Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

Re: Miasto NIE PRZYJAZNE rowerzystom-[rowery@umt.tarnow.pl]

Postprzez marwaldor » 08-03-2018, 20:10

marcingp5 napisał(a):Kto wpadł na głupi pomysł w Tarnowie remontując Krakowską na wstawienie tam kawałków szyn tramwajowych między kostki ?
Dramat jadąc rowerem gdy było mokro wpadłem przez te szyny w poślizg i gleba. Wystarczy trochę śniegu który przykryje i pieszy może się zabić bo to miejsce gdzie często pecina się drogę.

Dziś się przyglądałem tym torom: Rzeczywiście można sobie krzywdę zrobić. W imię leczenia kompleksów.
marwaldor
Archont

Postprzez rbasior » 13-03-2018, 12:07

Proponuję jeździć zgodnie z przepisami przy prawej krawędzi jezdni. Dodatkowo ubrać kask na głowę i włączyć myślenie oraz patrzeć pod koła. To na pewno uchroni przed wieloma urazami.
Błagam nie szukajcie sensacji tam gdzie jej nie ma. Ten kawałek torowiska jest świetnie zrobiony - i jest go zaledwie 5 może 7 metrów. Szukacie dziury w całym.
Dodam, że jestem szajbniętym rowerzystą, który jeździ rowerem przez okrągły rok.

Marcingp5 wyluzuj i zastanów się co spieprzyłeś, że zaliczyłeś na tych torach glebe. Strefa zamieszkania uprawnia pieszych do łażenia jak święte krowy - ale rowerzysta? - nadal obowiązują go przepisy. Twoim zdaniem w imię poprawności politycznej - wyjmijmy te tory bo się wyglebiłem - YAFAD

wpis emocjonalny - proszę o wybaczenie
rbasior
Obywatel

Postprzez marwaldor » 16-03-2018, 07:30

Tiaaa. Oczywiście, że to nie sensacja. To tylko taka mała zasadzka na rowerzystów w strefie zamieszkania. No ale przecież wystarczy mieć kask...
Twoim zdaniem w imię poprawności politycznej - wyjmijmy te tory bo się wyglebiłem - YAFAD

To te tory urosły już do miary symbolu politycznego ?
Bo jak dla mnie są tyko miarą małomiasteczkowych kompleksów:
To nic, że po zimie padło kilka kolejnych sklepów w przy reprezentatywnej Krakowskiej i Wałowej. Ale my mamy historię. tradycję oraz wmurowane szyny.
P.S. Oraz rozyebane* wszystkie wiadukty kolejowe. Już n-ty rok....
*(przepraszam ale tylko takie słowo tu pasuje)
marwaldor
Archont

Poprzednia strona

Powrót do Tarnowskie drogi