Komitet Wyborczy "Tarnów od nowa" - kolejna ściema

Moderator: Goscinny

ODPOWIEDZ

sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Post autor: sainte_nitouche »

Z tych wszystkich osob - kojarze tylko... jedzenie od Wlocha :)
Ktorego zaproszono do komitetu chyba tylko na zasadzie lokalnego kolorytu.
Cytat z opisu w mediach: "...Znanych głównie z działalności społecznej i aktywności w mediach społecznościowych."

Czyli - jak rozumiem, wystarczy byc aktywnych na FB czy innym twitterze i to wystarczy do robienia kariery politycznej w miescie?


:roll:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11069
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

No to mi się rozjaśniło - "U Włocha", "U Włocha", "U Włocha" oraz do tego człowiek siejący trawniki z p.o. i jego rzeczniczką.
Z tej całej listy to jedynie p. Giemza działa społecznie i coś sensownego robi.
sainte_nitouche, no to niektórzy z tego forum biją ich na głowę aktywnością w Sieci ;)


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Goscinny pisze:
człowiek siejący trawniki z p.o. i jego rzeczniczką.
Ostatnio zarejestrowana osoba: Tarnów od nowa. Poczekajmy na ich głos.

Obrazek

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Ja ich tam jeszcze nie skreślam. Jak na razie mamy do wyboru, "zasłużonych i doświadczonych" oraz ich. Gorsi od obecnej władzy jak i opozycji pewnie nie będą. Poczekam kto jeszcze będzie kandydował, ale zdaję sobie sprawę, że idealnych, kryształowych kandydatów nie będzie.


To mi się podoba (chociaż oczywiście na razie to tylko słowa)
http://tarnow.net.pl/index.php?pokaz=wiadomosc&id=15714

"Po pierwsze - ożywienie umierającej Starówki. Tu jest serce tego miasta i ono powinno mocno bić. Po drugie – przyspieszenie prac nad planem zagospodarowania przestrzennego. Od lat ślimaczy się to niemiłosiernie, a bez planu, bez nowych terenów inwestycyjnych, nie dostarczymy rozwojowego impulsu w postaci nowych inwestycji, których miasto potrzebuje jak tlenu. Po trzecie – chcemy zmienić model szukania inwestorów – nie można tak jak teraz siedzieć i czekać, że ktoś do nas przyjdzie. Trzeba być aktywnym, by świat dowiedział się o Tarnowie. Kolorowe korale i hece na Rynku tego nie zmienią."


Moim zdaniem są to trzy najważniejsze rzeczy jakie trzeba pilnie zrobić w Tarnowie. Ciekawi mnie jedynie jaki mają pomysł na ożywienie Starówki. Bo zauważyć problem a potrafić go rozwiązać to dwie zupełnie inne sprawy.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

defekator pisze:
To mi się podoba (chociaż oczywiście na razie to tylko słowa)
Jak na razie "Tarnów od nowa" nie wydobył tutaj głosu, wobec tego:

Kuba Kaszuba pisze:Jacek Litwin nie tylko startował w wyborach w 2011 roku z ramienia PJN, ale działał również w innych ugrupowaniach:
KLD 1993, potem po połączeniu z UD, "wcielony" do UW (przewodniczący koła "Starówka" do 2000
SD - 2009 wybrany na członka Rady Wojewódzkiej - nie podjął funkcji, wystąpił
PJN - 2011 do rozwiązania partii.


W chwili obecnej apolityczny ....
http://tarnow.net.pl/index.php?pokaz=wiadomosc&id=15714

I to mi się podoba, dwadzieścia lat partyjniactwa i w jednej chwili apolityczny.


________________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"

My w Tarnowie wszystko mogli

TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Jeżeli wystawią listę oprócz pana Litwina będą tam jeszcze inne nazwiska. Może znajdzie się ktoś komu będzie można dać kredyt zaufania. Chociaż na tą chwilę jedynym, który faktycznie coś robi jest pan Giemza.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

defekator pisze:Ja ich tam jeszcze nie skreślam. Jak na razie mamy do wyboru, "zasłużonych i doświadczonych" oraz ich. Gorsi od obecnej władzy jak i opozycji pewnie nie będą. Poczekam kto jeszcze będzie kandydował, ale zdaję sobie sprawę, że idealnych, kryształowych kandydatów nie będzie.


