Parkuj poprawnie - pomóżmy Policji

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

bastol23, ale parkowanie na dwóch miejscach parkingowch nie jest karalne, a parkowania na pasach, skrzyżowaniach - jest.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

bastol23 pisze:Goscinny, do tej listy można śmiało dopisać pajaców, którzy parkują w taki sposób, żeby jak najmniej aut się zmieściło na parkingu - to też jest nagminne.
W tym wypadku nie wiesz jak było wcześniej. Inne auta mogły stać tak, że inaczej nie dało się zaparkować. ;)
Ale akcję popieram, jeśli oczywiście ograniczy się to do parkowania.


Bastekxyz
Archont
Posty: 936
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Owszem, ale w niektórych sytuacjach da się to stwierdzić.

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

Goscinny pisze:ale parkowanie na dwóch miejscach parkingowych nie jest karalne
I tu się mylisz.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Tak w ogóle, to powinniście zmienić nazwę tego wątka. Przecież to sobie macie pomóc, a nie policji. To tak tylko na marginesie.


Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Kodeks Drogowy, art. 46, pkt. 4. Kierujący pojazdem jest obowiązany stosować sposób zatrzymania lub postoju wskazany znakami drogowymi.

Linie namalowane na jezdni/chodniku to też znaki drogowe. Tak ja to rozumiem.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Bastekxyz
Archont
Posty: 936
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

http://bejsce.com.pl/Ruch%20drogowy/Wsz ... 0lESIO.htm

P-18 stanowisko postojowe.

Jak najbardziej znak drogowy, z tym ze poziomy.


SK1968
Obywatel
Posty: 66
Rejestracja: 04-01-2011, 23:39

Re: Parkuj poprawnie - pomóżmy Policji

Post autor: SK1968 »

Goscinny pisze:
"Każdy obywatel ma prawo zgłosić Policji informację/wniosek/zawiadomienie o wykroczeniu popełnionym przez inną osobę.
Sprawa taka może zakończyć się dla osoby łamiącej prawo (sprawcy czynu) w jeden z następujących sposobów:
- pouczeniem (zwróceniem uwagi),
- nałożeniem grzywny w postaci mandatu karnego,
- skierowaniem sprawy do sądu"

Mam nadzieję, że forumowicze potraktują sprawę odpowiedzialnie i wspomoga Policję w mieście.


Witam , często zaglądam i czytam Tarnowskie Forum , jednak dopiero ten temat i "życzliwość" z jaką spotkałem się tutaj , dała mi wiele do myślenia , na tyle dużo że postanowiłem się zarejestrować ...
Chciałem na początku pozdrowić wszystkich poczciwych Tarnowian i życzyć wszystkiego dobrego i wielu sukcesów w 2011 roku !!!

Nawiązując jednak do tematu i opisanych tutaj sposobów na "współpracę" z policją , jestem bardzo zniesmaczony , pachnie mi to ewidentnym donosicielstwem , czasami komuny i najzwyklejszym sposobem "konfitury"
Panowie chyba niektórzy z Was są w tej służbie , bo nikt racjonalnie myślący , w dzisiejszych czasach , nie zdecydował by się na taką "anonimową" ? współpracę . Chyba że zostawicie do wglądu "poszkodowanego" zdjęcie z popełnionego wykroczenia z pełnymi danymi adresowymi .
Gwarantuję że wówczas spotka takiego "społecznika" zasłużona kara , zgodnie ze słowami przysłowia "jak Kuba Bogu , tak Bóg Kubie" (Nie mylić z Waszym Tarnowskim Kubą ;) )
Pozdrawiam z SK


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

SK - Nie żyjemy w czasie komuny. W dzisiejszych czasach prawo nam pomaga w spokojnym życiu, a od skuteczności policji zależy nasze bezpieczeństwo i komfort naszego życia w społeczeństwie.

Nie ma tutaj mowy bowiem o pędzeniu sobie w domu bimbru, na własny użytek itd., tylko jest mowa o utrudnianiu życia innym.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6854
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Keleos pisze:SK - Nie żyjemy w czasie komuny. W dzisiejszych czasach prawo nam pomaga w spokojnym życiu, a od skuteczności policji zależy nasze bezpieczeństwo i komfort naszego życia w społeczeństwie.

Nie ma tutaj mowy bowiem o pędzeniu sobie w domu bimbru, na własny użytek itd., tylko jest mowa o utrudnianiu życia innym.
I w związku z tym nie mamy zamiaru zawracać sobie głowy tobą z archaicznymi poglądami, jak chcesz, możesz mieć nas za donosicieli, nazywaj to jak chcesz, my dbamy tylko o poszanowanie swoich praw jako piesi i kierowcy.
Jak się nie podoba prawo to zmień kraj lub proponuj poprawki.

