Komitet Wyborczy "Tarnów i Powiat Tarnowski"

Moderator: Goscinny

ODPOWIEDZ

Autor tematu
Światło
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 25-11-2013, 19:03

Komitet Wyborczy "Tarnów i Powiat Tarnowski"

Post autor: Światło »

Komitet Wyborczy "Tarnów i Powiat Tarnowski" tak brzmi nazwa nowego komitetu który wyraźnie pozazdrościł "Tarnowianom" sukcesów sprzed kilku lat i chcą na ich grobie wejść gdzie się da.
Nowy komitet swoimi nazwiskami będša cišgnąć Kras, Sasak, Żądło, postacie znane z wielu przegranych bitew.
Ostatnio zmieniony 01-09-2014, 19:05 przez Światło, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 10920
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Już zmienili nazwę na "Komitet Wyborczy Ziemia Tarnowska" :)
I nie będzie dużych sklepów w mieście:
http://www.rdn.pl/index.php/wiadomosci/ ... ta-tarnowa
Ostatnio zmieniony 01-09-2014, 19:04 przez Goscinny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Powrót samochodów na wałowąš też jest w planach.
Ostatnio zmieniony 01-09-2014, 19:04 przez Dominik_PCH, łącznie zmieniany 1 raz.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1889
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

A to "noszowy" z Mesznej Opackiej przeprowadził się do Tarnowa?

________________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"

My w Tarnowie wszystko mogli

TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI
Ostatnio zmieniony 01-09-2014, 19:03 przez MST wónraT, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Administrator
Proksenos
Posty: 219
Rejestracja: 03-03-2009, 10:01

Post autor: Administrator »

Ufff...
Dzięki rewolucyjnej czujności sprawiedliwego udało się odzyskać ten wątek, który przez nieznany do tej pory błąd silnika forum, wyparował. I teorie spikowe o kasowaniu wątków z powodu nacisków wzięły w łeb :)


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

Administrator pisze:Ufff...
Dzięki rewolucyjnej czujności sprawiedliwego udało się odzyskać ten wątek, który przez nieznany do tej pory błąd silnika forum, wyparował. I teorie spiskowe o kasowaniu wątków z powodu nacisków wzięły w łeb :)
To było tylko pytanie, czy wynikało to z poprawności politycznej, zresztą to pytanie zadane było na pw. :P
Robert Erazmus


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

http://www.radnimiastatarnowa.pl/a/669

Tym razem wezmę się za dekalog "Ziemi Tarnowskiej"
1. Powiaty aglomeracyjne miały zafunkcjonować, ale jak na razie z nich się wycofano, punkt ten ma odwoływać się do solidaryzmu powiatu aglomeracyjnego, jednakże jak na razie dialogu na poziomie gminy, miasto, powiat - ze względu na partyjne uwarunkowania - nie ma.

2. Punkt ten zapowiada przywrócenie TZDM-u, pytanie tylko po co potrzebna jest nam kolejna restrukturyzacja. Efektywność pracy poszczególnych wydziałów jest powszechnie znana, tak więc zrozumiałbym gdyby chciano przeprowadzić restrukturyzację pod kątem nad etatyzacji w poszczególnych komórkach.

3. Punkt trzeci to w pierwszym zdaniu slogan, zwłaszcza w kontekście drugiego zdania w które brzmi Podstawowym warunkiem powodzeniem tego działania jest dobre skomunikowanie terenów przemysłowych z autostradą poprzez węzeł wierzchosławicki. Jak wszyscy doskonale wiemy skomunikowanie węzła wierzchosławickiego z Tarnowem jest takie jakie jest, a połączenie to, by było funkcjonalne wymaga kilku jeśli nie kilkunastu lat i setek mln zł nakładów.

4. Punkt ten to czyste chciejstwo, a jego realizacja uwarunkowana jest od układu w sejmiki, gminach, mieście. Przygotowanych koncepcjach, planach itd.

