Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

aaee
Archont
Posty: 648
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Post autor: aaee »

Dziś ok. 12 doszło do nieszczęśliwego zdarzenia na górze św. Marcina, rowerzysta vs. auto, całego zdarzenia nie widziałem auto pęknięta szyba przednia rower chyba prawie cały była tylko policja już i kierujący autem.

Czy ktoś ma jakieś większe info?


Labudu
Prytan
Posty: 166
Rejestracja: 30-09-2011, 20:52
Lokalizacja: Zawada

Post autor: Labudu »

ja nic nie wiem, ale zauważyłem że na asfalcie wzdłuż zamku dawno chyba Policji/Straży Miejskiej nie było, bo auta strasznie się tam rozpanoszyły, a remont na Tuchowskiej tylko powiększył to zjawisko, a tam przecież jest zakaz ruchu ala taki jak ten na Wałowej...
2250ml 0 Rh+

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 841
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Tym bardziej, że jest to miejsce treningów górali i rowerów tam sporo.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Post autor: PrzemczaN »

Taka mała prośba do kierowców. Sam nim jestem, ale tak się składa, że w wakacje jeżdżę sobie do pracy rowerem. I tak się składa, że dzień w dzień leje akurat jak wracam do domu. Ogólnie to mi takie rzeczy nie przeszkadzają, w lecie można przemoknąć, czasem nawet przyjemnie się robi. Ale o czym chcę powiedzieć. Częściowo można przejechać przez Tarnów ścieżkami rowerowymi. Czasem jest chodnik szeroki to można i tamtędy, chociaż nie jestem zwolennikiem pchania się wśród przechodniów rowerem, więc w tych miejscach jeżdżę ulicą. I nie mówię, że auta mają koło mnie jechać 10 km/h, bo i tak jestem cały mokry, ale jak ktoś kompletnie nie zwalnia, robi mi prysznic wraz z tym całym syfem z ulicy to już nie jest za fajnie. Jestem wyrozumiały, bo czasem jest jakaś głębsza dziura, której nie widać itp. ale z daleka widać spory pas wody to można przecież deczko zwolnić... taki wzajemny szacunek.


aaee
Archont
Posty: 648
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Post autor: aaee »

PrzemczaN, w Tarnowie? Szacunek do rowerzysty? Nie ma takiej opcji!

Dzisiaj wieczorem jadąc sobie Krakowską dobrze oświetlony jedziemy z kolegą zgodnie z przepisami (już minęliśmy znak strefa zamieszkania d-40), mając na liczniku przepisowe 20km/h aż tu nagle za nami po 21 trąbi jakaś "baba", przepraszam ale inaczej nie da się określić, rejestracja KaTAlonia=). Trąbi wielokrotnie długimi sygnałami bo się zmieścić nie mogła żeby wyprzedzić! Ciekawostka było to na wysokości "five" a spieszyła się bardzo na rynek :)


kolegi
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 02-01-2013, 17:34

Post autor: kolegi »

aaee pisze:PrzemczaN, w Tarnowie? Szacunek do rowerzysty? Nie ma takiej opcji!

Dzisiaj wieczorem jadąc sobie Krakowską dobrze oświetlony jedziemy z kolegą zgodnie z przepisami (już minęliśmy znak strefa zamieszkania d-40), mając na liczniku przepisowe 20km/h aż tu nagle za nami po 21 trąbi jakaś "baba", przepraszam ale inaczej nie da się określić, rejestracja KaTAlonia=). Trąbi wielokrotnie długimi sygnałami bo się zmieścić nie mogła żeby wyprzedzić! Ciekawostka było to na wysokości "five" a spieszyła się bardzo na rynek :)
No to musiałeś robić na złość i jechać sobie z kolegą obok siebie?
Nie dało rady na 5 sekund jechać "gęsiego" żeby przepuścić pojazd? :-/
A no tak... Korona by Ci z głowy spadła, sorry... :lol:


kolegi
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 02-01-2013, 17:34

Post autor: kolegi »

aaee pisze:PrzemczaN, w Tarnowie? Szacunek do rowerzysty? Nie ma takiej opcji!