To mi się podoba (chociaż oczywiście na razie to tylko słowa)
http://tarnow.net.pl/index.php?pokaz=wiadomosc&id=15714

"Po pierwsze - ożywienie umierającej Starówki. Tu jest serce tego miasta i ono powinno mocno bić. Po drugie – przyspieszenie prac nad planem zagospodarowania przestrzennego. Od lat ślimaczy się to niemiłosiernie, a bez planu, bez nowych terenów inwestycyjnych, nie dostarczymy rozwojowego impulsu w postaci nowych inwestycji, których miasto potrzebuje jak tlenu. Po trzecie – chcemy zmienić model szukania inwestorów – nie można tak jak teraz siedzieć i czekać, że ktoś do nas przyjdzie. Trzeba być aktywnym, by świat dowiedział się o Tarnowie. Kolorowe korale i hece na Rynku tego nie zmienią."

Moim zdaniem są to trzy najważniejsze rzeczy jakie trzeba pilnie zrobić w Tarnowie. Ciekawi mnie jedynie jaki mają pomysł na ożywienie Starówki. Bo zauważyć problem a potrafić go rozwiązać to dwie zupełnie inne sprawy.
Pozwolę sobie zabrać głos jako "advocatus diaboli". Temat pierwszy, drugi i trzeci są tematami wzajemnie powiązanymi. Uwarunkowania studium zagospodarowania przestrzennego i później rozwiązania realizacyjne determinują wiele późniejszych decyzji. Rozwiązanie problemu Starówki, to kilka elementów. Głównymi są: przywrócenie dostępności komunikacyjnej tego obszaru (oraz co jest najbardziej kuriozalne - właściwe oznakowanie i punkty informacyjne), właściwa polityka transportu zbiorowego miasta, alokacja na nim instytucji miejskich i szereg innych działań. Jednocześnie musimy pamiętać, że zmiany struktury demograficznej i pauperyzacja społeczeństwa również nie pozostają bez wpływu na rozwiązanie tego problemu, itd.
Robert Erazmus


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

defekator pisze:Jeżeli wystawią listę oprócz pana Litwina będą tam jeszcze inne nazwiska. Może znajdzie się ktoś komu będzie można dać kredyt zaufania. Chociaż na tą chwilę jedynym, który faktycznie coś robi jest pan Giemza.
Krzysiek oprócz działań z którymi jest kojarzony głównie (pomoc zwierzętom) zajmuje się również innymi rzeczami. Ale nie zawsze wszystko należy (dla dobra sprawy) nagłaśniać.
Ale przechodząc do meritum. Kredyt zaufania to jedno, ale wiedza i program działania to druga bardziej istotna strona medalu.
Uważam, że mieszkańcy Tarnowa winni zmusić polityków którzy zamierzają kierować miastem zmusić do publicznej konkretnej debaty na tematy rozwoju miasta.
Zadać im pytania:
W jaki sposób - konkretnie - mają zamiar:
a) rozwiązać problem bezrobocia w Tarnowie
b) rozwiązać problem transportu zbiorowego w Tarnowie
c) rozwiązać problem związany z gospodarowaniem odpadami w Tarnowie
d) rozwiązać problem promocji miasta (w tym z uwzględnieniem terenu aglomeracji tarnowskiej
e) w jaki sposób mają zamiar skomunikować Tarnów z otoczeniem
f) jakie środki mają zamiar na to przeznaczyć i jakie będzie źródło ich pochodzenia, etc.
Robert Erazmus

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

d) rozwiązać problem promocji miasta (w tym z uwzględnieniem terenu aglomeracji tarnowskiej
- co wy macie z tą promocją, idźmy droga dyrektora Rayanair. Zlikwiduje dział marketingu i skupie się na tym żebyś chciał tu mieszkac. 100 tyś ambasadorów marki czeka na zagospodarowanie.

e) w jaki sposób mają zamiar skomunikować Tarnów z otoczeniem
to działa, moim zdaniem. Chociaż pewnie jak każdy sektor ma swoje problemy.

Podsumowując.
Rozszerzę SAG na cały Tarnów. Mejcie i korzystajcie.


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

Dominik_PCH pisze:d) rozwiązać problem promocji miasta (w tym z uwzględnieniem terenu aglomeracji tarnowskiej
- co wy macie z tą promocją, idźmy droga dyrektora Rayanair. Zlikwiduje dział marketingu i skupie się na tym żebyś chciał tu mieszkac. 100 tyś ambasadorów marki czeka na zagospodarowanie.

e) w jaki sposób mają zamiar skomunikować Tarnów z otoczeniem
to działa, moim zdaniem. Chociaż pewnie jak każdy sektor ma swoje problemy.

