Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Ja swój telefon "montuję" w uchwycie na szybie - na dłuższych trasach i tak czasem używam mojego HTC jako GPS'u, na krótkich odbieram BEZ patrzenia. Jak jest to osoba, z którą nie mam czasu / nie chcę rozmawiać - to mówię, że jadę i nie mogę teraz rozmawiać.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

pan_wAZOn
Prytan
Posty: 260
Rejestracja: 21-05-2011, 19:13
Lokalizacja: a teraz to z Krzyskiej ...

Post autor: pan_wAZOn »

Ha!
z jazdą "pod prąd" to generalnie wysyp jakiś ostatnio - w piątek w ciągu kwadransa zaobserwowane:
kobietka w Meganie dzielnie mknąca ulicą Kościuszki od Reymonta w stronę Pułaskiego,
kobietka w Astrze, która przejechała spory kawał Ujejskiego żeby próbować się wygrzebać na Krakowską koło Misjonarzy;
epidemia jakaś, czy cuś ...??
"Pan Jan z Suwalszczyzny idąc na polowanie przez pomyłkę zabrał papierosy syna - do południa upolował: niebieskiego kangura, jednorożca i dwa smoki..."

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Święta idą i Tarnów nawiedzają osobistości, które z ruchem jednokierunkowym miały ostatnio do czynienia na egzaminie na prawko ;)

Awatar użytkownika

pan_wAZOn
Prytan
Posty: 260
Rejestracja: 21-05-2011, 19:13
Lokalizacja: a teraz to z Krzyskiej ...

Post autor: pan_wAZOn »

może i ilość nawiedzających rośnie... ale wniosek z tego, że obie te zaobserwowane przeze mnie pożyczyły samochody od lokalsów miejskich ;)
"Pan Jan z Suwalszczyzny idąc na polowanie przez pomyłkę zabrał papierosy syna - do południa upolował: niebieskiego kangura, jednorożca i dwa smoki..."

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 756
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

Ja jeszcze zauwazyłam, że ostatnio w naszym mieście panuje ruch lewostronny ;) (co ciekawe kobietka w meganie dzisiaj pomykała na Waryńskiego. Może ta sama, co to ją pan_wAZOn spotkał ;) ). Jeszcze zrozumiałabym gdyby ktoś chciał ominąć dziurę i zjedzie na lewy pas...

Awatar użytkownika

Winter
Proedroj
Posty: 336
Rejestracja: 11-12-2011, 19:00

Post autor: Winter »

Wczoraj godzina około 16:15 .
Wyjeżdżam z bratem z pod Gemini w kierunku Nomi aby później nawrócić i zjechać w dół pod Statoila . Po nawrócenia patrzymy a tu Gościu w Jepp'ie Pojechał prosto z wyjazdu z pod Gemini przejeżdżając przez pas zieleni ... Rejestracja KTA ..

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Chciałbym przypomnieć, choć niektórzy mi pewnie nie uwierzą i tak, że samochody jadące Kasprowicza nie mają pierwszeństwa przejazdu nad tymi na Słowackiego.
I pokazywanie że boli was głowa poprzez pukanie się w czoło może zwiększyć ból, proponuję zatem pewnej pani, wymuszającej na mnie dziś pierwszeństwo dosłownie na centymetry, udać się do specjalisty a potem na powtórny egzamin na prawo jazdy.
Podałbym numery blach, ale niestety byłem zbyt zajęty ciskaniem w jej stronę bardzo twórczej wiązanki i z wrażenia zapomniałem zapisać :P

Awatar użytkownika

robas
Proedroj
Posty: 371
Rejestracja: 03-08-2011, 15:44
Lokalizacja: Starodąbrowska
Kontakt:

Post autor: robas »

LordRuthwen pisze:Chciałbym przypomnieć, choć niektórzy mi pewnie nie uwierzą i tak, że samochody jadące Kasprowicza nie mają pierwszeństwa przejazdu nad tymi na Słowackiego.
I pokazywanie że boli was głowa poprzez pukanie się w czoło może zwiększyć ból, proponuję zatem pewnej pani, wymuszającej na mnie dziś pierwszeństwo dosłownie na centymetry, udać się do specjalisty a potem na powtórny egzamin na prawo jazdy.
Podałbym numery blach, ale niestety byłem zbyt zajęty ciskaniem w jej stronę bardzo twórczej wiązanki i z wrażenia zapomniałem zapisać :P
Tyle razy jadę tam swoim garażowanym gratem na podstawkę, żeby mieć parę stów na wydatki świąteczne i niestety nigdy nikt nie wjedzie mi z prawej :(


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Zderzenie na 'tymczasowym' rondzie.

