Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: sotiv »

Koło godziny 16 niezły dzwon na ul. Tuchowskiej, mniej więcej na wysokości ul. Przedszkolaków. Zdjęć nie robiłem, ale co mi się udało zauważyć, to wyglądało na czołówkę, Nissan Qashqai i wydaje mi się że BMW. 2 karetki, straż, droga zablokowana w obu kierunkach. Najlepiej, to nie wyglądało, bo oba skasowane do połowy komory silnika.

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: dropszot »

Okolice MOP Jawornik koło Tarnowa, wczoraj w trakcie deszczu.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=AjjOu0lDwQU[/youtube]

I znowu typowy styl jazdy pewnej grupy kierowców...

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: TomekMKM »

Około 19 mieliśmy solidny dzwon w rejonie krzyżówki Krakowska - Przemysłowa vis-a-vis Źabki z udziałem dwóch pojazdów. Przy czym jeden, jadący od strony Krakowa obrócił się i skończył na słupie oświetlenia ulicznego. Pierwsze zostawione ślady oznaczone na miejscu przez Policję sięgały aż "gazów"...

Obrazek

Siły i środki:

Straż Pożarna:
361[K]22 GBA 2,5/24 JRG 1 Tarnów
361[K]24 GBA 2,5/20 JRG 1 Tarnów

Pogotowie Ratunkowe:
ZRM P2 (K01 070)

Policja:
WRD G661
APRD G646

Pogotowie Energetyczne Tauron.

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: dropszot »

TomekMKM pisze:Około 19 mieliśmy solidny dzwon w rejonie krzyżówki Krakowska - Przemysłowa vis-a-vis Źabki z udziałem dwóch pojazdów. Przy czym jeden, jadący od strony Krakowa obrócił się i skończył na słupie oświetlenia ulicznego. Pierwsze zostawione ślady oznaczone na miejscu przez Policję sięgały aż "gazów"...
http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,4442 ... ogowy.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Przy ograniczeniu do 30 km na godz. pędził...120. Pirat drogowy szarżował w Tarnowie
Pędząc ulicami miasta, złamał uliczną latarnię i wjechał w tył jadącego przed nim pojazdu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 25-letni kierowca stracił prawo jazdy, odpowie też przed sądem.

– Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, uderzył lewym bokiem w latarnię uliczną – mówi Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji. Za latarnią w momencie uderzenia stała kobieta, ale na szczęście nic jej się nie stało. Niegroźnych obrażeń doznała natomiast współpasażerka 25-latka, a strachu najedli się pasażerowie lexusa, w którego tył przy okazji uderzył kierowca golfa.

– W lexusie podróżowały cztery osoby, w tym 10-letnie dziecko. Kierowca lexusa zatrzymał się przed przejściem, by przepuścić pieszych. Wtedy uderzył w niego volkswagen – relacjonuje Gleń.
W takiej sytuacji można powiedzieć: całe szczęście, że nikomu postronnemu (np. pasażerom lexusa) nic się nie stało.

Co w głowie miał ten 25-latek i jego "25-letnia współpasażerka", to inna sprawa.
Jechać 120 km/h przy ograniczeniu do 30... Nóż się w kieszeni otwiera.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Jan Kowalski »

Byli już tacy co na 20-stce przelecieli nad rondem na Słonecznej.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: aaee »

Czy ktoś wie co się dzieje z światłami na skrzyżowaniu Krakowska-Czerwona?

Jadąc od Krakowskiej w lewo w Koszycką już kolejny raz ja i inni mają problem z skrętem.
Czerwone światło świeci cały czas, a cała reszta przejechała już z 4-5 cykli aż nagle się włączy zielone po tym jak już auta stoją na moście.
Niektórzy już poddenerwowani skręcają na czerwonym.

To nie pierwszy raz, nie jeżdżę tamtędy często ale kilka tygodni temu sytuacja była identyczna. Czy ktoś się tym interesował?

