Wymagajmy od kandydatów (sejmik, gmina, rada miasta)

Moderator: Goscinny

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

sprawiedliwy pisze:Co miałem napisać, napisałem.
Czyli "wiem, ale nie będę rzucać pereł przed wieprze". Też dobry sposób na życie. Będziesz może gdzieś kandydował?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11047
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

sprawiedliwy, to może po prostu nic nie pisz jeśli masz rzucać jakieś półsłówka, niby to mądre myśli, a tak naprawdę nic ciekawego nie piszesz.
Sam zresztą przyznajesz, że nie interesuje cię merytoryczny dialog tylko mało merytoryczny monolog.
"Wiem, ale nie powiem", a jak ktoś nie domyśli się właściwych słów, to nie jest godzien z Tobą rozmawiać.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Miałem kiedyś ciekawą dyskusję z panem Robertem i jeszcze jednym panem odnośnie skate-parku.
Pisali, że można było lepiej, że to co jest teraz jest "dramatem" i ogólnie wszystko bardzo na NIE. Zacząłem dopytywać o szczegóły, jako, że siedzę w temacie to wiem i się znam. Od wpisu do wpisu, żadnych konkretów panowie już nie przestawili. Ja się zdenerwowałem zacząłem mi cisnać a potem wyklinać, jeden pan mi obiecał że przy najbliższej okazji w ryj dostanę. Potem pan Robert usnął posty, dał mi bana na kanał i tak skończyła się dyskusja.

Podobna taka sytuacja, socjotechniczna.


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

Dominik_PCH pisze:Miałem kiedyś ciekawą dyskusję z panem Robertem i jeszcze jednym panem odnośnie skate-parku.
Pisali, że można było lepiej, że to co jest teraz jest "dramatem" i ogólnie wszystko bardzo na NIE. Zacząłem dopytywać o szczegóły, jako, że siedzę w temacie to wiem i się znam. Od wpisu do wpisu, żadnych konkretów panowie już nie przestawili. Ja się zdenerwowałem zacząłem mi cisnać a potem wyklinać, jeden pan mi obiecał że przy najbliższej okazji w ryj dostanę. Potem pan Robert usnął posty, dał mi bana na kanał i pogadali merytorycznie.

Podobna taka sytuacja, socjotechniczna.
Dominik_PCH wspominasz o grupie FB Tarnów po Ścigale. Więc zamiast prawdy ala Dominik, kilka faktów. Bana dostałeś analogicznie jak Jacek Litwin za trolling. Jeżeli chodzi o szczegóły to tak jak wtedy, mogę przedstawić Ci je obecnie. Jak doskonale wiesz w celu zneutralizowania grupy którą reprezentowałeś dostałeś ochłap, czyli skatepark w obecnej formie. Sam konsultowałeś ze mną kwestię SIWZ-u i na jeden z jego elementów (podłoga) zwróciłem Ci uwagę. Sam wiesz jakie były zamiary RŚ odnośnie terenów na których obecnie zlokalizowany jest skatepark. Jeżeli nie pamiętasz, to przypomnę Ci jaka była różnica pomiędzy pierwotnym Waszym projektem, a tym co zostało zrealizowane i skąd wzięły się "oszczędności" na kosztach realizacji programu w ramach BO, itd. Ale, że nie podjąłem dialogu w sposób jaki ty chciałeś moderować, czyli abstrahując od merytoryki (resztę już opisałeś). Zresztą usiłowałeś robić to nie tylko w kwestii skateparku.
Ale dyskusja w tej kwestii to off topic i powinna znaleźć się w wątku dotyczącym skateparku.
Robert Erazmus

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Temat skate-parku to osobny tema,t zapraszam do odpowiedniego wątku tam bana nie będzie, więc wymienimy zdania.

Wracając do dyskusji skoro zdecydował się pan jednak pisać na tym forum to proszę odpowiedzieć na pytanie Kato
To jaka jest ta właściwa odpowiedź?

