Parkowanie w Tarnowie

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Może mi ktoś powiedzieć, ile w przybliżeniu, jest miejsc parkingowych na ulicy Mickiewicza? Tak mniej więcej.


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: aaee »

Goscinny pisze:
19-01-2022, 17:27
Może mi ktoś powiedzieć, ile w przybliżeniu, jest miejsc parkingowych na ulicy Mickiewicza? Tak mniej więcej.
:shock: są jakieś?

Z tego co mi wiadomo jedynie przy teatrze

Online

Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: Cubaza »

Goscinny pisze:Może mi ktoś powiedzieć, ile w przybliżeniu, jest miejsc parkingowych na ulicy Mickiewicza? Tak mniej więcej.
Też mnie dziwi ta ilość wyświetlana na tych tablicach. I też nie mogę znaleźć tych miejsc a chodzę tam prawie codziennie.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

No właśnie.
I teraz postawmy się w sytuacji kogoś spoza Tarnowa, kto przyjechał, widzi tablicę na której wyświetla mu się "Mickiewicza 71". I myśli "O! 72 wolne miejsca". Odpala nawigację, jedzie na Mickiewicza i.... nie ma tych miejsc, o których system za 18 milionów go poinformował.

Ale powiedzmy, że jesteśmy z Tarnowa i wiemy, że to może chodzi o Mickiewicza (zero miejsc) i ulice poprzeczne do niej.
Ma nawet możliwość wejścia na stronę its.tarnow.pl. Wchodzi i widzi, że... ta liczba na tablicy jest z d... wzięta. Dlaczego? Bo czujniki są tylko części parkingów na ulicach przyległych. Więc nawet jakby tam pisało, że jest ZERO wolnych miejsc, to jest to fałszywa informacja, a fałszywa informacja jest gorsza od braku jakiejkolwiek informacji.
Dlaczego fałszywa? Bo na Nowej nie ma czujników, Na Szpitalnej, Goldhammera (północna część), Brodzińskiego (północna część), Legionów (północna część), Piłsudskiego (północna część).


japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: japoneczka01 »

A parking przy uczelni też się liczy?

Online

Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: Cubaza »

Nie bo tam nie masz wjazdu z zewnątrz. Musisz mieć identyfikator. Więc nie powinien się wyświetlać na tych tablicach. To powinny być ogólnodostępne miejsca gdzie każdy Kowalski może stanąć.

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: PrzemczaN »

Korzystacie w Tarnowie z aplikacji do opłacania parkingów? Wiem że jest AnyPark (dawniej pango) ale też SkyCash. Dobrze działają? Ktoś poleca jakąś konkretną?

Online

Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: Cubaza »

Ja, raczej z przyzwyczajenia, korszystam z SkyCash. Pango korzystałem swego czasu, ale przez to, że Krakowie i Warszawie działało mi SkyCash to się przerzuciłem na nią aby mieć tylko jedną.

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Ja korzystam z AnyPark - chwalę sobie strasznie, bo działa tu, w Krakowie i ogólnie w miastach w których bywam. Doładowanie to kilka kliknięć na komórce. No i obsługuje kilka samochodów :)


Bastekxyz
Archont
Posty: 934
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: Bastekxyz »

Też korzystam z AnyPark i jest super :)


martens
Prytan
Posty: 167
Rejestracja: 21-02-2011, 00:31

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: martens »

Anypark - jak dotychczas nie mam złych doświadczeń. Możesz podpiąć kartę i wtedy nie zawracasz sobie głowy doładowaniem na konto.
Jeżeli włączysz lokalizację na telefonie, to sama lokalizuje położenie i strefę parkowania, co jest przydatne np. w Krakowie.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: rzuf »

AnyPark ostatnio pierwszy raz dał d... Parkując w Tarnowie, apka użyła lokalizacji Busko Zdrój (a ja nie zauważyłem, bo tylko w Tarnowie tego używam), no i mandacik od Strażników Teksasów. Mimo, że opłacone, mandat dostałem. Także sprawdzajcie wszystko. Poza tym, od lat nie było problemów.

Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

I strefa będzie teraz płatna do 17 zamiast do 16. Za 11 przeciw 10. Przeciw o dziwo dla mnie byli radni PiS. Oczywiście teksty o drenowaniu kieszeni tarnowian itd. Polecam się przejechać do Krakowa i tam zaparkować, w strefie płatnej. Tam drenowania nie ma wcale a wcale :-D
Oczywiście każdy by chciał parking za darmo, ja też. Oczywiście każdy by chciał jechać samochodem, bo szybciej i wygodniej niż autobusem, ja też. Ale tak się nie da.

Wysłane z mojej budki telefonicznej


Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: dropszot »

2023/06/10
Tarnowianie skarżą się na parkomaty. Interwencja RDN
Mieszkańcy Tarnowa zastanawiają się co mają zrobić, gdy parkomat ulegnie awarii i nie można opłacić postoju.

Pan Wiesław, który zwrócił się do RDN Małopolska z prośbą o interwencję, twierdzi, że parkomat nie działał, a on został ukarany mandatem.

– Zaparkowałem auto na Placu Kościuszki i udałem się do parkomatu, żeby opłacić postój. Nie mogłem wykupić biletu, więc udałem się do drugiego, ale też był nieczynny, więc nie mogłem opłacić.

Pan Wiesław mówi, że batalia trwa od lutego i końca nie widać. W sprawie mogą pomóc świadkowie, którzy także zostali ukarani.

– Odwoływałem się. W pierwszym piśmie Targowiska Miejskie odpowiedziały, że serwis nie stwierdził uchybień. W ostatnim natomiast, że być może parkomat nie działał. Pytam się więc, kto tu kłamie? Odwołuję się w dalszym ciągu, szukam osób, które też zostały niesłusznie ukarane. Targowiska Miejskie idą po linii najmniejszego oporu. Chcą wydobyć pieniądze od normalnych, uczciwych ludzi i nie uwzględniają moich odwołań.

Z dyrektorem Targowisk Miejskich nie udało nam się porozmawiać ponieważ przebywa na urlopie. Do sprawy będziemy wracać.
https://rdn.pl/178550/tarnowianie-skarz ... encja-rdn/

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 739
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Parkowanie w Tarnowie

Post autor: figa »

Parkomaty...taaa...ostatnio jeden wysłuchał moich wulgaryzmów :D Jako posiadaczka karty miejskiej, jej doładowanie odbywa się tylko monetami. (Lub tym czymś dziwnym; e-portmonetka, t-portmonetka, przenoszenie środków, itp.). Więc zostały mi dwa wyjścia: albo szukanie bankomatu, potem sklepu, który rozmieni kasę, potem kolejnego, bo monety! Albo zapłacenie kartą normalnej stawki za parkowanie.

ODPOWIEDZ