Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11687
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

robas pisze: Wystarczy 70km/h na Nowodąbrowskiej co jest standardem dla każdego (nie dotyczy L-ek) auta. Każdy zna światła na wysokości os.Legionów i 16 pułku gdzie rozpędzasz się tylko po to by gwałtownie hamować. Wina jest świateł, a dokładnie fotokomórki która "nie łapie" auta które jest dalej niż te ,dajmy na to, 15-20metrów od skrzyżowania. Identyczna sytuacja jest na wylotówce w Rzeszowie na Kraków przy Galerii Nowy Świat, ale tam jakoś uporali się z tym problemem...
Tylko, że akurat 70 km/h na Nowodąbrowskiej to zdecydowanie za dużo. Akurat odcinek od stokrotki do mniej więcej granicy miasta spokojnie kwalifikuje się na ograniczenie do 40. I nie chodzi mi wyłącznie o trwające prace przy autostradzie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

Tutaj raczej chodzi o odcinek Nowodąbrowskiej od Wojska Polskiego do mniej więcej Gemini Park.


monteverest
Obywatel
Posty: 10
Rejestracja: 16-10-2010, 23:55

Post autor: monteverest »

Serdecznie pozdrawiam Pana ze skody octavi o numerach - mogę się mylić kt 46630 lub coś podobnego.
Otóż mianowicie około godziny 17,30 przechodziłem przez przejście przy ulicy Szujskiego na zielonym świetle - auta ładnie stały rzecz jasna miały czerwone światło - gdy dochodziłem prawie do połowy ulicy z dzieckiem na szczęście trzymając dziecko za rękę Pan przemknął przede mną nawet się nie zatrzymując !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stanąłem jak wryty na środku ulicy - a kierowcy, którzy stali na światłach aż kiwali głową z niedowierzaniem.
Piszę tego posta, aby przestrzec Was przed taką sytuacją - bo powiem, że mało mi dziś brakło.
Przy okazji może ktoś kojarzy taką skodę z taką lub podobną rejestrację z siwym kierowcą - byłbym wdzięczny za info pozdrawiam

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

halford pisze:
max 27 ton
Rozmawiałem ze facetem co wozi towar na budowę A4 27 to max ale płacone maja "za wagę". Często ładują 35, a nawet 40 ton ! I jazda jazda jazda jak najszybciej bo kasa leci. Policja powinna cały czas patrolować główne trasy z wyrobisk.

hehe dobre 40 ton cos CI sie pomylilo. GEORYT kolo wojnicza czlowieku tam jak masz wiecej jak 50 kilo to Cie nie wypuszcza z wagi. ja raz mialem 55 kg i musialem wysypac z powrotem na zwirowni i doladowac wiec nie pitol głupot i nie rob zamieszania. o ile sie nie myle to chyba warys laduje ile chce kiero i jeszcze jedna ale nie jestem pewny. wiec nie rob zamieszania. inspektory maja octavie i robia lotne na drodze to tylko patrzy na WZ jaka daje zwirownia i nic wiecej. a tacho nawet sie nie pyta bo w srode ja mam juz piatek jak zreszta 99% kiero jezdzacych na autostradzie. chodzi mi o trase tzw sieciechowice krzyz,


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Wczoraj w Wojniczu byłem świadkiem jak VW jechał za dwoma rowerzystkami (wiek rowerzystek: przed 30tką) i zaczął na nie trąbić - te zjechały już tak blisko krawężnika jak mogły, ale kierowcy to za mało i trąbił dalej. Zjechały w uliczkę - on zjechał za nimi, odwróciły się i musiały zeskoczyć z roweru na chodnik, bo kierowca próbował je potrącić!
Zwyzywały panie kierowcę, ale nie chciały dzwonić na policję (zapisałem numery, byłem gotów być świadkiem). Kierowca zjechał 5m dalej na podjazd, wysadził pasażerkę (starsza "dama", typ ą-ę), po czym zawrócił i odjechał...

Kierowca w wieku "damy" - na oko 50+.

Online
Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

ozi26, Może ładują więcej, oczywiście z WZ, albo z dwoma - jedna na prawidłową wagę, druga na załadowaną... w końcu to tylko papier...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Dzisiaj na Szujskiego i Mościckiego są niebotyczne korki. Na Mościckiego w kierunku Krakowa kolejka sięga aż do, uwaga... skrzyżowania Czystej z Wyszyńskiego! Od strony Ostrowa korek kończy się przy wyjeździe na most na Białej. Natomiast na Szujskiego w kierunku Centrum mniej więcej do Wilsona. W połączeniu daje to taki efekt, że "36" złapała na trasie KAPRO ->- Klikowska-Szujskiego kilkadziesiąt minut opóźnienia, a na przystanek Szujskiego-Klikowska przyjechał w przeciągu minuty chyba ze trzy "0A", w tym dwie na raz.


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Na wysokości boiska przy Krzyskiej był dziś wypadek, jakiś chłopak wpadł pod samochód.
Karetka odjeżdżała na sygnale.
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]

Awatar użytkownika

menuelita
Obywatel
Posty: 25
Rejestracja: 23-11-2010, 13:06
Lokalizacja: nowa w tarnowie

Post autor: menuelita »

czy na słonecznej jest nabity fotoradar? czy mi się przewidziało...?


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

a maszt, lub sama skrzynka pomalowana, oklejona jest oczoje(*&^% kolorem?

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Rodowity pisze:a maszt, lub sama skrzynka pomalowana, oklejona jest oczoje(*&^% kolorem?
W Świętokrzyskim tak malują z tego co wiem. O ile mi wiadomo to teraz fotoradary mają być wyraźnie oznakowane, ale chyba nie jest napisane w jaki sposób :)

Awatar użytkownika

robas
Proedroj
Posty: 371
Rejestracja: 03-08-2011, 15:44
Lokalizacja: Starodąbrowska
Kontakt:

Post autor: robas »

menuelita pisze:czy na słonecznej jest nabity fotoradar? czy mi się przewidziało...?
Zgadza się, zdejmujemy noge z gazu na Słonecznej przy WBK. Radar uzbrojony, kumplowi po 23 przyświecił po oczach.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Eredhel pisze:Na wysokości boiska przy Krzyskiej był dziś wypadek, jakiś chłopak wpadł pod samochód.
Karetka odjeżdżała na sygnale.
Dzielnicowy rano nic o takim zdarzeniu nie wiedział. Wspominał, ze jechał radiowóz na sygnale do interwencji do Żabna. Jakaś strzelanina podobno.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

robas pisze:
menuelita pisze:czy na słonecznej jest nabity fotoradar? czy mi się przewidziało...?
Zgadza się, zdejmujemy noge z gazu na Słonecznej przy WBK. Radar uzbrojony, kumplowi po 23 przyświecił po oczach.
a jak to sie ma do prawa? jesli fotoradar nie jest oznaczony w taki sposób jak opisałem to kilka postów wyżej to jakim cudem on działa?

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Rodowity pisze:a jak to sie ma do prawa? jesli fotoradar nie jest oznaczony w taki sposób jak opisałem to kilka postów wyżej to jakim cudem on działa?
Takim cudem, że jest okres przejściowy, w którym radary mogą działać na starych zasadach. W tym czasie radary mają być sukcesywnie dostosowywane do nowej ustawy. Ten okres przejściowy miał trwać bodaj 2 lata.

ODPOWIEDZ