Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Żeby się nie rozdrabniać, wrzuciłem wsie nagrania w jeden filmik. Enjoy! :) http://youtu.be/cJSkJ226wjE

PS Powiem Wam, że teraz na plastikowym rondzie to już sam nie wiem jak jechać. Zauważcie, że wymalowali pasy na nowo i teraz żeby zjechać z wewnętrznego pasa w Starodąbrowską trzeba zmienić pas. Wydaje mi się, że ten czarny czarny passat wcale niczego złego nie zrobił. Ktoś ma coś sensownego na ten temat do powiedzenia?
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

A czy z Orkana dojedziemy już do rondka przy Oplu ulicą Wiadukt czy nadal jest zamknięta?


krzysi3k
Obywatel
Posty: 27
Rejestracja: 19-03-2012, 12:05

Post autor: krzysi3k »

gushman pisze:PS Powiem Wam, że teraz na plastikowym rondzie to już sam nie wiem jak jechać. Zauważcie, że wymalowali pasy na nowo i teraz żeby zjechać z wewnętrznego pasa w Starodąbrowską trzeba zmienić pas. Wydaje mi się, że ten czarny czarny passat wcale niczego złego nie zrobił. Ktoś ma coś sensownego na ten temat do powiedzenia?
Powiem tak: i Ty musisz zmienić pas i on musi zmienić pas, tylko pytanie teraz kto ma pierwszeństwo? Może Ty ponieważ byłeś wcześniej na rondzie a on na to rondo dopiero wjechał? Dobrze by było gdyby ktoś się wypowiedział w tej sprawie żeby była jasność.

Powinni poprawić poprzednie oznaczenia które były bardzo dobre tylko mało widoczne i wtedy miałbym pewność że jak chce zjechać w Starodąbrowską to mam pierwszeństwo. Analogiczna sytuacja jest teraz jak się chce jechać wewnętrznym pasem w stronę Zenitu.


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

krzysi3k pisze:... kto ma pierwszeństwo? Może Ty ponieważ byłeś wcześniej na rondzie a on na to rondo dopiero wjechał?
Sprawa jest nader prosta.
Na każdej drodze dojeżdżając do ronda jest znak A7, a co on mówi, to każdy kierowca po kursie powinien wiedzieć, a jeżeli nie wie, to proponuję powtórny kurs i egzamin 8)
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Zgadza się, teraz i passat i ja zmieniamy pas. I nie wiem, czy jest to kwestia, że funkcjonuje jednocześnie stara i nowa farba czy tak po prostu ma być. W momencie zmieniania prze mnie pasa (a zmieniam go ewidentnie, linie wymalowane są dość wyraźnie) passat jest już na pasie, na który ja dopiero chcę wjechać, więc wygląda na to, że jednak ma pierwszeństwo. To oznacza jednak dość diametralną zmianę funkcjonowania zasad na tym rondzie. Miejcie się zatem na baczności!
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

gushman pisze:Wydaje mi się, że ten czarny czarny passat wcale niczego złego nie zrobił. Ktoś ma coś sensownego na ten temat do powiedzenia?
Moim zdaniem też nic złego nie zrobił. Koleś się wbiła na przejście zaraz przed maską samochodu i jeszcze mu wykrzykuje, że dlaczego on się nie zatrzymał. Właśnie o takich ludziach myślę kiedy słyszę przepis, że pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo. Pojawiają się takie akcje, że ktoś wejdzie zaraz przed maskę, a tony nie da się zatrzymać w miejscu.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

My akurat mówimy o passacie na rondzie, ale skoro poruszasz ten temat: tak, dodałem ten filmik z przejścia żeby napiętnować pieszego madafakę. Kierowca wg mnie nie miał szans się zatrzymać. Jedyne co mógł zrobić to wcześniej wziąć pod uwagę, że goście wtarabanią się na przejście bez pomyślunku.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

o którym czarnym passacie mówicie bo na rondzie czarne to tylko audi widzę i się zastanawiam czy się pomyliliście czy ja ślepy jestem :D ?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Masz rację, na rondzie jest oczywiście audi. Nie przyglądnąłem się za dokładnie. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

a no to ok :) co do audi to sam już nie wiem czy Ty bo opuszczałeś czy to audi bo jest na rondzie miało pierwszeńśtwo ... ale zawsze w takiej sytuacji dla bezpieczeństwa puszczam tych jadących tak jak audi :)


kolegi
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 02-01-2013, 17:34

Post autor: kolegi »

karamba pisze:A czy z Orkana dojedziemy już do rondka przy Oplu ulicą Wiadukt czy nadal jest zamknięta?
Niby jest już przejazd ale ostrzegam, lepiej z niego korzystać na prawdę tylko w ostatecznej ostateczności - istny poligon :lol:


jasiu
Obywatel
Posty: 23
Rejestracja: 12-07-2013, 22:20

Post autor: jasiu »

Mam takie pytanko,może ktoś mi rozjaśni?A mianowicie czy nagrywanie samochodów z widocznymi numerami rejstracyjnymi,i wrzucanie w youtube bez zgody właściciela nie podchodzi pod ustawe o ochronie danych osobowych?

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Numery rejestracyjne nie są danymi osobowymi, więc w zgodzie z obowiązującym prawem można publikować pojazdy z widocznymi tablicami. Co innego jeśli na takim zdjęciu uwiecznisz czyjąś twarz - wtedy dla pewności najlepiej ją zamazać, albo strzelić pasek.


e12
Prytan
Posty: 139
Rejestracja: 15-01-2010, 12:01
Lokalizacja: Centrum

Post autor: e12 »

a może byście tak te swoje filmiki wkleili do innego , wydzielonego uprzednio tematu i tam będziecie sobie opowiadać o tych jakże straszliwych , bezmyślnych i nieumiejących jezdzić kierowcach których to uwieczniliście za pomącą swoich cudów techniki ;)

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Wczoraj ktoś osobówką na Spokojnej koło cmentarza pojechał prosto- od shella w stronę Elektrycznej na skrzyżowaniu z Krzyską, efektem tego było ścięcie słupka od sygnalizacji dla pieszych a później dachowanie, i przejazd ślizgiem kilka metrów głową do dołu.

Dziś obok przedszkola na Krzyskiej, nowe progi koleś BMW praktycznie przeleciał w powietrzu. Za nim dwa aut dość konkretne hamowanie, no ale jak się nie patrzy na znaki to takie są efekty, natomiast koło stadionu ,,ISKRY " jak co niedziela akcja suszarka i efekt dość konkretny. Na dwa radiowozy i cały czas praktycznie zajęci. Od kolegi policjanta dowiedziałem się że rekord to ponad 130 km/h plus wyprzedzanie na skrzyżowaniu.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