Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6880
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Jak zwał, tak zwał, klapki na oczy i ku zachodzącemu słońcu gazem.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Skoro już o rondzie na Słonecznej mowa, to nie dalej jak 100 metrów od niego wywaliła się dzisiaj kołami do góry maszyna burząca ten budynek po drugiej stronie od Tesco. Ok. godz. 22 był na miejscu już dźwig, który miał postawić pojazd na koła.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Post autor: Phoenix »

Lord jak można mówić o jeżdżeniu na pamięć na rondzie które powstało ledwo 3 miesiące temu.
Problemem nie jest sam fakt bycia debilem, tylko to że cześć ludzi przemieszczających się po rondzie nie wie jak się ma zachować, do czego przyczyniły się moim zdaniem znaki f-10 wprowadzające trochę zamieszania który jest znakiem informacyjnym uzupełniającym a nie znakiem nakazu. ( bo tak pewnie jest traktowany, i wg niektórych określa pierwszeństwo )
Z tego co się dowiedziałem nawet zdania wśród instruktorów nauki jazdy są podzielone. Nawet tu na forum jest kilka sposobów pokonania ronda i wg niektórych to ich jest ten właściwy.

Moje zdanie takie że powinni przerobić to istniejące tymczasowe rondo na rondo turbinowe wg tego co sugeruje Mark albo wg tego co ja znalazłem, oraz namalować znaki na jezdni. Wtedy przekonamy się co będzie leprze. Najlepiej zrobić to zanim podobne rondo powstanie na skrzyżowaniu Szkotnika i Szujskiego


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Phoenix - popieram z tym turbinowym, bo niepełnowymiarowe 2 pasmowe (także na Szkotnika) nie do końca spełnia swoje zadanie (choć IMHO i tak jest o niebo lepsze niż jednopasmowe)...

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6880
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Phoenix pisze:Lord jak można mówić o jeżdżeniu na pamięć na rondzie które powstało ledwo 3 miesiące temu.
A można mówić, bo ludzie już zapamiętali, że prawym pasem Słonecznej od strony parku jedzie się w prawo a lweym na prosto i z niego jest zbicie na wewnętrzny, a teraz wymalowali pasy na biało i jest takie "S" zrobione, no i jadą lewym nie patrząc na linię ciągłą na prosto. O to się rzucam.
Zresztą mnie też zaskoczyła tam linia ciągła bo już jechałem lewym, ale zgodnie z przepisami skręciłem na wewnętrzny pas a nie ciąłem jak kretyn na prosto.


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

wczoraj na skrzyżowaniu Lwowska/Nowodąbrowska pewna pani nie dość, że wjechała w słupki rozstawione przez tą firmę co maluje ulice, to jeszcze się nagle zdecydowała zahamować prawie juz na przejściu dla pieszych - metr za nią jechał samochód dostawczy, szczęście, że kierowca zareagował na czas i gwałtownie skręcił.

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Post autor: Phoenix »

Lord chodzi ci o linie ciągła jednostronnie przekraczalna namalowaną na rondzie przy wyjeździe na starodąbrowską na dół ??

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6880
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Nie, przepraszam, to nie linia ciągła - chodzi mi o pasy namalowane na odcinku Słonecznej od Fatimskiej do Starodąbrowskiej tuż przed rondem.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Ja mam dwa pomysły :

1. Rondo TURBINOWE - pisalem, ja pisał Phoenix, koszt niski, przestawienie plastykowych elementów i trochę farby. I POŻĄDNIE, WYRAŹNIE OZNAKOWAĆ.

2. Kwestia sposobu jazdy niektórych. Mając dobre oznakowanie - stawiamy 10 policjantów, którzy nic nie robią tylko łapią debili łamiących przepisy. Przy WYRAŹNYM i DOBRYM oznakowaniu (nie jak teraz) nie ma dyskusji. Jak ktoś dostanie mandat to się nauczy. W końcu do cięzkiej cholery - mając prawo jazdy MUSIMY znać przepisy. Sam co jakiś czas sięgam po kodeks i sobie odświerzam wiadomości. Argument - ja nie wiedziałem, nie umię - mój znajomy policjatn zbijał uprzejmym, jak pan nie umie, to spiszemy protokół, że Pan nie umie, mandatu nie będzie, ale skieruję wniosek do Sądu o zabranie Prawa Jazdy, skoro Pan nie zna przepisów to Prawo Jazdy się nie należy.

