy modernizacji drogi osiedlowej od skrzyżowania przy blokach nr 15 i 14 (wzdłuż bloku nr 14) w kierunku południowym do wysokości bramy przedszkola oraz drogi dojazdowej po przeciwnej stronie – między blokiem nr 14 a 12.

Strefa aktywności tarnowian za Mościckim Centrum Sztuki


W ramach projektu mają powstać: linowy plac zabaw (część I), strefy aktywności seniora (cz. II), Kącika Małego Dziecka (cz. III) i ścieżki do jazdy na rolkach/chodnik do spacerów (cz. IV). Strefa ma powstać w otoczeniu Hali Sportowej „Jaskółka”, Domu Sportu, Mościckiego i Mościckiego Centrum Sztuki.

Plac zabaw Pod Stokrotką (Przedszkole nr 8)

Plac zabaw przeznaczony będzie dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym. Korzystać z niego będą mogły dzieci z os. Zielonego i os. Rzędzin. Plac zabaw poprawi warunki wypoczynku i rekreacji najmłodszych mieszkańców Tarnowa. Dostepny będzie w godzinach pracy przedszkola przez 5 dni w tygodniu.

Rozbudowa placu zabaw na terenie Przedszkola Publicznego nr 12 - „Promyki radości”

Rozbudowa placu zabaw obejmie teren zielony – ogród przedszkolny od ul. Lwowskiej. Polegać będzie na uzupełnieniu infrastruktury o nowe urządzenia do zabaw i ławki oraz remont chodników. Zmodernizowany plac zabaw byłby udostępniany w godzinach popołudniowych dzieciom i rodzicom z okolicznych domów.

Budowa kanalizacji opadowej (burzowej) w rejonie ul. Wiśniowej, Poziomkowej, Czereśniowej i Harasymowicza – Etap I


Inwestycja obejmie budowę odwodnienia ulicznego ulicy Wiśniowej, Poziomkowej, Czereśniowej i Harasymowicza wraz z odprowadzeniem wód opadowych do istniejących rowów wraz z ich regulacją i umocnieniem.
- See more at: http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... WTJE0.dpuf

Inwestycji które faktycznie będą służyć ogółowi tarnowian naliczyłem trzy.
2 kolejne posłużą ludziom na jakimś osiedlu - więc też jakoś do BO się zaliczają. Chociaż jedna z nich jest naciągana bo dotyczy parkingu przy konkretnych blokach.


Budżet został zdominowany przez szkoły i przedszkola. Czyli albo najlepszą metodą na wygranie projektu jest zgłoszenie jakiegoś projektu związanego ze szkołą lub przedszkolem a potem ogłoszenie wśród dzieci konkursu "kto najwięcej głosów zbierze" albo tarnowianie wprost marzą aby na przy jakimś przedszkolu na drugim końcu miasta powstał plac zabaw dla uczęszczających tam dzieci :D

Niby vox populi vox dei ale ja tymi wynikami jak i samą organizacją BO w tym roku jestem bardzo rozczarowany. Jeżeli 7 na 12 wygrywających projektów przyniesie jedynie korzyści dzieciom i rodzicom uczniów konkretnej szkoły czy przedszkola to chyba coś jest nie tak.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