PS
biorę cytat o skate i przenoszę do właściwego wątku


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

Goscinny pisze:sprawiedliwy, to może po prostu nic nie pisz jeśli masz rzucać jakieś półsłówka, niby to mądre myśli, a tak naprawdę nic ciekawego nie piszesz.
Sam zresztą przyznajesz, że nie interesuje cię merytoryczny dialog tylko mało merytoryczny monolog.
"Wiem, ale nie powiem", a jak ktoś nie domyśli się właściwych słów, to nie jest godzien z Tobą rozmawiać.
Goscinny mój wpis był ad vocem wypowiedzi Kato, jeżeli uważasz moje wpisy za merytoryczny monolog, to je po prostu usuń, masz na to moją pełną zgodę. Nie piszę, wiem, ale nie powiem, tylko jak doskonale zdajesz sobie sprawę, odpowiedź na post Kato byłby podsunięciem komuś gotowego programu wyborczego.
Robert Erazmus


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

Dominik_PCH pisze:Wracając do dyskusji skoro zdecydował się pan jednak pisać na tym forum to proszę odpowiedzieć na pytanie Kato
Dominik, najpierw piszesz mi o powierzeniu roli HSN-a (w imieniu kogo? - nie wiem) używając formy Ty, później bawisz się w para konwenanse używając formy Pan, znamy się osobiście więc czemu służyć ma ta gra? Ocenę pozostawiam forumowiczom. Odpowiedź na Twoje pytanie jest w odpowiedzi dla Goscinnego. A o jednej ze spraw którymi się aktualnie zajmuję możesz przeczytać na str. 18 jutrzejszego wydania temi (zajawka jest na stronie pierwszej).
Robert Erazmus

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

sprawiedliwy pisze:
Dominik_PCH pisze:Wracając do dyskusji skoro zdecydował się pan jednak pisać na tym forum to proszę odpowiedzieć na pytanie Kato
Dominik, najpierw piszesz mi o powierzeniu roli HSN-a (w imieniu kogo? - nie wiem) używając formy Ty, później bawisz się w para konwenanse używając formy Pan, znamy się osobiście więc czemu służyć ma ta gra? Ocenę pozostawiam forumowiczom. Odpowiedź na Twoje pytanie jest w odpowiedzi dla Goscinnego. A o jednej ze spraw którymi się aktualnie zajmuję możesz przeczytać na str. 18 jutrzejszego wydania temi (zajawka jest na stronie pierwszej).
Piszę do Ciebie w imieniu rycerzy Jedi i Avengersów :)


sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Post autor: sainte_nitouche »

".... moje teksty, analizy itd. nie trafiąją do cytując go "kobiety z burku", tak więc skończyłem z działaniami pro publico bono (po prostu nie warto) i tak jak napisałem w jednym z ostatnich postów, kończę z komentowaniem programów, komitetów, kandydatów.... "



Sprawiedliwy, ty naprawde myslisz, ze ludzie beda czytac programy wyborcze i studiowac twoje czy inne analizy, wdajac sie w zawilosci programowo-kandydatowe? :D
Nie, nie beda.
Zaglosuja na 'tego pana, bo jest przystojny'.
Albo 'na tamtego, bo jest znany'
I w ten sposob moze nawet Ryszard Ś wygrac, bo dla ludzi niewazne, Z CZEGO jest znany.
Socjotechnik twoich do tego zadnych nie potrzeba.
Tudziez przemyslen doglebnych.
Tak zwany chlopski rozum starczy.

To mowie ci ja. "Kobieta z Burku" :P


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

sainte_nitouche pisze:To mowie ci ja. "Kobieta z Burku" :P
Przyjmuję Twoje zdanie z pokorą i zgadzam się z tym, że analogicznie jak w przypadku poprzednich wyborów nie będzie miało znaczenia, kto co chce zrobić i jak, ale to jak zostanie sprzedany (w tym medialnie). Tylko nie płacz później, że jest źle.
Cytując za WSJP - Chłopski rozum - zdolność zdroworozsądkowego myślenia, wynikająca z doświadczenia życiowego i intuicji, a nie z posiadanej wiedzy.
Robert Erazmus


sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Post autor: sainte_nitouche »

"Przyjmuję Twoje zdanie z pokorą"

No prosze cie, na to juz nawet kobiety z Burku sie nie daja nabrac ;)

"Tylko nie płacz później, że jest źle."

