Parkowanie w Tarnowie

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

misha
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 22-09-2009, 20:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: misha »

Tyle ze w Irlandii jest zagęszczenie ludności dwa razy mniejsze niż w Polsce...W Polsce jest 38 mln obywateli a tam tylko 4,4 mln. Nawet jeśli sie doliczy imigrantów w Irlandii i odejmie emigrantów z Polski to i tak istnieje spora dysproporcja. A im więcej ludzi tym bardziej statystyki takich zdarzeń idą w góre.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Czy ktoś orientuje się do kogo należą tereny przylegające do 'nowego' szpitala od strony zachodniej, oddzielone blaszanym ogrodzeniem ? Szpital postawiony w polach a nawet przejechać się po parkingu nie da o zaparkowaniu nie wspominając...


Bastekxyz
Archont
Posty: 936
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Mam pytanie odnośnie całego tematu i rzeczy z nim związanych. Jakiś czas temu chyba na onecie był taki artykuł, że ktoś zaparkował samochód na środku chodnika i przechodzień przeszedł po masce tego samochodu. Niestety całe zdarzenie zauważył jego właściciel i zawiadomił policję, podobno dostał mandat za złe parkowanie, a pieszemu nic nie zrobili z tytułu przejścia po tym samochodzie.

Czy faktycznie można bez żadnych konsekwencji przejść po masce samochodu, jeśli jest on nieprawidłowo zaparkowany [na naszej drodze, środek chodnika] ?


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Przedwczoraj mijałem samochód właśnie tak zaparkowany... 40cm od bramy wjazdowej miejsca zostawił... też słyszałem o tym przypadku, o którym mówi bastol23.

Teraz tylko czekać na oficjalne stanowisko policji i do ataku ; )

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7657
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

A ja parkowałem parę razy na chodniku zostawiając nawet więcej niż przepisowa odległość (150 cm) i dostawałem za wycieraczkę karteczki z ręcznie napisanym zwrotem "NIE PARKOWAĆ" :) Wsadziłem swoją karteczkę za szybę, z cytatem z PORD, i zadziałało - karteczki się skończyły.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6846
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Mnie nieraz korci, żeby dać dziecku jakiś kamień do ręki jak gdzieś z nim idę i widzę zaparkowany na chodniku samochód w taki sposób, że wózkiem nie przejedzie.
Młody by sobie pewnie troszkę porysował, wykształciłby zmysł estetyki ;)
Trzeba dbać o rozwój dzieci, chyba zacznę tak robić.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

LordRuthwen, to już lepiej przejechać wózkiem po masce. Kamień to jednak podpada pod wandalizm, a wózek musiał tam przejechać, bo bałeś się jechać ulicą - zresztą, dlaczego miałeś jechać ulicą, skoro jest chodnik, prawda?

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

LordRuthwen pisze:Mnie nieraz korci, żeby dać dziecku jakiś kamień do ręki jak gdzieś z nim idę i widzę zaparkowany na chodniku samochód w taki sposób, że wózkiem nie przejedzie.
Młody by sobie pewnie troszkę porysował, wykształciłby zmysł estetyki ;)
Trzeba dbać o rozwój dzieci, chyba zacznę tak robić.
Trzeba stawiać na młodzież. Zawsze to powtarzam :lol: :lol: :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6846
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Goscinny, jak dziecko, które jeszcze nie chodzi może być wandalem?
Tego auta tam nie powinno w ogóle być a może akurat Szymo lubi się kamieniami bawić? :P

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Wszystkie Wasze sposoby, choć słuszne i podyktowane wyższą koniecznością, to niestety wandalizm i wykroczenia. Łącznie z tym chodzeniem po samochodzie. Popełnianie przez kogoś wykroczenia nie daje nikomu prawa do łamania go.

Być może w tym przypadku co gość przeszedł po samochodzie policja odstąpiła od podjęcia dochodzenia czy wymierzenia kary, bo gość przeszedł na tyle zgrabnie, że nie zagniótł maski i nie zniszczył lakieru. Ale gdyby do tego doszło, to z pewnością właściciel auta otrzymałby od sprawcy zadośćuczynienie.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7657
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

gushman, Fajny aforyzm mi się przypomniał na tą okoliczność, ś.p. Jana Tadeusza Stanisławskiego:

Gwałt niech się gwałtem odciska,
rzekła dupa do mrowiska.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

gushman, okej, to co ma zrobić mama jadąca wózkiem w momencie, kiedy jakiś baran zablokował przejazd? Wyjść na ulicę? Złamie przepisy. Wracać się do przejścia i iść drugą stroną? Tylko po co, skoro ona ma chodnik po tej stronie? Wezwać policję i czekać pół godziny?

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Ciekawie by to wyglądało jakby wózkiem przejechała po masce ;)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

proponuję na wózkach z przodu jakieś bolce montować i z rozpędu uderzać w samochód. Zawsze można się wytłumaczyć: "ano szłam z dzieckiem na spacer, zagapiłam się odrobinę na wystawę i nie zauważyłam samochodu - w końcu skąd mogłam się tutaj auta spodziewać?!"


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Ja jestem za tym co już Kuba zgłaszał na sesji RM - odholowywać!!! Od razu się porządek zrobi, a przy okazji miasto zarobi na mandatach i firmy na usługach holowania. Jak w innych krajach się to sprawdza to czemu nie u nas???

ODPOWIEDZ