Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

ovoc
Obywatel
Posty: 26
Rejestracja: 27-11-2009, 12:10

Post autor: ovoc »

Węższe opony zapewniają większy nacisk jednostkowy na cm2 na powierzchni styku z podłożem.
Czasem jednak producent nie dopuszcza stosowania węższych zamienników opon.

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Też kiedyś słyszałem, że w niektórych przypadkach na zimę stosuję się węższe gumy. Ale to chyba ma raczej znaczenie przy trasach pokrytych nieubitym śniegiem, natomiast w mieście, gdzie przez 99% trwania zimy masz albo goły asfalt, albo biały lód na osiedlu, to chyba większa powierzchnia ogumienia ma duży wpływ na przyczepność.
Jela chciałem zauważyć, że z jedną z technik jazdy w tym czasie dość mocno się zaprzyjaźniłem, otóż zredukowałam prędkość oraz nacisk na pedał gazu do niezbędnego minimum. Na naukę technik rajdowych jeszcze poczekam bo nie chciałem ryzykować zdrowia mojej rodziny ;)


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Konkretny "dzwon"na słynnym skrzyżowaniu Słoneczna - Jana Pawła II.
Wszystkie służby z numeru 112 w akcji.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


kedzior
Obywatel
Posty: 47
Rejestracja: 03-11-2011, 14:08

Post autor: kedzior »

Rano jadąc do pracy widziałem ten "dzwon". Pięć samochodów na awaryjnych. To już chyba karambol ;]

Awatar użytkownika

pan_wAZOn
Prytan
Posty: 260
Rejestracja: 21-05-2011, 19:13
Lokalizacja: a teraz to z Krzyskiej ...

Post autor: pan_wAZOn »

Ha!
przed chwilą przez wspomniane skrzyżowanie przemykałem - TIR-a właśnie do holownika wpinali na pasie w kierunku Słonecznej - innych uszkodzonych pojazdów chyba już brak - a na trawniku między pasami policja "wypadkofurgonem" radośnie błyskała niebieskimi;

na skrzyżowaniu Krakowskiej z Czerwoną ktoś chyba w nocy sygnalizację zdefasonował;

na Krakowskiej przy skrzyżowaniu z Przemysłową chyba awaria "podziemna" - w kierunku Centrum prawy pas zablokowany przez sprzęty kopiące;
"Pan Jan z Suwalszczyzny idąc na polowanie przez pomyłkę zabrał papierosy syna - do południa upolował: niebieskiego kangura, jednorożca i dwa smoki..."

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Na Krakowskiej robią od soboty, od wczoraj także na Szujskiego ;)

Awatar użytkownika

Jela
Thesmothetai
Posty: 1283
Rejestracja: 17-09-2009, 10:06
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: Jela »

Baxon pisze:Też kiedyś słyszałem, że w niektórych przypadkach na zimę stosuję się węższe gumy. Ale to chyba ma raczej znaczenie przy trasach pokrytych nieubitym śniegiem, natomiast w mieście, gdzie przez 99% trwania zimy masz albo goły asfalt, albo biały lód na osiedlu, to chyba większa powierzchnia ogumienia ma duży wpływ na przyczepność.
Jela chciałem zauważyć, że z jedną z technik jazdy w tym czasie dość mocno się zaprzyjaźniłem, otóż zredukowałam prędkość oraz nacisk na pedał gazu do niezbędnego minimum. Na naukę technik rajdowych jeszcze poczekam bo nie chciałem ryzykować zdrowia mojej rodziny ;)
Moja rodzina żyje. :) Podobnie jak Lord ustępuję pierwszeństwa.
Napisałem, to był nowy samochodzik. ABS i inne bzdury. :)
Ten temat stale powraca a ja z uporem maniaka będę twierdził, że to kierowca kieruje i musi to umieć robić.
Porównajcie sobie stan jezdni i chodników. Jak mam dojść do byle czego odległego o 100 m gdy ani chodnika, ani kierujący różnym złomem nijak tego nie umożliwiają. Jakaś tarnowska i nie tylko mania. Jezdnie odśnieżać, z tym że najlepiej na chodnik.
Kto tu rządzi ?
O czym myśli ?
Zając najlepszy jest w śmietanie.

Awatar użytkownika

Info-Net
Obywatel
Posty: 55
Rejestracja: 18-01-2012, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Info-Net »

Kolejne słynne skrzyżowanie: Krasińskiego i Mościckiego dorobiło się kolejnego karbu - jeden z naszych firmowych samochodów zaatakowało audi z ościennego powiatu (pechowo dla siebie, bo na drogi już raczej nie wróci). Strat ludziach na szczęście brak.
pozdrawia załoga Info-Net Tarnów
<#### http://www.in.net.pl" onclick="window.open(this.href);return false; #####>


rysio pysio
Obywatel
Posty: 25
Rejestracja: 18-09-2011, 14:19

Post autor: rysio pysio »

Aj tam , co nie wróci , jak nie wróci
Młotek ze szpachla wszystko zalatwią ;D

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Nie narzekajcie że u nas jest tak źle. Dziś jak zawsze miałem przyjemność o 4 rano udać się w kierunku Szczawnicy. Od Wojnicza droga z czarnymi pasami od kół, ale tylko 3 paski :lol: Trochę wąsko jak dla ciężarówki ale nie ma tragedi. Od ronda w Jurkowie już jest czarny asfalt, normalnie woda się leje jak po deszcze. Dolatuje to Sącza i równo z tablicą nazwy miasta robi się normalnie polna droga, czyli wszystko białe i jedna wielka szklanka, i tak już do samej Szczawnicy. Wracam koło 12 i nic się nie zmieniło od rana prócz tego że kilka dzwonów było. Biało ślisko normalnie tragedia. W Tarnowie przynajmniej robią dobre wrażenie.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

TomekMKM pisze:Na Krakowskiej robią od soboty, od wczoraj także na Szujskiego ;)
Na Krakowskiej skończyli. Zrobili próg zwalniający na prawym pasie. :mrgreen: Na Szujskiego był nowy dywanik, więc znów będzie kolejna atrakcja na wiosnę. Pewnie z 5 cm się zapadnie jak puści mróz. Szkoda że jak robili Szujskiego, nikt mądry nie wymyślił wymiany rur na nowe. Sorki oczywiście chodziło pewnie o koszty. Tylko że teraz my kierowcy będziemy na tym cierpieć jak mróz puści.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

rysio pysio pisze:Młotek ze szpachla wszystko zalatwią ;D
http://www.youtube.com/watch?v=VXjiP17nQpE
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Na Szujskiego właśnie zasypują. Dobra wiadomość jest taka, że mają ubijarkę i robią to bardzo dokładnie ;). Duże ciężarówki z piaskiem czekają na zsyp.

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

[quote="TomekMKM"]Na Szujskiego właśnie zasypują. Dobra wiadomość jest taka, że mają ubijarkę i robią to bardzo dokładnie ;). Duże ciężarówki z piaskiem czekają na zsyp.[/quote

To ubijanie na takim mrozie to można sobie wsadzić. Przy -15 i mrozach od ponad tygodnia to nic innego jak tymczasowe załatanie dziury, które się ułoży jak ziemia odmarznie.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

No i zabawa zaczyna się od nowa. Tym razem sprzęt pracuje na skrzyżowaniu Krasińskiego z Matejki, czy jak kto woli z Szusjskiego i Klikowską. Doszło nawet do zalania studni teletechnicznej (telefonicznej)

ODPOWIEDZ