5. Ten punkt mnie rozbawił, najpierw czytam o dokonaniu dokładnej analizy układu komunikacyjnego miasta tak aby dostosować organizacje ruchu do stale zwiększającej się liczby samochodów, a następnie o wyprowadzeniu z miasta ruchu autostradowego. Co świadczy na samym początku o niezrozumieniu tematu przez autorów dekalogu. Dalej w tym punkcie przywołana jest realizacja wschodniej, zachodniej i dokończeniu południowej obwodnicy Tarnowa, co ma udrożnić ruch miejski. Autorom chodziło chyba o wyprowadzenie z centrum Tarnowa ruchu tranzytowego. SAG IV nie istnieje, tak więc autorzy mają na myśli poprzednie SAG-i. Niestety realizacja tych zamierzeń to kwota ok. 0,5-1 mld zł, pytanie skąd mają zamiar wziąć na to pieniądze. W tym punkcie pojawia się również kolejna nierealna (ze względów na uwarunkowania terenu) koncepcja wykonania tunelu pod torami. Jeżeli już, to należałoby powrócić do koncepcji alternatywnego do drogi 977 połączenia (via Wola Rzędzińska-Skrzyszów). Czystą natomiast fantazją (chyba, że weźmiemy pod uwagę zmianę przeznaczenia terenów wokół młynu Sznaucera - po jego całkowitej likwidacji, a także przebudowę terenu naprzeciwko Spicymira oraz teren za salą Lustrzaną) jest zwiększenie ilości miejsc parkingowych poprzez budowę parkingów piętrowych w dogodnej lokalizacji - bowiem oprócz wspomnianych lokalizacji trudno dostrzec mi inne. Ważną rzeczą jest również budowa parkingu dla autobusów umożliwiając dostęp turystom do zabytków w mieście. - patrz tekst wcześniej. Kolejnym chciejstwem (ze względu na środki) jest systematyczna budowa i remontowanie ulic. Gdyby wspomniano o właściwym wykonaniu, priorytetyzacji budowy i remontów w zależności od potrzeb i środków, świadczyłoby to o zrozumieniu problemu

6. Punkt ten można zastąpić tekstem - właściwe formułowanie SIWZ-ów i rozliczanie wykonawców.

7. W tym punkcie pojawia mi się wątpliwość, szczególnie w kontekście tuchowskiego szpitala. Czy autorzy mieli na myśli opiekę w ramach NFZ, czy wspieranie Centermedu i innych. Co do opieki paliatywnej - kolejne wspieranie klanu Czechów - vide Via Spei (p.mój tekst na ten temat). O jakiej konkurencji mowa, ciężko wyczuć - jeżeli szpitale nie współpracują ze sobą, to należy je połączyć.

8. Gdy czytam o zwiększeniu finansowania instytucji zajmujących się prowadzeniem sportów masowych tak aby stworzyć lepsze warunki do pracy z młodzieżą i poprawieniu stan infrastruktury sportowej w mieście oraz o oparciu Unii Żużlowej o promocję biznesu, to powiem szczerze, krew mnie zalewa. Wpakowano bowiem wiele środków w ten cel, natomiast prowadzone przez działaczy działania są działaniami nieefektywnymi i zawsze będą oni wyciągać rękę po środki. Poprawy wymaga, ale zarządzanie istniejącą bazą, opracowanie listy priorytetowych dziedzin i zmuszenie działaczy do ukierunkowania na osiąganie wyników.

Kolejne 2 punkty, to hasła z których nic nie wynika - 9. Kultura i oświata, 10.Góra Św. Marcina.

Reasumując, moim zdaniem, ktoś, coś gdzieś przeczytał, ale ze zrozumieniem o co w tym chodzi było zdecydowanie gorzej.
Robert Erazmus

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

Administrator pisze:Ufff...
Dzięki rewolucyjnej czujności sprawiedliwego udało się odzyskać ten wątek, który przez nieznany do tej pory błąd silnika forum, wyparował. I teorie spikowe o kasowaniu wątków z powodu nacisków wzięły w łeb :)
mi też wczoraj dwa posty wyparowały w innym dziale...awaria?
...

ODPOWIEDZ