Mam wrażenie po tym jednym jedynym poście, że pomyliłeś epoki i dalej żyjesz 30-40 lat temu.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

SK1968 pisze:pachnie mi to ewidentnym donosicielstwem , czasami komuny i najzwyklejszym sposobem "konfitury"
To sie nazywa postawa obywatelska. Jak rozumiem ty, jak widzisz łamanie przepisów to jeszcze pomagasz, bo przecież "nie jestem kapusiem", prawda?
Nosisz koszulkę JP? Czy też piszesz na murach ChWDP?
No i jeszcze grozisz tym, którzy chcą pomagać policji. Widać boisz się, że to ciebie ktos namierzy. Widząc taka postawę jeszcze bardziej przyłożę się do wspierania tej akcji.


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

SK1968 pisze:Nawiązując jednak do tematu i opisanych tutaj sposobów na "współpracę" z policją , jestem bardzo zniesmaczony , pachnie mi to ewidentnym donosicielstwem , czasami komuny i najzwyklejszym sposobem "konfitury"
W ten sposób do sprawy podchodzą najczęściej osoby będące na bakier z prawem i nie lubiące policji. Ty możesz być zniesmaczony "konfiturami", ja jestem zniesmaczony twoim pitoleniem.
Ps. Dzisiaj załatwiłem mandat burakowi parkującemu na trawniku. Obok były wolne miejsca na parkingu. Wstyd mi :lol:


aga_tarnow
Obywatel
Posty: 9
Rejestracja: 03-07-2010, 23:19

Post autor: aga_tarnow »

SK1968 nie jesteś sam, więcej ludzi śmieje się z tej całej akcji i ma chrapkę na takich sprawiedliwych osobników

jak dla mnie to wy po prostu mylicie pojęcia, co innego jeśli faktycznie ktoś łamie przepisy, ewidentnie wycina jakieś chamskie numery, jeździ na czerwonym świetle, wyjeżdża z podporządkowanej nie patrząc na innych itd, ale co innego jak ktoś zaparkuje w nie taki sposób, łamiąc bądź co bądź niekiedy głupie przepisy. Prosty przykład parking pod np. Zenitem, wjeżdżasz, chcesz zaparkować i okazuje się, że auta już zaparkowane stoją krzywo, za daleko od krawężnika itd, no i okazuje się, że miejsce jakie ci zostało pomiędzy dwoma innymi pojazdami jest akurat takie, że stoisz centralnie na linii, w sensie masz ją dokładne na środku samochodu, idziesz robić zakupy, oba auta stojące obok odjeżdżają i w tym momencie trafia się jakiś sprawiedliwy i strzela ci fotkę - no cóż zajmujesz dwa miejsca, według przepisów...

osobiście rozumiem jakieś akcje w celu poprawy bezpieczeństwa na drodze, samej mi się zdarza nakręcić jakiś filmik, czy zrobić fotkę debila, który np. przejdzie na czerwonym pod Gemini, zawróci na strzałce kierunkowej pod Schellem, w stronę Dąbrowy, czy wepcha się na podwójne rondo do jazdy prosto jak ty chcesz z niego zjechać, ale bez przesady

uprzedzając komentarze co poniektórych, staje w dozwolonych miejscach, ustępuje pierwszeństwa, nie jeżdżę na czerwonym świetle, po ciągłych też nie szmyram, praktycznie zdarza mi się tylko lekko przekraczać dozwoloną prędkość...

wracając do zdjęć za parkowanie, nie sądzę, ze kiedyś dostane za to mandat(chyba, że ktoś mi zrobi fotkę za wyżej wymienioną sytuacje, na ciasnym parkingu), ale jak się to zdarzy, to sprawa się po prostu skończy w sądzie i tyle, będę żądać danych osobowych sprawiedliwego, który mi taką fotkę zrobi i atestów aparatu, którym to zdjęcie zostało zrobione, jak nie - uznam go za fotomontaż, lub inne zniesławienie... mandatu nie zapłacę, a delikwent będzie się musiał udać na miłą rozprawę w sądzie

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11066
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

aga_tarnow pisze:więcej ludzi śmieje się z tej całej akcji
to nie widziedzieliśmy, że ta akcja ma takie powodzenie w mieście. A "więcej" oznacza pewnie 2-3 osoby.
aga_tarnow pisze:nie sądzę, ze kiedyś dostane za to mandat(chyba, że ktoś mi zrobi fotkę za wyżej wymienioną sytuacje, na ciasnym parkingu), ale jak się to zdarzy, to sprawa się po prostu skończy w sądzie i tyle, będę żądać danych osobowych sprawiedliwego, który mi taką fotkę zrobi i atestów aparatu,
buahahahaha! To podaj gdzie parkujesz - osobiście ci zrobię fotkę jak źle zaparkujesz i zagrozisz bezpieczeństwu ruchu. Aparat ma mieć atest - ale wymyśliłaś. I jeszcze może fotografujący musi mieć odpowiednie badania?
ps: odpowiednie badania (bardzo drogie) sa w stanie stwierdzić czy zdjęcie nie jest fotomontażem - bez jakiegoś twojego durnowatego atestu. A jak wyjdzie, że nie są manipulowane, to kto zapłaci - jak myślisz?
A danych osobowych możesz sobie żądać ile tylko chcesz.
Musisz parkować naprawdę jak ..... skoro tak się boisz zdjęć.
Miłego wypatrywania fotografów.

ODPOWIEDZ