Dzisiaj wieczorem jadąc sobie Krakowską dobrze oświetlony jedziemy z kolegą zgodnie z przepisami (już minęliśmy znak strefa zamieszkania d-40), mając na liczniku przepisowe 20km/h aż tu nagle za nami po 21 trąbi jakaś "baba", przepraszam ale inaczej nie da się określić, rejestracja KaTAlonia=). Trąbi wielokrotnie długimi sygnałami bo się zmieścić nie mogła żeby wyprzedzić! Ciekawostka było to na wysokości "five" a spieszyła się bardzo na rynek :)
No to musiałeś robić na złość i jechać sobie z kolegą obok siebie?
Nie dało rady na 5 sekund jechać "gęsiego" żeby przepuścić pojazd? :-/
A no tak... Korona by Ci z głowy spadła, sorry... :lol:


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

kolegi pisze:
aaee pisze:PrzemczaN, w Tarnowie? Szacunek do rowerzysty? Nie ma takiej opcji!

Dzisiaj wieczorem jadąc sobie Krakowską dobrze oświetlony jedziemy z kolegą zgodnie z przepisami (już minęliśmy znak strefa zamieszkania d-40), mając na liczniku przepisowe 20km/h aż tu nagle za nami po 21 trąbi jakaś "baba", przepraszam ale inaczej nie da się określić, rejestracja KaTAlonia=). Trąbi wielokrotnie długimi sygnałami bo się zmieścić nie mogła żeby wyprzedzić! Ciekawostka było to na wysokości "five" a spieszyła się bardzo na rynek :)
No to musiałeś robić na złość i jechać sobie z kolegą obok siebie?
Nie dało rady na 5 sekund jechać "gęsiego" żeby przepuścić pojazd? :-/
A no tak... Korona by Ci z głowy spadła, sorry... :lol:
A gdzie wyczytałeś, że jechali obok siebie. Ja widzę, że jechali zgodnie z przepisami czyli gęsiego. Sam jeżdżę na rowerze i niestety wiem co kierowcy potrafią wyczyniać dlatego już dawno przestałem liczyć na to, że któryś z nich będzie postępował zgodnie z przepisami w stosunku do rowerzysty.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6846
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Znaczy, że jestem wyjątkiem potwierdzającym regułę?
Rowerzysta tak jak motocyklista też człowiek i ma pełne prawo znajdować się na drodze. Dlaczego mu to utrudniać?

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Post autor: Jan Kowalski »

toomas pisze:A gdzie wyczytałeś, że jechali obok siebie. Ja widzę, że jechali zgodnie z przepisami czyli gęsiego.
Obiło mi się o uszy, że teraz zgodnie z przepisami można jechać obok siebie. Ktoś może potwierdzić, lub zaprzeczyć?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 841
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Wolno w określonych przypadkach jechać obok siebie ale nie oznacza to, że wolno blokować ruch.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

mirak pisze:Wolno w określonych przypadkach jechać obok siebie ale nie oznacza to, że wolno blokować ruch.
W strefie zamieszkania auto i tak nie może jechać szybciej niż 20 a zdaje się taka sytuacja została opisana.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Post autor: Jan Kowalski »

pb pisze:W strefie zamieszkania auto i tak nie może jechać szybciej niż 20
Nie wolno też parkować gdziekolwiek, a piesi i rowerzyści mają pierwszeństwo... a w rzeczywistości... wiadomo.

Taka ciekawostka. Gdy rowerzysta jedzie Krakowską do góry i chce pojechać sobie na Rynek, a z prawej strony od Targowej jedzie samochód, to kto ma pierwszeństwo?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Ten jadący od Targowej. W strefie zamieszkania to pieszy jest uprzywilejowany a rowerzysta jest jak każdy inny uczestnik ruchu.

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Kierowcy nie maja zielonego pojęcia co to jest strefa zamieszkania a nie mówiąc już o drodze wewnętrzej czy strefie ruchu i jakie obowiązują w niej PRD. Wymuszania pierwszeństwa to jest standard.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