Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6852
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

No, dla mnie obecnie 1500 to rezygnacja z opłat za wszystko, żeby było na jedzenie, aczkolwiek od lutego do przeżycia ale i tak dość dużo, jednak znam takich, co tyle na przysłowiowe waciki wydają, na nich to wrażenia nie zrobi.
Goscinny, o to to to to :)

Co nie zmienia faktu, że przestrzegania prawa należy zacząć od góry a nie od dołu.


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

LordRuthwen pisze: powinno się płacić od dochodu a nie od średniej krajowej.
I zabrać (p)osłom immunitet!
Tu się faktycznie zgodzę. Ale i tak powinny być określone procentowo.

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Leon »

Właśnie, od góry :!: A tak to znowu będą wyciągać od zwykłego szaraka :cry:


aaee
Archont
Posty: 649
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Post autor: aaee »

Witam!

Pozdrawiam pewną "kobietę" rzekł bym babsko która prawie mnie rozsmarowała na ulicy dziś na przejściu dla pieszych na rondzie "tymczasowym" obok Tesco. Przechodząc przez jedną stronę ładnie przeszedłem. Przechodzę przez wysepkę jedno auto się zatrzymuje idę sobie dalej a zaraz gdybym się nie cofnął wylądował bym pewnie na masce jeśli dobrze zauważyłem BABY w aucie Opel Astra czarny o rejestracji KT 68483.

Pozdrawiam!
Czy z czymś takim można się gdzieś zgłosić?

@edit
musiała mnie widzieć bo przyspieszyła "specjalnie" żeby chyba zdążyć przed mną...

Awatar użytkownika

robas
Proedroj
Posty: 371
Rejestracja: 03-08-2011, 15:44
Lokalizacja: Starodąbrowska
Kontakt:

Post autor: robas »

aaee pisze: Pozdrawiam!
Czy z czymś takim można się gdzieś zgłosić?
Na gębe nic nie załatwisz. Musiałbyś mieć dowód w postaci nagrania lub conajmniej wiarygodnego świadka.


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Załatwisz na gębę. Złożysz zeznania, jeżeli BABA się przyzna i weźmie mandat to jest po temacie. Jak się nie przyzna to sąd będzie decydował o ukaraniu lub nie.


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

Ktoś z Was coś takiego załatwiał kiedykolwiek? Pytam poważnie, bo wydaje mi się, że policjant przyjmujący takie zgłoszenie będzie dawał do zrozumienia, że szkoda sobie (i jemu) głowę zawracać takimi sprawami.


aaee
Archont
Posty: 649
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Post autor: aaee »

robas pisze:Musiałbyś mieć dowód w postaci nagrania
Dzięki za radę, zamontuje sobie wideo-rejestrator na głowie.


Śmieszne bo w Holandii dostaje się mandat za rozmawianie przez telefon na przejściu dla pieszych. - dziś w RMF spowiadali.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6852
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Kirk, tak, ja, jak jeszcze nie miałem kamery w aucie.
Sprawa trafiła do sądu i pewna Pani została ukarana.


GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: GregTrN »

LordRuthwen pisze:Kirk, tak, ja, jak jeszcze nie miałem kamery w aucie.
Sprawa trafiła do sądu i pewna Pani została ukarana.
Pani się przyznała ?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6852
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Nie, nie pojawiła się na rozprawie... :)
Innym razem wystarczyła rozmowa na policji i też się przyznała - inna, żeby nie było.

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

aaee pisze:Śmieszne bo w Holandii dostaje się mandat za rozmawianie przez telefon na przejściu dla pieszych. - dziś w RMF spowiadali.
Możesz wyjaśnić co jest śmieszne, czy to że w Holandii, czy to że na przejściu, czy to że rozmawiając przez telefon?
Na przejściu dla pieszych i w jego pobliżu kierowca musi zachować szczególną ostrożność. Od dawna obowiązuje także zakaz korzystania z telefonu podczas jazdy. Więc wytłumacz mi dlaczego to pieszy nie musi zachowywać ostrożności w sytuacji gdy to właśnie jego życiu i zdrowiu zagraża potencjalne niebezpieczeństwo? Taki przepis chętnie widziałbym u nas w Polsce, a rozszerzyłbym go jeszcze na rowerzystów na takich samych zasadach jak dla kierowców.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein

Awatar użytkownika

robas
Proedroj
Posty: 371
Rejestracja: 03-08-2011, 15:44
Lokalizacja: Starodąbrowska
Kontakt:

Post autor: robas »

Od jutra sypnie śniegiem (szok! w styczniu?!). Założe się , że na mieście dojdzie do kilku ciekawych sytuacji :lol:


samek
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 04-06-2010, 22:32

Post autor: samek »

Czasem pieszego lepiej widać na tle zaśnieżonego chodnika przy dojściu do przejścia zwłaszcza że u nas dominują ciemne ubrania w porze zimowej . Na pewno przyda się moje domniemanie kierowcy linii 11 za ominięcie pojazdu który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych w celu wiadomym. Przy okazji pozdrawiam KTA 3901A . Jak czytasz to przypomnij sobie zasady pierwszeństwa na skrzyżowaniu .

ODPOWIEDZ