Białe CC dostało w bok od bordowego chyba Renault...
Cc na rejestracji TK, bordowy na zagranicznej I.

2 wozy strażackie na miejscu, pogotowia nie widziałem.
Akcja wciąż trwa - więc jak ktoś ma czas i okazję to może zrobić foto ; )

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Co prawda nie u nas, ale ku przestrodze: http://www.joemonster.org/filmy/40501/S ... Nowej_Soli

Zresztą komentarz poniżej, że ktoś z osiedlowych stłuczek zrobił sobie dochodowy interes, jest bardzo wymowny. :) U nas wystarczyłoby operować na Bitwy o Wał Pomorski i łowiłoby się drogowych ignorantów całymi garściami.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

gushman pisze:Co prawda nie u nas, ale ku przestrodze: http://www.joemonster.org/filmy/40501/S ... Nowej_Soli

Zresztą komentarz poniżej, że ktoś z osiedlowych stłuczek zrobił sobie dochodowy interes, jest bardzo wymowny. :) U nas wystarczyłoby operować na Bitwy o Wał Pomorski i łowiłoby się drogowych ignorantów całymi garściami.

gushman, komentarz dotyczący jazdy z kamerą jest bez sensu. Nawet bez kamery sytuacja jest tu jednoznaczna. Poza tym ty zdaje się też jeździsz z taką kamerą :) Ale nawet jeśli prawdą jest to, że ktoś sobie w ten sposób dorabia to popieram. Po pierwsze nie znoszę kierowców wymuszających pierwszeństwo, bo stwarzają niebezpieczeństwo na drodze (na szczęście w tym przypadku obyło się bez ofiar), po drugie... nauka kosztuje (jak mawiał kolega który uczył mnie kiedyś skata :D).

PS. Słyszałem o gościu, który sobie w ten sposób dorabiał na naszym tymczasowym.

PPS. Z tego filmu wynika jeszcze jedna nauka - warto zapinać pasy:

Obrazek

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Byłem na tymczasowym zaraz po zderzeniu - korki niebotyczne, bo zablokowany był cały jedyny pas Starodąbrowskiej w stronę Centrum.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Dorabianie na kamerze to osobna kwestia, bo jak koleś nakręca fajne stłuczki, to na YT też chyba idzie coś zarobić. :)

Ja kręciłem krótko, bo szybko okazało się, że mój zestaw jest za ciężki i trzęsie się. Zbieram na jakieś Go Pro. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

Pozdowienia z tarnowskich ulic tym razem dla dwóch peadłów z dwoma kołami kupą mięcha i bez szarych komórek jadących ok godz. 6:30 Słoneczną w kierunku Sitki bez jakich kolwiek światełek czy odblasków a tuż obok ścieżka rowerowa. Kolejny idiota który aż się prosi aby go wpakować w gips tuż przed świętami.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein

Awatar użytkownika

savage
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 29-08-2011, 12:24
Lokalizacja: Mościce

Post autor: savage »

Moim zdaniem Straż Miejska / Policja powinna wziąć się za edukację rowerzystów. W Tarnowie mamy dużo ścieżek rowerowych, a nadal często można spotkać fanów wyczynowej jazdy drogowej ;]. Najbardziej doskwiera to na Mościckiego, gdzie jezdnia jest dość wąska, a Panowie z peletonu "azotowego" niepewnym rytmem jadą wraz z samochodami :/. Pouczenia i mandaciki wskazane - to sprawdzona forma edukacji drogowej!


Pozdrawiam

ODPOWIEDZ