Wymagajmy od kandydatów (sejmik, gmina, rada miasta)

Moderator: Goscinny

Awatar użytkownika

Autor tematu
małopolska2
Archont
Posty: 521
Rejestracja: 20-12-2010, 18:24

Wymagajmy od kandydatów (sejmik, gmina, rada miasta)

Post autor: małopolska2 »

Dlaczego my, mieszkańcy Tarnowa nie możemy od kandydatów wymagać, tylko czekać na zaproponowane programy, które najczęściej są niemożliwe do zrealizowania?

Ze względu, że jeden z tematów na tym forum się rozmył więc tutaj kumuluje niektóre postulaty aby stały się początkiem "Wymagań od kandydatów" czy Komitetów!
A później, po wyborach łatwo będzie można rozliczyć zwycięzców z ich czynów.
Zadać im pytania:
W jaki sposób - konkretnie - mają zamiar:
a) rozwiązać problem bezrobocia w Tarnowie
b) rozwiązać problem transportu zbiorowego w Tarnowie
c) rozwiązać problem związany z gospodarowaniem odpadami w Tarnowie
d) rozwiązać problem promocji miasta (w tym z uwzględnieniem terenu aglomeracji tarnowskiej
e) w jaki sposób mają zamiar skomunikować Tarnów z otoczeniem
f) jakie środki mają zamiar na to przeznaczyć i jakie będzie źródło ich pochodzenia, etc.
"Po pierwsze - ożywienie umierającej Starówki. Tu jest serce tego miasta i ono powinno mocno bić. Po drugie – przyspieszenie prac nad planem zagospodarowania przestrzennego. Od lat ślimaczy się to niemiłosiernie, a bez planu, bez nowych terenów inwestycyjnych, nie dostarczymy rozwojowego impulsu w postaci nowych inwestycji, których miasto potrzebuje jak tlenu. Po trzecie – chcemy zmienić model szukania inwestorów – nie można tak jak teraz siedzieć i czekać, że ktoś do nas przyjdzie. Trzeba być aktywnym, by świat dowiedział się o Tarnowie. Kolorowe korale i hece na Rynku tego nie zmienią."
d) w tym miejscu nie chodzi o ilość materiałów promocyjnych, ale ich jakość, poza tym nie chodzi tylko o wzrost liczby mieszkańców, a również dochodów z położenia miasta oraz propozycji które może zaproponować odwiedzającym/przejeżdżającym osobom. Niewiele osób patrzy na Tarnów w szerszej perspektywie, bowiem propozycja skierowana do innych winna zawierać również elementy turystyki pobytowej, a to nie tylko miasto, ale również jego okolice.

e) tu dałeś totalnego strzała - Tarnów w chwili obecnej zmierza do całkowitego wymazania z zalet jakie daje mu położenie. Gdy zakończy się realizacja kierunku Dąbrowa Tarnowska-Wojnicz oraz Krosno-Czarna Tarnowska-Warszawa i po uruchomienie odcinka A4 do Dębicy nikt nie będzie zainteresowany (ze względu na wady wewnętrznego układu komunikacyjnego miasta) do inwestowania w nim. Jak wygląda komunikacja SAG-u z otoczeniem (wg stanu obecnego):
kierunek na Wierzchosławice i A4 - do zrobienia most i cały układ do mostu
kierunek na Dąbrowę Tarnowską i A4 - skomunikowanie przez Czystą-Wyszyńskiego-Elektryczną - przepustowość i stan fatalny.
kierunek na Gorlice - żeby dotrzeć na drogę 977 musisz przebić się wieloma wąskimi gardłami, poza tym sama droga 977 pozostawia wiele do życzenia
kierunek na Dębicę - analogicznie jak w przypadku DT i Gorlic
a są to tylko częściowe elementy całego systemu transportowego.