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Leon »

Szalone prędkości na Krakowskiej ? To pewnie będzie kolejny pomysł żeby wstawić progii :lol: :lol: :lol: :evil: :evil: :evil: PATOLOGIA :!: :!: :!:


Beny
Archont
Posty: 506
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Beny »

Zawsze jadąc ulicą Jana Pawła II w dół do Słonecznej, tak sie zastanawiam czy w godzinach szczytu muszą byc zablokowane dwa pasy ruchu , i to tylko dzięki tym kierowcom którzy jadą do konca prawym pasem chcą skręcić na Rzeszów w lewo, ja rozumiem ze obowiązek jest jazdy prawym pasem ale juz od supermarketu Simply są wyraźne znaki poziome na jezdni (po cos one są)gdzie jechać na którym pasie się ustawić. Jeszcze mogę zrozumieć szybkie samochody osobowe, ale jeżdżąc tamtędy codziennie odnoszę wrażenie ze brylują w tym samochody ciężarowe zwłaszcza widzę ze plandeka Omega Pilzno często tak jeździ. Wczoraj stałem chyba z 10 minut bo dwie ciężarówki do końca skrzyżowania ze Słoneczną jechały sobie dwoma pasami na koncu dopiero sie okazało ze ten z prawego chciał skręcić w lewo, dla mnie to nie żadna jazda na suwak czy wykorzystywanie dwóch pasów tylko przejaw cwaniactwa, w końcu po to są oznaczenia by jechać tak jak to jest określone,jadący prawym pasem w lewo blokują wszystkich tych którzy chcą skręcać w prawo, a na pewno i Ci z lewego nie są zadowoleni.A blokowanie pasów ruchu powinno byc karalne.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: TomekMKM »

Mamy zmianę organizacji ruchu na Osiedlu Kolejowym. Ulica Sportowa od Warsztatowej do Prusa jest teraz (od wczoraj) dwukierunkowa. Na tym odcinku obowiązuje także zakaz zatrzymywania. I co, myślicie, że ktoś sobie coś z tego robi? Specjalnie przeszedłem wczoraj wieczorem, było pozostawione kilka pojazdów, a dzisiaj nawalone prawie na full. Także nie można powiedzieć, że stali, a znaki w międzyczasie zmienili.
Mało tego, jadąc wczoraj "po nowemu" na tym krótkim odcinku zostałem zatrąbiony przez kilku jadących z przeciwka z komentarzem mniej więcej takim: "tu jest jednokierunkowa". Po odpowiedzi "niech Pan sobie popatrzy na znaki, bo jest już dwukierunkowa" odpowiedzi nie dostałem, tylko jakieś machanie głową z zażenowaniem.
Ostatnio zmieniony 12-06-2018, 09:41 przez TomekMKM, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Jan Kowalski »

Prawdziwi mistrzowie nie patrzą na znaki, bo oni WIEDZĄ LEPIEJ :) W zeszłym tygodniu jechałem wzdłuż Kapłanówki w kierunku północ-południe. Ścieżka rowerowa według znaku ma kierunek przeciwny, więc jechałem ulicą. Zostałem obtrąbiony przez panią w samochodzie, więc zatrzymałem się, żeby wyjaśnić. Mimo tłumaczeń moich i kilku pieszych, pani uparcie twierdziła, że powinienem jechać ścieżką :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Leon »

Tam jest kontrpas dla tych co rowerem b to jest jednokierunkowa.


Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Leon »

Tak, tylko ilu rowerzystów wie o czymś takim i jak to funkcjonuje. Nie wspominam już o kierowcach którzy nigdy na rowerze po mieście nie jeździli.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: wejss »

Dzwon na Mościckiego na wysokości Orlenu. Mocna czołówka. Skasowane przody. Ruch wahadłowy i spory korek się zrobił.

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Leon »

W tamtym miejscu będzie dużo takich zdarzeń, poczekajcie jak tylko otworzą Warsztatową :D

ODPOWIEDZ