Wyniki wyborów - Kierownik Miasta.

Moderator: Goscinny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Post autor: Jan Kowalski »

Mr Greenback pisze:uważam to za słuszny postulat, ale jedynie postulat
Jak większość rozmów tutaj - teoretyzowanie.
Mr Greenback pisze:a głos na jednego z trzech, którzy odpadną z przykładowo czwórki?
Wolałbym, gdyby odpadło 3 z mniejszą ilością głosów, niż 3 z większą ilością głosów.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

kato pisze:
Mr Greenback pisze:Puitin by powiedział, że autorytaryzm, Korwin Mikke ze monarchia, a rzymianie że dyktatura...
Tyle, że Amerykanie lepiej sobie radzą mając JOW, niż my z naszym systemem.
Amerykanie nie narzekają w taki sposób jak my. Wyobraź sobie, co by było gdyby miało miejsce takie coś jak w wyborach Bush-Gore. I Antoni ze swoimi teoriami. II wojna secesyjna pewna!
Albo sam fakt, że w wyborach prezydenckich większa ilość głosów w skali USA nie daje ci zwycięstwa w wyborach. Fakt, że jeździ sie w kółko do tych samych stanów i przekonuje się tylko tych niezdecydowanych. Czyli odwiedzaja ok. 15 stanów na 50. Sprawiedliwe? :D
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11071
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

A może po prostu głosy powinny być oddawane na komitet, a nie na twarz? Liczenie prostsze, a oni niech się żrą u siebie kto będzie na stołku.
Jak widać teraz i tak nie mamy wpływu na to, kto wejdzie. Głosujesz na Ciepielę do Sejmiku, zdobywa mandat po czym daje go komuś kogo np. nie cierpię i w życiu bym na niego nie zagłosował.
Głosowanie na komitet będzie przynajmniej uczciwe :)

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Goscinny pisze:A może po prostu głosy powinny być oddawane na komitet, a nie na twarz? Liczenie prostsze, a oni niech się żrą u siebie kto będzie na stołku.
Jak widać teraz i tak nie mamy wpływu na to, kto wejdzie. Głosujesz na Ciepielę do Sejmiku, zdobywa mandat po czym daje go komuś kogo np. nie cierpię i w życiu bym na niego nie zagłosował.
Głosowanie na komitet będzie przynajmniej uczciwe :)
A widzisz Gośninny zdziwie cię, ale ja uznałem, że Ciepieli nie dam swojego głosu bo niezdecydowany kim chce być i wybrałem innego z listy PO. Właśnie z tego powodu co mówisz. Wg mnie szukamy problemu w ustawodawstwie, w politykach, ale nie patrzymy na siebie. Ilu ludzi głosuje w ten sposób? Mało. Jakby raz czy drugi wyeliminowali podwójnych kandydatów to może by ktoś przejrzał na oczy. Nawet najsurowsze prawo nie wyeliminuje niesprawiedliwości.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


kato
Rhetor
Posty: 2702
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Mr Greenback pisze:Sprawiedliwe?
Tak, bo ludzie emigrują do USA.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

kato pisze:
Mr Greenback pisze:Sprawiedliwe?
Tak, bo ludzie emigrują do USA.
Emigrują za kasą nie sprawiedliwością. Sprawdź skąd emigrują. Japonii, Szwajcarii czy RFN na liście krajów skąd ludzie migrują do USA nie uświadczysz...
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


kato
Rhetor
Posty: 2702
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Mr Greenback pisze:Emigrują za kasą nie sprawiedliwością.
Czyli im pasuje.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

kato pisze:
Mr Greenback pisze:Emigrują za kasą nie sprawiedliwością.
Czyli im pasuje.
Meksykom i Gwatemalczykom miec kasę na pewno pasuję. Ba! Nawet mi by pasowało ją mieć w większej ilości :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


kato
Rhetor
Posty: 2702
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Jakbyś nie zaklinał rzeczywistości, to USA prosperują lepiej niż Polska.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

kato pisze:Jakbyś nie zaklinał rzeczywistości, to USA prosperują lepiej niż Polska.
A czy ja mówię, że gorzej??? Wlasnie ze wzglédu na mozliwosci zarobku pchaja sie tam w 90% latynosi...
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

robas
Proedroj
Posty: 371
Rejestracja: 03-08-2011, 15:44
Lokalizacja: Starodąbrowska
Kontakt:

Post autor: robas »

Dzis rano, relacja Onetu live podała taką informację:
06:21 PKW podała, że są oficjalne wyniki wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W pierwszej turze wybraliśmy 1584 włodarzy; do drugiej tury dojdzie w 890 miastach i gminach.
Rozumiem, że podała ta informację , że są oficjalne wyniki ,ale nigdzie nie można się z nimi zaznajomić?


Awatar użytkownika

robas
Proedroj
Posty: 371
Rejestracja: 03-08-2011, 15:44
Lokalizacja: Starodąbrowska
Kontakt:

Post autor: robas »

Goscinny pisze:robas, musisz się włamać na serwer PKW - inaczej nie da rady ;)
W takim razie nie rozumiem po co ONET podaje taką informację, która tak naprawdę nic nie wnosi, wręcz kłamie.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Post autor: Jan Kowalski »

robas pisze:ONET ... kłamie.
Niemożliwe :shock:
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

robas
Proedroj
Posty: 371
Rejestracja: 03-08-2011, 15:44
Lokalizacja: Starodąbrowska
Kontakt:

Post autor: robas »

Jan Kowalski pisze:
robas pisze:ONET ... kłamie.
Niemożliwe :shock:
Nie tylko onet. We wszystkich mediach (przed sekundą Polsat News) widzę taką informację: "PKW podało oficjalne wyniki na wójtów, burmistrzów i prezydentów". Gdzie K***A ja sie pytam! Zaczynają dorównywać samej pkw!

ODPOWIEDZ