Dodatkowo Tarnów zaprzepaszcza zalety jakie daje mu układ kolejowy, itd.
A poważnie, dla Tarnowa i regionu w chwili obecnej najbardziej istotna jest reprezentacja w sejmiku wojewódzkim, bowiem jeżeli w dalszym ciągu będziemy reprezentowani przez ludzi pokroju R.Ciepieli, dla których interes partii jest bardziej istotny niż interes regionu, to kolejne pieniądze z UE przejdą nam koło nosa lub wydamy je na bzdurne projekty typu SAG, czy karykaturę P&R, czy termomodernizację budynków w wyniku której Tarnów stracił kilkadziesiąt mln zł.
Pamiętajcie, że jest to ostatnie rozdanie unijnych środków.
Ja odniosę się do jednej sprawy, za to najistotniejszej - praca, bezrobocie.
Według mnie nikt nigdy nie wymyślił lekarstwa na bezrobocie, a już na pewno szybkiego czy natychmiastowego go pokonania.
Za zupełnie bezsensowne uważam tworzenie sztucznych Stref Aktywności Gospodarczej czy innych Klastrów Przemysłowych, miejsce i wysokość podatków powinien dyktować rynek a nie prywatne interesy! - No bo ktoś sprzedał teren, by dużo zarobić, inny królik miał znajomego królika co wykonał uzbrojenia, wyasfaltował drogę lub podciągnął kable, tylko po to by inny królik zarobił na reklamie że można się budować tu a nie gdzie indziej. A inny królik ze swoją firmą teren kosi.
A już za zupełny bezsens traktuje różne "listy intencyjne" z których nic nie wynika.
"List intencyjny" (moja definicja) - sformułowanie nie mające żadnego przełożenia na realne życie, załatwione w przeddzień podpisania przy wódce na jakimś bankieciku elit, by jedna strona mogła za darmo zareklamować swoją firmę bądź produkt (w podświadomości odbiorcy pojawia się przekaz, że staje się dobroczyńcą) a druga strona (tylko przed wyborami - warunek konieczny) może zaistnieć w mediach (w podświadomości odbiorcy pojawia się przekaz, że staje się dobroczyńcą). Przy prezentowaniu "Listu intencyjnego" zwykle muszą pojawiać się jakieś liczby by pospolity konsument miał wrażenie przemyślanego działania twórców "Listu" i tak pojawiają się jakieś lata świetlne na realizację, jakieś zagospodarowane hektary (tutaj można dodać, że gratis ktoś wyremontuje jakąś drogę nigdzie nie prowadzącą) i liczba zatrudnionych, tu można powiedzieć cokolwiek, że miejsce pracy znajdzie tu 100 osób, lub można w ogóle szastać cyfrą 1300, lub co ostatnio jest modne 200-300, i tutaj dochodzimy do sedna.
Czy ktoś przy zdrowych zmysłach myśli, że tutaj znajdą zatrudnienie zarejestrowani w PUP?
NIE MA MOWY!
Tylko "wykwalifikowani fachowcy" skaczący z posady na posadę, tylko znajomi królika, którzy przed ewentualnym wybudowaniem obiektu już będą wiedzieć, że będą w nim pracować, a dyrektorzyć czy działać w radzie nadzorczej będzie tylko "nasz" człowiek, załóżmy że wymyślę imię i nazwisko... no na przykład Grigorij Światłoczuły. I tylko tak to funkcjonuje.

Oczywiście nie jestem przeciwnikiem inicjatyw czy pomysłów związanych z walką z bezrobociem ale sądzę na podstawie wieloletnich obserwacji, że nie tędy droga!
Ciepiela - co dziś zrobiłeś dla Tarnowa?


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Re: Wymagajmy od kandydatów (sejmik, gmina, rada miasta)

Post autor: sprawiedliwy »

małopolska2 w pełni się z Tobą zgadzam, lekarstwa na problem bezrobocia nikt nie wymyśli, a tym bardziej na szybkie czy natychmiastowe jego rozwiązanie.

Nie sztuką jest wydać pieniądze, sztuką jest wydać je mądrze. W Tarnowie stworzono kilka obszarów na których teoretycznie można lokować inwestycje. Czy powinny być to podstrefy ekonomiczne, czy strefy aktywności gospodarczej. Tu kwestia jest kwestią dyskusyjną, z jednej strony inwestor kalkulując wszelkiego rodzaju zwolnienia podatkowe, może uznać dany teren za atrakcyjny. Jest tylko jedno drobne ale, stref tych namnożyło się sporo. Tak więc pod uwagę należy brać pozostałe czynniki które potencjalny inwestor brać będzie pod uwagę, a więc dostępność komunikacyjną - z którą jest fatalnie. Położenie - tu niestety bez dostępności komunikacyjnej czynnik ten jest nie do wykorzystania.

