Parkowanie w Tarnowie

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: PrzemczaN »

Ja korzystam z aplikacji i już nigdy nie wrócę do parkomatów nawet jak mam to mieć o parę groszy taniej z kartą miejską.

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Anpark zaczął pobierać opłaty, dobrze widziałem? 15 gr tzw opłaty serwisowej od każdego parkowania.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 743
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: figa »

PrzemczaN pisze:
13-06-2023, 07:05
Ja korzystam z aplikacji i już nigdy nie wrócę do parkomatów nawet jak mam to mieć o parę groszy taniej z kartą miejską.
Ja się zraziłam, bo się okazało, że za kilkugodzinne parkowanie zapłaciłam prawie 50 zł. Raz mi pobrało z konta, a potem wyszło, że parkowanie nie opłacone i zapłaciłam kolejny raz. Wprawdzie trwa teraz wymiana korespondencji z Anyparkiem, ale widzę, że szanse na odzyskanie kasy żadne.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: rzuf »

Polecam również sprawdzać dane przy parkowaniu, bo ja kiedyś zaparkowałem spokojnie samochód, a AnyPark zmienił SAM miasto na Busko Zdrój i dostałem mandat, nie pomogło tłumaczenie.


Bastekxyz
Archont
Posty: 938
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: Bastekxyz »

LordRuthwen pisze:
13-06-2023, 08:08
Anpark zaczął pobierać opłaty, dobrze widziałem? 15 gr tzw opłaty serwisowej od każdego parkowania.
Niestety dobrze widziałeś.

Od dnia 08.05.2023 wprowadzamy opłatę serwisową w wysokości 0,15 PLN brutto w odniesieniu do każdej sesji parkingowej bez względu na czas trwania omawianej sesji (dotyczy wybranych miast).
Osoby posiadające pakiet Premium AnyParkPlus będą zwolnione z ww. opłaty serwisowej.

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: PrzemczaN »

rzuf pisze:
13-06-2023, 13:44
Polecam również sprawdzać dane przy parkowaniu, bo ja kiedyś zaparkowałem spokojnie samochód, a AnyPark zmienił SAM miasto na Busko Zdrój i dostałem mandat, nie pomogło tłumaczenie.
Trochę to dziwne, aplikacja przecież korzysta z GPS, wystarczy włączyć lokalizację i na mapie widać dokładnie gdzie jesteśmy. Ostatnio parkowałem też w Krakowie i nie zmieniałem nawet miasta. To tez fajne rozwiązanie bo na mapce widać od razu czy jesteśmy w strefie czy poza albo ile trzeba odjechać żeby z niej uciec. Problemów z płatnościami też nigdy nie miałem.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: ad2222 »

W takim razie dziękuję Radzie Miasta za Abonament K ;) Bardzo przydatna rzecz, przy takich problemach z parkomatami i aplikacjami...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: rzuf »

PrzemczaN pisze:
14-06-2023, 07:13
rzuf pisze:
13-06-2023, 13:44
Polecam również sprawdzać dane przy parkowaniu, bo ja kiedyś zaparkowałem spokojnie samochód, a AnyPark zmienił SAM miasto na Busko Zdrój i dostałem mandat, nie pomogło tłumaczenie.
Trochę to dziwne, aplikacja przecież korzysta z GPS, wystarczy włączyć lokalizację i na mapie widać dokładnie gdzie jesteśmy. Ostatnio parkowałem też w Krakowie i nie zmieniałem nawet miasta. To tez fajne rozwiązanie bo na mapce widać od razu czy jesteśmy w strefie czy poza albo ile trzeba odjechać żeby z niej uciec. Problemów z płatnościami też nigdy nie miałem.
Wiem, nawet bardzo dziwne. Zwłaszcza, że przy parkowaniu wszystko było ok (nawet nie musiałem nic ustawiać, jak dziesiątki razy wcześniej), wyobraź sobie moje zdziwienie jak zobaczyłem mandat i kolejne po otwarciu apki gdzie już było Busko Zdrój w którym od dawna nie byłem. Lokalizacje szczegółową mam zawsze włączoną.

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: dropszot »

Kontynuacja historii z artykułu cytowanego powyżej.
14.06.2023

Ciąg dalszy batalii o problemy z parkomatami w Tarnowie. Jeden z mieszkańców nie zapłacił za postój, bo jak mówi była awaria urządzenia. Nie chce on też płacić kary, a dyrekcja Targowisk Miejskich tłumaczy się chwilową przerwą techniczną urządzenia.

