Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

szopen
Prytan
Posty: 256
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Post autor: szopen »

Roberto pisze:Tej nocy gdzieś między Ładną a Pogórską Wolą stało się coś konkretniejszego bo "czwórkę" zamknięto i Straż organizowała objazdy dla osobówek, ale nie widzę nigdzie w sieci żadnej wzmianki na ten temat - wie ktoś co to było ?
http://www.rdn.pl/index.php/tarnow/3279 ... -k-tarnowa


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

A propos "czwórki", pół godziny temu przejeżdżałem nią w Zgłobicach przy zajeździe "Dunajec" i zamknięte były pasy po jednym w każdym kierunku od świateł. Na przejściu leżał ścigacz zabezpieczony już przez straż, obok Renault Megane, ale nie zdążyłem przyjrzeć się czy (i jak) było uszkodzone. Czy ktoś coś wie więcej co tam się stało?


vertical
Obywatel
Posty: 52
Rejestracja: 09-06-2012, 19:44

Post autor: vertical »

Na przejściu leżał ścigacz zabezpieczony już przez straż, obok Renault Megane
..tez wiele nie zobaczylem,ale nie bylo juz karetki (ok. 15:50),straz tez juz siedziala bez zadnej akcji....jedyne co rzucilo mi sie w oczy to rozwalony "scigacz" i dwa kaski na asfalcie...pewnie czekali na prokuratora :-|...aha,renówka miala wszystkie kurtyny boczne otworzone...

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1375
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33

Post autor: Baxon »

Wczoraj nieco niżej bo na moście na Dunajcu w kierunku Krakowa kompletny idiota w BMW KT 85725 zabrał się za organizację ruchu. Ruch był spory więc na moście zapełniły się oba pasy, a ten geniusz postanowił swoim kutrem przyblokować tych z lewego pasa. Robił to nad zwyczaj aktywnie bo Ukrainiec, którego tak namiętnie blokował ze dwa razy omal nie został wypchnięty na bariery - nie ma to jak gościnność po Polsku.
Całą akcję obserwowałem w lusterku, więc jak już miszcz z BMW stwierdził, że już po wszystkim dałem do zrozumienia towarzyszowi ze wschodu, że ma przede mną miejsce i sobie tam wjechał, a przy okazji ładnie podziękował, więc choć część honoru udało się uratować. Mina miszcza z gatunku bezcennych :D

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7679
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Za blokowanie pasa powinni solić mandaty jak złoto. Po to są dwa, żeby obydwa były zapełnione, a potem zjeżdżało się na zakładkę. A jak ktoś tego nie wie, to najszybsza droga nauki prowadzi przez mandat.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

to częste na tym odcinku, że się trafia jakiś inteligent; sytuacja jest zbyt trudna dla policji, bo przecież łatwiej dawać mandat za prędkość


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

lll pisze:to częste na tym odcinku,
To częste na każdym odcinku gdzie są zwężenia do jednego pasa. Kolejne takie miejsce to wschodni koniec obwodnicy Tarnowa.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Roberto, tam jeszcze nagminnie jada pasem awaryjnym i częścią jezdni wyłączoną z ruchu, żeby szybciej zjechać w prawo - na Tarnów.


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

własnie powyżej tego mostu stoją dwa auta i radiowóz... tylko nie wiem dlaczego jeden pod prąd (chyba z przodu lekko puknięty, nie zdążyłem wiele zobaczyć)


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

ad2222 pisze:Za blokowanie pasa powinni solić mandaty jak złoto. Po to są dwa, żeby obydwa były zapełnione, a potem zjeżdżało się na zakładkę. A jak ktoś tego nie wie, to najszybsza droga nauki prowadzi przez mandat.
No w wyżej opisanym przypadku sprawa jest ewidentna, ale na przykład skrzyżowanie Mościckiego - Czysta, jeszcze przed modernizacją, kiedy jadący od ul. Czystej w stronę Mościc jechali prawym pasem, a jadący Mościckiego od Tarnowa jeździli różnie, jedni lewym aż do końća, inni tuż za skrzyżowaniem próbowali wcisnąć się na prawy, a jeszcze inni jadący prawym pasem zmieniali na lewy po to. aby ominąć te paręnaście aut co stały w korku na prawym i wciskali się bezczelnie na końcu mostu. Takie sytuacje widywałem bardzo często i zdarzały się takie incydenty z blokowaniem jazdy lewym pasem przez stojących w korku. Jak w takiej sytuacji ukarać kierowcę (udowodnić winę), który jechał prawym pasem i zmienił na lewy po to aby ominąć resztę "frajerów"? W końcu teoretycznie taki manewr nie jest tam zabroniony.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

A wystarczy odpowiednio wcześnie dać tabliczkę o informacji z końcem pasa wraz ze znakiem "zakaz wyprzedzania". Problem z głowy. Ale z drugiej strony to by znowu ograniczyło przepustowość, bo lewy pas stał by się bezużyteczny. Teoretycznie nie wolno by było nawet traktora wyprzedzić. Zakaz wyprzedzania musiał by więc stać na/przy samym końcu...

Tylko że dla większości kierowców, przejeżdżanie obok poruszającego się samochodu jadącego na drugim pasie w tym samym kierunku nie jest wyprzedzaniem... Tak jak i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych na dwupasmówce ...


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

TomekMKM pisze:A wystarczy odpowiednio wcześnie dać tabliczkę o informacji z końcem pasa wraz ze znakiem "zakaz wyprzedzania".
Z dopiskiem "Nie dotyczy dni powszednich w godzinach 14:30 - 16:30." :)


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

TomekMKM jak dla mnie lepszym rozwiązaniem było by odpowiednio wcześniej postawić znak "zamek błyskawiczny" i postawić kilka razy policjanta razem z Panem Dworakiem tak jak robili to w Krakowie i szybko by się ludzie nauczyli jeździć i kultury :)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

sylw3st3r, znak mogą postawić - jak się nie zastosujesz, to nic ci nie zrobią, bo nie ma przepisu który wymusza stosowanie się do niego :( Łatwiej jest przecież zmienić taryfikator niż dodać jeden paragraf do kodeksu Drogowego.


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

gościnny blokowanie pasa ruchu chyba tak się nazywa jedno z wykroczeń, drugie z możliwych wykroczeń to jazda lewym pasem ruchu bo jak wiadomo w Polsce jest ruch prawostronny i obowiązuje jazda prawym pasem

ODPOWIEDZ