Musimy brać też pod uwagę, że wydano sporo pieniędzy i żal byłoby założyć, że musimy machnąć na te wydatki ręką. Pozostaje je więc wkomponować w ewentualny program. Bez wielkich nakładów, poprawiając jedynie to co zostało zepsute.
Po pierwsze, Tarnów planując układ komunikacyjny starał się zupełnie wyalienować od otoczenia, mało tego próbował rozwijać propozycje które były dla nich nie do końca do przyjęcia.
W konsekwencji mamy północną obwodnicę, która nie jest skomunikowana ze Skrzyszowem, co zamknęło jednocześnie stworzenie możliwości stworzenia połączenia alternatywnego z kierunkiem na Gorlice i wspólnego rozwinięcia na osi Krosno-Jasło. Pozostając w tamtym kierunku - zaniedbano całkowicie rozwój infrastruktury kolejowej w tym kierunku. Dałoby to możliwość połączenia na Nowy Sącz, ale również na Gorlice-Krosno-Jasło. Pozostaje naprawienie tego.
Wybudowana została A4 i zamiast dać szansę rozwojową już na wstępie stała się obciążeniem dla miasta. Zapytasz dlaczego? - ponieważ zaplanowane rozprowadzenie zewnętrzne ruchu z A4 zaprojektowane zostało bez gruntownego przemyślenia. W konsekwencji pojawił się problem mostu w Ostrowie i al.JPII. Zarówno most w Ostrowie jak i al.JPII wymagają remontu. Pozostaje więc stworzenie zjazdów z A4 w sposób niskonakładowy. Czyli wykorzystując niepełną koniczynkę skomunikować mościce (w tym SAG i Azoty) i Żabno, Niedomice via ul. Niedomicka (wykorzystując istniejący wiadukt na tej ulicy). Skomunikowanie z DP1371 i DP1376, pozwoli rozładować z jednej strony ruch na JPII, a z drugiej strony podnieść atrakcyjność terenów położonych w obrębie gmin Lisia Góra, Tarnów (Wola Rzędzińska), Skrzyszów i oczywiście samego Tarnowa. itd.
Robert Erazmus

Awatar użytkownika

opornik
Rhetor
Posty: 9516
Rejestracja: 24-08-2009, 09:38
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: opornik »

sprawiedliwy pisze:W Tarnowie stworzono kilka obszarów na których teoretycznie można lokować inwestycje. Czy powinny być to podstrefy ekonomiczne, czy strefy aktywności gospodarczej. Tu kwestia jest kwestią dyskusyjną, z jednej strony inwestor kalkulując wszelkiego rodzaju zwolnienia podatkowe, może uznać dany teren za atrakcyjny. Jest tylko jedno drobne ale, stref tych namnożyło się sporo. Tak więc pod uwagę należy brać pozostałe czynniki które potencjalny inwestor brać będzie pod uwagę, a więc dostępność komunikacyjną - z którą jest fatalnie. Położenie - tu niestety bez dostępności komunikacyjnej czynnik ten jest nie do wykorzystania.
Dlatego zamiast idiotycznego pomysłu na lądowisko społeczność lokalna proponuje przeznaczenie tych terenów w studium na poszerzenie SAG IV.
sprawiedliwy pisze:W konsekwencji mamy północną obwodnicę, która nie jest skomunikowana ze Skrzyszowem, co zamknęło jednocześnie stworzenie możliwości stworzenia połączenia alternatywnego z kierunkiem na Gorlice i wspólnego rozwinięcia na osi Krosno-Jasło.
Sorry, Wodzu. Miałeś chyba na myśli południową obwodnicę. Pamiętam zamierzchłe czasy rządów w Skrzyszowie na etapie projektowania i realizacji południowej obwodnicy. To lokalna społeczność i władze gminy uwaliły węzeł "Skrzyszów".
Pozostając w tamtym kierunku - zaniedbano całkowicie rozwój infrastruktury kolejowej w tym kierunku. Dałoby to możliwość połączenia na Nowy Sącz, ale również na Gorlice-Krosno-Jasło. Pozostaje naprawienie tego.
W tym temacie to nie wiem kto i czy podejmował jakiekolwiek działania. Robercie, doskonale wiesz, że kierunek południowy przez Kraków forsowany był na poziomie wyższym niż Tarnów.
sprawiedliwy pisze:Pozostaje więc stworzenie zjazdów z A4 w sposób niskonakładowy. Czyli wykorzystując niepełną koniczynkę skomunikować mościce (w tym SAG i Azoty) i Żabno, Niedomice via ul. Niedomicka (wykorzystując istniejący wiadukt na tej ulicy).
Rozwiązania projektowe Transprojektu uzyskały pozytywną opinię lokalnych samorządów i na tej podstawie zaprojektowano i wybudowano A4 z całą jej infrastrukturą. A4 to unijny projekt objęty 5 letnim embargiem. Inwestycja jeszcze chyba nie oddana do użytkowania (mogę się mylić) więc przeróbki należy odłożyć a/a.
Przykład? Bardzo proszę. Wg Pani Rzecznik GDDKiA w Krakowie, Pani Mikrut Magistrat uzgodnił pozytywnie rozwiązania na WD-86 zapominając, że A4 przecięła Tarnów pozostawiając jego cześć za A4. Mamy więc dzisiaj po wielu bojach na różnych szczeblach (problem nagłośniony został przez mieszkańców i Radę Osiedla a nie urzędników z Magistratu) hybrydę niespotykaną chyba w skali kraju. GDDKiA na gwałt wymyśliła kuriozalne rozwiązanie, wyłączenia jednego pasa ruchu w ciągu DK 73 na potrzeby przejścia dla pieszych.
Moje pytanie, kto coś uzgodnił? Kto poniósł lub poniesie konsekwencje tego uzgodnienia?
Chyba naiwny jestem zadając takie pytania.
ICE In Case of Emergency, w nagłym wypadku


