Parkowanie w Tarnowie

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ

Elefem
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 05-12-2017, 12:55

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: Elefem »

Kontrolujący przyjeżdżają, drukują i odjeżdżają w kolejne miejsce. Potem wracają. Taki system pracy. Co do potrzeby opłat nie wypowiadam się, jest właściciel niech decyduje. Co do umowy między właścicielem a operatorem, nakładania "wezwania" i potem procedury odwoławczej to zdanie mam negatywne. Właściwie procedury odwołania nie ma. Wygląda to wszystko na sposób na życie operatora. Bardziej zaskoczony jestem Biedronką bo to nie jest byle firma i coś takiego jak wizerunek jest istotny. Na wizerunek wpływ ma nie tylko zasadność wprowadzenia opłat ale też sposób ich wprowadzenia. Co robić w sytuacji gdy wjeżdżam, idę do parkomatu, czekam w kolejce i wracam a tam wezwanie? Nie zdarzy się? Ano zdarzy, byłem w którąś sobotę świadkiem takiej akcji przy tej Biedronce właśnie. Kontroler powiedział"ok, rozumiem, ale ja już wydrukowałem, można się odwołać, spokojnie".

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: defekator »

Skoro wciąż się tam takie cyrki dzieją to chyba lepiej ten sklep omijać szerokim łukiem. Nie mam czasu na składanie odwołań, które może rozpatrzą pozytywnie a może nie, bo kontrolerowi się już wydrukowało.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: irekjj »

Tak jak defekator napisał, podobne rozwiązania pojawią się z czasem pod innymi marketami borykającymi się z problemem miejsc parkingowych dla klientów. I sami jesteśmy temu winni, bo prawda jest taka, że jesteśmy narodem bardzo skłonnym, delikatnie ujmując, do oszustw.
A to że nie powstał szlaban na wjeździe to mnie akurat nie dziwi bo to nie jest TYLKO szlaban. Koszty całej instalacji wraz z obsługą są dostatecznie duże żeby dla małego parkingu to się nie opłacało. Zresztą pod przykładową Almą ile to razy szlaban był wyłamany? Na tym osiedlu to przypuszczam, że 1x na tydzień musieliby go wymieniać...

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: ad2222 »

@defekator: Ja bym złożył odwołanie przez profil zaufany :) - załącz skan paragonu ze sklepu, tam jest data i godzina. To jest do zrobienia w 5 minut.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

irekjj, polemizowałbym, że to my jesteśmy narodem skłonnym do oszustw, jak wiadomo: przykład idzie z góry i od pokoleń jesteśmy wychowywani w przeświadczeniu, że władza chce nas wyruchać, z czym osobiście się zgadzam.
I każdy będzie z tego powodu próbował naginać przepisy pod siebie.


sander
Prytan
Posty: 132
Rejestracja: 23-02-2012, 19:58

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: sander »

ad2222 pisze:@defekator: Ja bym złożył odwołanie przez profil zaufany :) - załącz skan paragonu ze sklepu, tam jest data i godzina. To jest do zrobienia w 5 minut.
Można coś więcej na ten temat - pisma do urzędu przez epuap to rozumiem, ale odwołanie do prywatnej firmy?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: ad2222 »

Mandat dostałeś od Biedronki czy od parkingowego z Targowisk Miejskich?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


sander
Prytan
Posty: 132
Rejestracja: 23-02-2012, 19:58

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: sander »

ad2222 pisze:Mandat dostałeś od Biedronki czy od parkingowego z Targowisk Miejskich?
Ja na szczęście nie dostałem mandatu, ale chciałem się poinformować w temacie składania reklamacji przez epuap.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: defekator »

Mandat jest od firmy Td System zarządzającej parkingami pod Biedronkami. Paragonu teraz już nie mam, ale odwołanie nie miało sensu. Z regulaminu jasno wynika, że jedyne co uprawnia do darmowego parkowania to bilet z parkomatu. Co więcej z tego co czytałem ta firma nie uznaje nawet odwołań gdy "parkingowy" dawał mandaty tym kierowcom którzy w międzyczasie szli po bilet do automatu. Podejrzewam, że mandaty to ich jedyny zysk.

Mandat zapłaciłem a o sprawie już zapomniałem. Jedyne co pamiętam to aby trzymać się od Biedronki na ul Marynarki Wojennej z daleka ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


sander
Prytan
Posty: 132
Rejestracja: 23-02-2012, 19:58

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: sander »

defekator pisze:Mandat jest od firmy Td System zarządzającej parkingami pod Biedronkami. Paragonu teraz już nie mam, ale odwołanie nie miało sensu. Z regulaminu jasno wynika, że jedyne co uprawnia do darmowego parkowania to bilet z parkomatu. Co więcej z tego co czytałem ta firma nie uznaje nawet odwołań gdy "parkingowy" dawał mandaty tym kierowcom którzy w międzyczasie szli po bilet do automatu. Podejrzewam, że mandaty to ich jedyny zysk.

Mandat zapłaciłem a o sprawie już zapomniałem. Jedyne co pamiętam to aby trzymać się od Biedronki na ul Marynarki Wojennej z daleka ;)
Czyli jednak miałem rację że mandat jest od prywatnej firmy (nie pisałem nic o Biedronce) - czy w takim wypadku rada kolegi @ad2222 jest aktualna?


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: aaee »

Nowy parking płatny uważajcie. Parkomat stanął pod Lidlem przy ul. Lwowskiej dziś przejeżdżając zauważyłem

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

No tak jakoś tydzień temu :) półtorej godziny jest za free.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: defekator »

Pod Kauflandem taki by się przydał. Tylko na nieco bardziej cywilizowanych zasadach niż przy Biedronce. Wiecie może jaka firma będzie obsługiwała ten parking pod Lidlem?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Jest napisane w regulaminie, nie miało to dla mnie znaczenia, więc nie zwróciłem uwagi. Darmowy czas starcza aż nadto, żeby zrobić zakupy.
Co do Kauflandu - po remoncie rozdawali ulotki, więc może i do tego dojdą.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 732
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: farciarzgilmore »

Przy tej biedronce trzeba uważać. Facet, który wystawia te wezwania do zapłaty pojawia się znikąd. Czasem jak zaparkujesz na końcu parkingu, możesz nie zdążyć wziąć biletu, wracasz i karteczka za szybą. Widziałem takie przypadki osobiście.

ODPOWIEDZ