Wracamy do sprawy, którą opisywaliśmy 10 czerwca. Dyrektor Targowisk Miejskich Jacek Chrobak twierdzi, że awaria zgłaszana przez mieszkańców to była chwilowa przerwa i podpiera się opinią ekspertyzy serwisu.

– Serwis techniczny, który na bieżąco sprawdza stan parkomatów wysyłał do nas raport drogą internetową, że jeden z nich o numerze 64 mógł być niesprawny, ale przez bardzo krótki czas. Drugi parkomat o numerze 02 nie miał awarii i działał prawidłowo.

Nawet jeżeli jest awaria parkomatu to mieszkańcy mają obowiązek pobrania płatnego biletu w innym, pobliskim urządzeniu.

– Pan miał wystawioną opłatę dodatkową, której nie przyjął o 10:50 i o 11:00, gdyż nie było biletu. Kierowca odmówił przyjęcia opłaty dodatkowej twierdząc, że parkomat był nieczynny i dokupił bilet zaraz po kontroli, czyli parkomat działał. Z naszej strony procedura została zachowana w sposób prawidłowy.

Strefa płatnego parkowania w Tarnowie trwa od 9:00 do 17:00. Za brak ważnego biletu podczas kontroli należy uiścić dodatkowo 60 zł w ciągu dwóch tygodni, a następnie 200 zł w przypadku kolejnej zwłoki, plus koszty egzekucji administracyjnej.
https://rdn.pl/179270/dyrektor-odpiera- ... encja-rdn/

W komentarzach temperatura rośnie:
https://www.facebook.com/RDNmalopolska/ ... oZsNeH8utl


Beny
Archont
Posty: 515
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: Beny »

Witam, A ja mam pytanie z " innej beczki" parking Park&Ride za PKP napewno ktoś z was na co dzień korzysta. Ja nie miałem takiej potrzeby ale od września zstanawiam sie czy nie bedzie to dla mnie korzystne rozwiazanie. Planuje z poza Tarnowa dojeżdżać PKP a później pozostawionym na noc na parkingu samochodem dojechania do miejsca pracy w Tarnowie. Stad moje pytanie jak wygląda sytuacja z opłatami , wiem ze bilet jest 5 zl a okresowy 100 zł, posiadam Tarnowska karte miejska oplata wtedy chyba jest 2 zł ale nie moge znalesc ile wtedy bedzie bilet okresowy?? czy jest mozliwosc oplacenia bądz to jednorazowego badz takiego okresowego online?? Rano czas mnie goni i nie chcialbym sie zatrzymywac jeszcze przy biletomacie. Z gory dziekuje za cenne uwagi.


szopen
Prytan
Posty: 253
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: szopen »

W trosce o poprawę komfortu życia zmotoryzowanych mieszkańców Starówki oraz osób dojeżdżających na Burek samochodami ZDiK zmienił w ostatnim czasie organizację parkowania przy Pl. Bema/NMP. Odkąd pamiętam było tam dopuszczone parkowanie skośne, gdzie przy dobrych wiatrach razem z pojazdem na "kopercie" mieściło się około 10 samochodów. Obecnie stare stanowiska postojowe zamalowano, zastąpiono je nowym pasem postojowym uzupełnionym nową tabliczką pod znakiem D-18, nakazującą parkowanie równoległe. Po staremu skośna została jedynie "koperta" dla niepełnosprawnych, odmalowana na nowo i powiększona do wymiarów zgodnych z obowiązującymi przepisami.
Czyli reasumując - zredukowano pojemność popularnego parkingu o połowę (jak nie więcej). Warto zaznaczyć, iż nawet przy poprzedniej organizacji parkowania samochody często stawały gdzie bądź, a obowiązuje tam strefa zamieszkania.
Załączniki
IMG_4732.jpg
IMG_4732.jpg (457.61 KiB) Przejrzano 2012 razy

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: dropszot »

szopen pisze:
02-10-2023, 19:40
W trosce o poprawę komfortu życia zmotoryzowanych mieszkańców Starówki
:lol: :lol:
Nie dało się wymyślić bardziej górnolotnego wytłumaczenia.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: TomekMKM »

Pytanie za stówkę.
Jak prawidłowo (i fizycznie) zająć miejsce na początku pasa postojowego, przy założeniu, że na kopercie będzie zaparkowany pojazd.

W grę wchodzi jedynie wjazd tyłem...
Ps, tą skośną linię już mogli sobie darować. No chyba, że zakładamy, że zaparkuje tam motocykl.

ODPOWIEDZ