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

sprawiedliwy pisze:W Tarnowie stworzono kilka obszarów na których teoretycznie można lokować inwestycje. Czy powinny być to podstrefy ekonomiczne, czy strefy aktywności gospodarczej. Tu kwestia jest kwestią dyskusyjną, z jednej strony inwestor kalkulując wszelkiego rodzaju zwolnienia podatkowe, może uznać dany teren za atrakcyjny. Jest tylko jedno drobne ale, stref tych namnożyło się sporo. Tak więc pod uwagę należy brać pozostałe czynniki które potencjalny inwestor brać będzie pod uwagę, a więc dostępność komunikacyjną - z którą jest fatalnie. Położenie - tu niestety bez dostępności komunikacyjnej czynnik ten jest nie do wykorzystania.
opornik pisze:Dlatego zamiast idiotycznego pomysłu na lądowisko społeczność lokalna proponuje przeznaczenie tych terenów w studium na poszerzenie SAG IV.
O tym właśnie napisałem w dalszej części pisząc o podniesieniu atrakcyjności terenów (Lisia Góra-Gm.Tarnów-M.Tarnów)
sprawiedliwy pisze:W konsekwencji mamy północną obwodnicę, która nie jest skomunikowana ze Skrzyszowem, co zamknęło jednocześnie stworzenie możliwości stworzenia połączenia alternatywnego z kierunkiem na Gorlice i wspólnego rozwinięcia na osi Krosno-Jasło.
opornik pisze:Sorry, Wodzu. Miałeś chyba na myśli południową obwodnicę. Pamiętam zamierzchłe czasy rządów w Skrzyszowie na etapie projektowania i realizacji południowej obwodnicy. To lokalna społeczność i władze gminy uwaliły węzeł "Skrzyszów
Masz rację, mój błąd, miałem na myśli południową obwodnicę. Ale wracając do tematu, co ojciec zepsuł, syn może naprawić.
sprawiedliwy pisze:Pozostając w tamtym kierunku - zaniedbano całkowicie rozwój infrastruktury kolejowej w tym kierunku. Dałoby to możliwość połączenia na Nowy Sącz, ale również na Gorlice-Krosno-Jasło. Pozostaje naprawienie tego.
opornik pisze:W tym temacie to nie wiem kto i czy podejmował jakiekolwiek działania. Robercie, doskonale wiesz, że kierunek południowy przez Kraków forsowany był na poziomie wyższym niż Tarnów.
Tak, wiem o tym, że dyrekcja PKP była w Krakowie, ale obecnie gdy województwo przejęło obsługę istnieje wiele możliwości rozbudowy i reaktywacji niektórych linii.
sprawiedliwy pisze:Pozostaje więc stworzenie zjazdów z A4 w sposób niskonakładowy. Czyli wykorzystując niepełną koniczynkę skomunikować mościce (w tym SAG i Azoty) i Żabno, Niedomice via ul. Niedomicka (wykorzystując istniejący wiadukt na tej ulicy).
opornik pisze:Rozwiązania projektowe Transprojektu uzyskały pozytywną opinię lokalnych samorządów i na tej podstawie zaprojektowano i wybudowano A4 z całą jej infrastrukturą. A4 to unijny projekt objęty 5 letnim embargiem. Inwestycja jeszcze chyba nie oddana do użytkowania (mogę się mylić) więc przeróbki należy odłożyć a/a.
Przykład? Bardzo proszę. Wg Pani Rzecznik GDDKiA w Krakowie, Pani Mikrut Magistrat uzgodnił pozytywnie rozwiązania na WD-86 zapominając, że A4 przecięła Tarnów pozostawiając jego cześć za A4. Mamy więc dzisiaj po wielu bojach na różnych szczeblach (problem nagłośniony został przez mieszkańców i Radę Osiedla a nie urzędników z Magistratu) hybrydę niespotykaną chyba w skali kraju. GDDKiA na gwałt wymyśliła kuriozalne rozwiązanie, wyłączenia jednego pasa ruchu w ciągu DK 73 na potrzeby przejścia dla pieszych.
Moje pytanie, kto coś uzgodnił? Kto poniósł lub poniesie konsekwencje tego uzgodnienia?
Chyba naiwny jestem zadając takie pytania.
Embargo nie wyklucza inwestycji niezakończonych, poza tym byłaby to m.in. szansa na wykazanie się lokalnych posłów (jeżeli chodzi o wpływ na GDDKiA). Zwłaszcza gdy modyfikacja odbyłaby się w formie partnerstwa publiczno-prywatnego.
Robert Erazmus