Nie, plakac nie bede; ale widzisz tak jakos dziwnie sie sklada, ze po kazdych niemalze wyborach okazuje sie, ze ci najmadrzejsi i najbardziej obiecujacy okazuja sie zwyklymi - excuse le moi - dupkami.
Wiec co sie dziwisz, ze ludzie skreslaja kogokolwiek; nie wiedzac czesto nic o samym kandydacie, nie mowiac juz o programie jego ugrupowania.
Tak wiem, edukowac trzeba, kaganek oswiaty niesc ludowi ciemnemu pod strzechy,
Tylko jak czytam tu i owdzie dyskusje wyborcze podobne do tych, jaka niektorzy (wliczajac w to ciebie) i tutaj tocza - to wierz mi, prostej babie z Burku odechciewa sie w ogole tym interesowac, o zastanawianiu sie nad kandydatami nie wspominajac.
Obecna sytuacja polityczna w miescie jest - oczami zwyklego mieszkanca- tak smieszna i straszna zarazem , ze marzy mi sie juz tylko kandydat niczym Deus ex machina, ktory przybedzie znikad i posperzata.
Albo zaorze.

:roll:


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

sainte_nitouche pisze: Obecna sytuacja polityczna w miescie jest - oczami zwyklego mieszkanca- tak smieszna i straszna zarazem , ze marzy mi sie juz tylko kandydat niczym Deus ex machina, ktory przybedzie znikad i posperzata.
Albo zaorze.

:roll:
Dopóki ordynacja wyborcza jest taka jak jest niestety Twoje marzenie nie ma szans na spełnienie.
Zainteresowanie ludzi sprawami miasta widać na wszelkiego rodzaju pseudokonsultacjach. Formalnie się odbywają (konsultacje) i na ich podstawie zapadają kluczowe decyzje. Później Ci sami ludzie stwierdzają, że znowu decyzje zapadły poza nimi. Nie żyjemy na bezludnej wyspie, a naszemu społeczeństwu niestety bardzo daleko do obywatelskiego. Dopóki tak będzie naszym krajem rządzić będą ludzie tacy jak Tusk czy Kaczyński.
Robert Erazmus

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11585
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Ale przecież można połączyć jedno z drugim: szczegółowy program naprawy miasta z byciem przekonującym dla tzw. prostych ludzi. Dla zainteresowanej mniejszości konkrety a dla pozostałych ładny uśmiech dla plakatach i lanie wody w kampanii. Bez tego drugiego niestety się nie obejdzie, zwłaszcza, że wciąż bardzo wiele osób w wyborach samorządowych głosuje wg klucza partyjnego "na kogoś tam z PIS" czy tam na "jakiegoś z PO".

Podejrzewam jednak, że jak zwykle skończy się na pieniactwie i obrzucaniu błotem. W sumie już się chyba to zaczyna.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


sprawiedliwy
Prytan
Posty: 297
Rejestracja: 07-07-2011, 23:59

Post autor: sprawiedliwy »

I w tym miejscu defekator pojawia się zasadniczy problem (przynajmniej w moim przypadku) tzn. w kwestii lania wody w kampanii, obiecywania gruszek na wierzbie itd. Poza tym w tej, tak jak i w poprzednich kampaniach w 99% kandydować będą ludzie których głównym celem jest dorwanie się do koryta. To, że obrzucać się będą błotem, jest bardziej niż pewne. Zwróć uwagę na moje działania dotyczące ZIT-ów, ze względu na uwarunkowania przesądziło to, że jeden z obecnych kandydatów na prezydenta nie zdawał sobie sprawy z istoty tego działania (pomimo, że tłumaczyłem mu to w sposób prosty). Mam nadzieję, że zaproponowane przeze rozwiązanie (A4-Czysta) zostanie jednak zrealizowany, o co zresztą zabiegam. Rozwiązanie to ma kilka wad - jest rozsądne, rozwiązuje kilka problemów i co najgorsze, jest relatywnie nisko kosztowe. Miejmy jednak nadzieję, że przynajmniej to uda się w najbliższym czasie zrealizować.
Robert Erazmus


krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: krzychu »

komunisci umieli dobrze naswietlac sprawe

"mowimy prawde mowimy prawde i dzis"

"glownym celem naszej parti jest uswiadomienie narodowi o co toczy sie gra"

tutaj najciekawsze przemowienia

https://www.youtube.com/watch?v=livaHrj2kg4

https://www.youtube.com/watch?v=6z4TSsLu1yk

ODPOWIEDZ