U znajomego w mieście policja potrafiła w dwa miesiące mauczyć ludzi jazdy po rondzie, też wielu nie przestrzegało przepisów - a rondo mają cud-miód oznakowane, i nauczyli. Obecnie kumpel mówi wszyscy jeżdżą jak w zegarku.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Dzisiaj w nocy - Stare Żukowice, honda rozerwana na połowę, trzy osoby nie żyją... Ile jeszcze trupów po dyskotekach w miejscowościach satelitarnych? Parę lat temu w Żukowicach podobny wypadek, spłonęła w aucie 1 czy 2 osoby... Miesiąc temu koło Pilzna chłopak po dyskotece autem... prosto do grobu... dwa miesiące, z tej samej miejscowości chłopak, prosto do grobu... Ludzie, żyjcie dla siebie i dla innych...

[ Dodano: 06-12-2009, 10:37 ]
Za Onetem
Tarnów: tragiczny wypadek - auto rozpadło się
Trzech młodych mężczyzn zginęło w nocy w wypadku drogowym, do którego doszło w Starych Żukowicach pod Tarnowem (Małopolska).
Czwarty mężczyzna w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala - poinformował dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Z nieustalonych przyczyn na prostym odcinku drogi samochód, którym jechali młodzi ludzie, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Honda accord rozpadła się na pół. Na miejscu zginęli kierowca i dwaj pasażerowie. Jeden z pasażerów, który siedział na tylnym siedzeniu samochodu, został wyrzucony z pojazdu.

Ofiary wypadku to mieszkańcy Nowych Żukowic, mieli ok. 18-20 lat. Policjanci i prokurator wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku.



Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »


Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Goscinny pisze:Ciekaw jestem ile promili mieli we krwi - nie wierzę w 0,0.
Nawet jeżeli kierowca miał 0,0 to jazda z grupką wypitych jest również dość ryzykowna. Oczywiście nie zakładam, że tak było w tym wypadku, ale tak jest najczęściej. Gdy miałem tyle lat co oni zdarzało mi się wozić pijane towarzystwo. Z doświadczenia wiem, że takie potrafi dość mocno absorbować uwagę kierowcy. Często usiłuje również wymusić na kierowcy nieprzepisową jazdę. Jeżeli kierowca jest podatny na takie bodźce - tak to się często kończy.

Ja widzę tylko jedno możliwe rozwiązanie: wbijanie do głów młodym kierowcom jak najdrastyczniejsze obrazy takich wypadków. Zdjęcia ofiar lub ich kawałków. Dużo krwi. Plus wózki inwalidzkie, kalectwo i przykre zdjęcia z więzień. To wg mnie jedyny możliwy sposób. Bo cóż po tym, że stanie koło każdej dyskoteki radiowóz z alkomatem. Kierowca, który ulega wypadkowi w takich okolicznościach nie zawsze jest pijany...


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

IMHO nie radiowóz, ale na koszt właściciela dyskoteki przy parkingu ze szlabanem ochroniarz mierzący KAŻDEMU wyjeżdżającemu poziom alkoholu. A jak nie, to odbieramy koncesję. I po sprawie.

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

W pewnym klubie pod Krakowem, a dokładnie w Epsilonie, jest/był taki system, że zostawiając auto na parkingu strzeżonym za klubem (innej mozliwości nie ma), kierowca zdawał kluczyki ochronie i dostawał tzw. "breloczek". Po wyjściu z imprezy za nim odzyska kluczyki - test alkomatem. Dalej chyba nie muszę tłumaczyć co i jak.

ODPOWIEDZ