Awatar użytkownika

opornik
Rhetor
Posty: 9516
Rejestracja: 24-08-2009, 09:38
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: opornik »

:)
Zastanawiam się kto z kandydatów różnych szczebli podchwyci to nasze pisanie za swój program wyborczy.
Ja zrzeknę się niektórych pomysłów za profity dla Krzyża ;)
ICE In Case of Emergency, w nagłym wypadku


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

opornik pisze::)
Zastanawiam się kto z kandydatów różnych szczebli podchwyci to nasze pisanie za swój program wyborczy.
Ja zrzeknę się niektórych pomysłów za profity dla Krzyża ;)
Ja zrzekam się swoich bezinteresownie.
Robert Erazmus


Światło
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 25-11-2013, 19:03

Post autor: Światło »

Ja chciałbym tylko zauważyć aby komitety wyborcze nie opowiadały bzdur o wyprowadzeniu tirów czy ruchu z ulicy Jana Pawła, bądź Lwowskiej, ponieważ w listopadzie się ten problem sam rozwiąże gdy otworzy się autostrada do Dębicy.
Ja tylko chciałbym się dowiedzieć z jakich pieniędzy będzie naprawiana Jana Pawła czy te koleiny na Lwowskiej? I dlaczego my tarnowianie mamy cierpieć ze względu na teraz korki - później dziury, później remonty. Proszę chociaż jeden komitet o szybką odpowiedź.

Awatar użytkownika

opornik
Rhetor
Posty: 9516
Rejestracja: 24-08-2009, 09:38
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: opornik »

Światło pisze:Ja chciałbym tylko zauważyć aby komitety wyborcze nie opowiadały bzdur o wyprowadzeniu tirów czy ruchu z ulicy Jana Pawła, bądź Lwowskiej, ponieważ w listopadzie się ten problem sam rozwiąże gdy otworzy się autostrada do Dębicy.
Nie do końca.
A jak przekierujesz ruch na kierunku Kielce/Mielec - Ciężkowice/Grybów/Krynica/Konieczna?
ICE In Case of Emergency, w nagłym wypadku


Światło
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 25-11-2013, 19:03

Post autor: Światło »

Ciężkowice/Grybów/Krynica/Konieczna?
Od Rzeszowa za Ładną w lewo na czwórkę od Krakowa - Wierzchosławice, Wojnicz
Co chodzi o ruch północ-południe to faktycznie jest problem ale ja wierze w zapewnienia Urzędu Miasta o tak zwanej Wschodniej Obwodnicy Tarnowa że zrealizują ten pomysł czekam na jego realizacje od 5 lat.


