Komitet Wyborczy "Tarnów od nowa" - kolejna ściema

Moderator: Goscinny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Post autor: Jan Kowalski »

Dobrze, że to wyszło teraz. Jest czas jeszcze zmienić decyzję wyborczą.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Goscinny pisze:Zauważyliście, że od jakiegoś czasu "Tarnów od Nowa" nie udziela się tutaj?
Extremal sie udziela.He :D
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Obrazek

Pan Kuba Kaszuba jakoś zapomniał podzielić się wiadomością, na kanałach informacyjnych TONu, o poparciu jakiego udzieli panu Ciepieli. Chłopaki za co się sprzedaliście?

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Miesiąc do mikołaja, a tu taki prezent

Obrazek

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Czyli PO popiera poparcie TONu, ale poseł Wardzała z PO nie popiera nikogo, nawet kandydata PO. Jak to mówią nasi sąsiedzi - "biez wódki nie razbierjosz".
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Podejrzewam, że padła jakaś cicha propozycja zakulisowa dla wieruszki TON. Chłopaki się wyrwali przed orkiestrę, a teraz już nie da się tego odkręcić. Wardzała zareagował szybko i to w jaki sposób - Podziękowanie z pogrożeniem paluszkiem, że mają chwalić PO wszyscy bez wyjątków. Jak dla mnie to szyderczy śmiech w twarz Litwina i spółki.

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Trudno mi rozsądzać co jest bardziej uczciwe - zadeklarować chęć współpracy po wyborach czy przed... Jak się chce rządzić, a w Polsce tak się składa, że zazwyczaj w koalicji to trzeba z kimś. Po wyborach wyborcy głosując na niezależny komitet też mogą czuć się oszukani, gdy ugrupowanie zawrze koalicję. Kilka osób popiera Ciepielę, inni piszą że zachowują neutralność... nie podobają się ci, którzy podpisali list poparcia, to są inni, którzy nie podpisali. Czy to jedynki muszą wchodzić do rady? Dla mnie akurat to jest przejaw niezależności, bo nie ma dyscypliny, że ma się kogoś poprzeć. Neutralność polega na tym, że nikt z góry niczego nie nakazuje, a nie na tym, że się będzie na 100% w opozycji.
Jak już mam się opierać na konkretnych pomysłach, to w dziedzinie, którą reprezentuję propozycja Ciepieli jest mi najbliższa, aczkolwiek muszę jeszcze przemyśleć sprawę głosowania. Niestety szyld partyjny mocno zakłóca sedno wyborów.
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

To ja Ci napiszę co jest uczciwe. Uczciwe byłoby stać razem ze swoimi poglądami do końca. wygrać wybory wejść do RM i poczekać, aż PO samo przyjdzie do nowego koalicjanta. Wtedy byłoby uczciwie wobec swoich wyborców.

Popierając teraz pana Ciepiele (nie znam, nie rozmawiałem, na pewno wspaniały człowiek) jako TON poparliście:
- stary układ w urzędzie. Najważniejsze stanowiska obsadzane wg klucza partyjnego.
- to, że nigdy nie dowiemy się gdzie jest stara kostka z ul. krakowskiej
- posła Wardzałę (PO), przeciwko, któremu protestowaliście razem z kibicami Unii Tarnów. Partia jest jedna, każdy broni swojego kolegi.
- zamiatanie pod dywan największej afery korupcyjnej w Małopolsce (MORD, nadzorowany przez p. Ciepiele)
- remonty remontów ul. Krakowskiej, bez wskazania winnego
- stary układ towarzysko-polityczno-biznesowy

Zaprzeczyliście swoim własnym słowom:
„...Wybierając tych samych czyli tych za których kadencji miasto uległo degradacji, nie miej złudzeń że cokolwiek się zmieni. Nie słuchali głosu ludzi przez dwie kadencje więc jeżeli wierzysz że teraz będą jesteś naiwny...” - Krzysztof Gimeza, facebook TON

„...System czysto partyjny w samorządach wyczerpał swoją formułę. Teraz czas na naprawdę obywatelskie ruchy, które zrodziły się w Polsce, w dużym stopniu, dzięki protestom przeciwko ACTA. Obywatele, zwłaszcza ci młodsi, zobaczyli, że posiadają dużą, realną siłę i są w stanie zmusić władzę do rezygnacji z opresyjnych przepisów. Teraz czas pójść o krok dalej i wygrać wybory samorządowe, aby samemu tworzyć dobre prawa." - admin TONu na FB, obstawiam pan Litwin

mój komentarz:
to już nie jest nawet śmieszne, to już jest żałosne.

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Takiego właśnie schematu myślenia większości ludzi się spodziewam. ;)
Dzisiejsze poglądy społeczeństwa wyglądają następująco: antyPO, antyPiS, antykomuniści. Nawet jeżeli tylko 8 osób się podpisze to i tak zostanie oceniona całość wg schematu - "Partia jest jedna, każdy broni swojego kolegi."
Nie wiem czy ktoś zmienia poglądy, ja nie zmieniłem. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że u nas głosuje się na partie a nie na ludzi i robią tak nawet ci, którzy się temu przeciwstawiają.
Udało się stworzyć niezależny komitet i jest on niezależny. Czy podpisane osoby popełniły błąd? Okaże się w niedzielę, chociaż i tak nie mamy żadnego punktu odniesienia do oceny wyniku.
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Plują Ci w twarz, mów, że pada. Z mojej strony kończę.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

extremal pisze:Nawet jeżeli tylko 8 osób się podpisze to i tak zostanie oceniona całość wg schematu
Chciałem przypomnieć, że te 8 osób to w dużej mierze są założyciele komitetu - przywódcy. Oni nie napisali tego prywatnie, tylko jako członkowie komitetu.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11594
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

lll pisze:
extremal pisze:Nawet jeżeli tylko 8 osób się podpisze to i tak zostanie oceniona całość wg schematu
Chciałem przypomnieć, że te 8 osób to w dużej mierze są założyciele komitetu - przywódcy. Oni nie napisali tego prywatnie, tylko jako członkowie komitetu.

Akurat jeżeli chodzi o ten komitet to można go raczej rozpatrywać poprzez indywidualne kandydatury niż całościowo. W komitetach większych partii jednak jest tak, że lojalność wobec ugrupowania przynosi większe zyski w takich małych już nie koniecznie. Wystarczy zerknąć kto podpisał list poparcia i wyciągnąć wnioski.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Obrazek

Podsumowanie obywatelskiego ruchu oddolnego.

Jak ktoś lubi interpretować mowę ciała, to tu ma dobry i ciekawy materiał do analizy.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Post autor: Jan Kowalski »

Pan z 91 głosami poparcia robi co może, żeby zaistnieć na salonach. Nie straszny mu Gowin, ni Ciepiela.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: dropszot »

Dominik_PCH pisze:Jak ktoś lubi interpretować mowę ciała, to tu ma dobry i ciekawy materiał do analizy.
Czyżby faza przejściowa pomiędzy "kłaniam się uniżenie" a "całuję rączki"?

ODPOWIEDZ