Podsumowując.
Rozszerzę SAG na cały Tarnów. Majcie i korzystajcie.
Widzisz Dominik_PCH , to co napisałeś to właśnie odpowiedzi które nigdy nie powinny paść ponieważ świadczą o zupełnym niezrozumieniu problemów i braku wiedzy i informacji (ale to domena większości mieszkańców i polityków regionu). Żebyś jednak nie poczuł się dotknięty i nie potraktował tego jako atak ad personam, postaram się pokrótce naświetlić Ci parę elementów.

d) w tym miejscu nie chodzi o ilość materiałów promocyjnych, ale ich jakość, poza tym nie chodzi tylko o wzrost liczby mieszkańców, a również dochodów z położenia miasta oraz propozycji które może zaproponować odwiedzającym/przejeżdżającym osobom. Niewiele osób patrzy na Tarnów w szerszej perspektywie, bowiem propozycja skierowana do innych winna zawierać również elementy turystyki pobytowej, a to nie tylko miasto, ale również jego okolice.

e) tu dałeś totalnego strzała - Tarnów w chwili obecnej zmierza do całkowitego wymazania z zalet jakie daje mu położenie. Gdy zakończy się realizacja kierunku Dąbrowa Tarnowska-Wojnicz oraz Krosno-Czarna Tarnowska-Warszawa i po uruchomienie odcinka A4 do Dębicy nikt nie będzie zainteresowany (ze względu na wady wewnętrznego układu komunikacyjnego miasta) do inwestowania w nim. Jak wygląda komunikacja SAG-u z otoczeniem (wg stanu obecnego):
kierunek na Wierzchosławice i A4 - do zrobienia most i cały układ do mostu
kierunek na Dąbrowę Tarnowską i A4 - skomunikowanie przez Czystą-Wyszyńskiego-Elektryczną - przepustowość i stan fatalny.
kierunek na Gorlice - żeby dotrzeć na drogę 977 musisz przebić się wieloma wąskimi gardłami, poza tym sama droga 977 pozostawia wiele do życzenia
kierunek na Dębicę - analogicznie jak w przypadku DT i Gorlic
a są to tylko częściowe elementy całego systemu transportowego.

Dodatkowo Tarnów zaprzepaszcza zalety jakie daje mu układ kolejowy, itd.
Robert Erazmus

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

SAG w całym mieście jeszcze do tego się odnieś :)

PS
W moim urzędzie przejmiesz odpowiedzialność i obowiązki pana HSN. Leży Ci na sercu dobro miasta, doceniam to. Jestem przekonany że nie odmówisz. Chcesz pracować, umożliwię Ci to.


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

Dominik_PCH pisze:SAG w całym mieście jeszcze do tego się odnieś :)

PS
W moim urzędzie przejmiesz odpowiedzialność i obowiązki pana HSN. Leży Ci na sercu dobro miasta, doceniam to. Jestem przekonany że nie odmówisz. Chcesz pracować, umożliwię Ci to.
Dziękuję za propozycję, ale nie skorzystam, mam co robić. To, że leży mi na sercu nie tylko los miasta, ale i całego regionu, to inna sprawa.
Zresztą z tego co pamiętam Tobie również los miasta i ludzi w nim mieszkających leży na sercu (vide skatepark).
Natomiast co do SAG-u w całym mieście to odpowiedź jest prosta - do żartów się nie odnoszę
Robert Erazmus

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Nie żartuje i nie interesuje mnie ze masz co robić, tez jeszcze jestem przez chwile zajęty.


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

W mojej ocenie materiał ten nie przysłuży się in plus komitetowi:
http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/ ... orcza.html
Budowanie społeczeństwa obywatelskiego to trudny i długotrwały proces i nie może być oparty o działania nazwijmy to eventowe (brak polskiego odpowiednika).
Robert Erazmus


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

Dominik_PCH pisze:Nie żartuje i nie interesuje mnie ze masz co robić, tez jeszcze jestem przez chwile zajęty.
Dyktatura Dominiariatu :mrgreen:
A poważnie, dla Tarnowa i regionu w chwili obecnej najbardziej istotna jest reprezentacja w sejmiku wojewódzkim, bowiem jeżeli w dalszym ciągu będziemy reprezentowani przez ludzi pokroju R.Ciepieli, dla których interes partii jest bardziej istotny niż interes regionu, to kolejne pieniądze z UE przejdą nam koło nosa lub wydamy je na bzdurne projekty typu SAG, czy karykaturę P&R, czy termomodernizację budynków w wyniku której Tarnów stracił kilkadziesiąt mln zł.
Pamiętajcie, że jest to ostatnie rozdanie unijnych środków.
Robert Erazmus

ODPOWIEDZ