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

Światło pisze:
Ciężkowice/Grybów/Krynica/Konieczna?
Od Rzeszowa za Ładną w lewo na czwórkę od Krakowa - Wierzchosławice, Wojnicz
Co chodzi o ruch północ-południe to faktycznie jest problem ale ja wierze w zapewnienia Urzędu Miasta o tak zwanej Wschodniej Obwodnicy Tarnowa że zrealizują ten pomysł czekam na jego realizacje od 5 lat.
Żaden komitet na Twoje pytanie Światło Ci nie odpowie. No cóż moim zdaniem, nie dojdzie do znacznego zmniejszenia ruchu po otwarciu odcinka Tarnów-Dębica, bo w jego miejsce pojawi się wzmożenie ruchu na osi Kielce/Mielec -> Ciężkowice/Grybów/Krynica/Konieczna. Poza tym do momentu otwarcia połączenia z prawdziwego znaczenia na osi Wierzchosławice-Wojnicz ruch w dalszym ciągu odbywał się będzie przez JPII.
Jeżeli wierzysz w powstanie WOT, to odpowiem Ci tyle, nie licz na jej powstanie szybciej niż za 5-6 lat. To co nazywasz remontem JPII, to nie remont tylko kosmetyka.
Pytasz dlaczego tarnowianie mają za to płacić, odpowiem niepolitycznie, bo są ciężkimi frajerami którzy dają się nabrać na sztuczki kampanijne.
Zadajcie potencjalnym kandydatom na prezydenta i radnych i żądajcie konkretnych odpowiedzi (choć osobiście wątpię by jej udzielili). Poza tym i tak większość z wyborców nie ma pojęcia jaka powinna być właściwa odpowiedź i jak zaniedbania przełożą się na przyszłość Tarnowa. Trzeźwy osąd pozostawiam opornikowi .
Tak w kwestii kandydatów jak i komitetów to mój ostatni post.
Robert Erazmus

Awatar użytkownika

opornik
Rhetor
Posty: 9516
Rejestracja: 24-08-2009, 09:38
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: opornik »

sprawiedliwy pisze:Jeżeli wierzysz w powstanie WOT, to odpowiem Ci tyle, nie licz na jej powstanie szybciej niż za 5-6 lat.
Optymista jesteś, ja mam gorsze przewidywania.
Remont JPII to pewnie sfrezowanie garbów. I tyle. Żeby coś z tym zrobić należy na odcinku Błonie-Orkana wykonać nową podbudowę i dopiero nawierzchnię. Wiesz ile to może kosztować? Tak więc zapomnij o prawdziwym remoncie.
sprawiedliwy pisze:Pytasz dlaczego tarnowianie mają za to płacić
Bo takich mamy włodarzy na Mickiewicza 2.
ICE In Case of Emergency, w nagłym wypadku


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

opornik pisze:Bo takich mamy włodarzy na Mickiewicza 2.
I nie licz na innych, bo się bardzo rozczarujesz.
Robert Erazmus

Awatar użytkownika

opornik
Rhetor
Posty: 9516
Rejestracja: 24-08-2009, 09:38
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: opornik »

sprawiedliwy pisze:I nie licz na innych, bo się bardzo rozczarujesz.
Oczywiście, że nie liczę więc powodu do rozczarowań miał nie będę. Niestety :(
ICE In Case of Emergency, w nagłym wypadku


kato
Rhetor
Posty: 2595
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

sprawiedliwy pisze:Zadajcie potencjalnym kandydatom na prezydenta i radnych i żądajcie konkretnych odpowiedzi (choć osobiście wątpię by jej udzielili). Poza tym i tak większość z wyborców nie ma pojęcia jaka powinna być właściwa odpowiedź i jak zaniedbania przełożą się na przyszłość Tarnowa.
To jaka jest ta właściwa odpowiedź?
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

kato pisze:
sprawiedliwy pisze:Zadajcie potencjalnym kandydatom na prezydenta i radnych i żądajcie konkretnych odpowiedzi (choć osobiście wątpię by jej udzielili). Poza tym i tak większość z wyborców nie ma pojęcia jaka powinna być właściwa odpowiedź i jak zaniedbania przełożą się na przyszłość Tarnowa.
To jaka jest ta właściwa odpowiedź?
Jeżeli liczysz kato, że w ten sposób wciągniesz mnie w merytoryczny dialog, to zapomnij (na mnie sztuczki socjotechniczne nie działają). Jak powiedział mi podczas jednego ze spotkań przedstawiciel jednego z komitetów - moje teksty, analizy itd. nie trafiąją do cytując go "kobiety z burku", tak więc skończyłem z działaniami pro publico bono (po prostu nie warto) i tak jak napisałem w jednym z ostatnich postów, kończę z komentowaniem programów, komitetów, kandydatów. Co miałem napisać, napisałem.
Robert Erazmus

ODPOWIEDZ