Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
Awatar użytkownika

robas
Proedroj
Posty: 371
Rejestracja: 03-08-2011, 15:44
Lokalizacja: Starodąbrowska
Kontakt:

Post autor: robas »

pb pisze: Czy ten parking jest oznaczony jako "strefa ruchu"? Jeśli tak, to spokojnie można tego gostka ścigać tak jakby postawił auto na drodze publicznej.
Tak. Przy obydwu wjazdach (od 16 Pułku i Nowodąbrowskiej) jest znak "Strefa Ruchu".


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

dzisiaj był konkretny dzwon na skrzyżowaniu Krakowska - Czerwona, bus wjechał w punto ten w następne i tak w sumie 5 aut, na lewo skręcie do koszyc


flyfly
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 17-10-2009, 18:25

Post autor: flyfly »

Ja się dziwie co ostatnio tyle tych syren w mieście słychać, ale wystarczy krótka lektura tematu i już wiadomo ;) Ktoś tu relacjonował dzwon motocyklisty obok McDonalda, a widział ktoś dzwona w ten sam dzień, też motocyklisty z autem, ale na skrzyżowaniu klikowskiej z jastruna przy straży pożarnej ? ;) Wyglądało na klasyczne wymuszenie przy wyjeździe samochodu z jastruna. Jak jechałem to był już tylko motocykl i ściągnięte rękawica+kask, oczywiście policja i straż, karetki już nie było.


pd
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 17-09-2011, 19:59

Post autor: pd »

kierowca samochodu wyjechał z jastruna i uderzył w prawidłowo jadącego motocykliste. chłopak prawdopodonie złamał nogę.


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

http://www.wiocha.pl/463619,Mam_nowe_BM ... zy_miejsca
Przyznawać się, który zrobił to zdjęcie? :)
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej

Awatar użytkownika

Louve
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 05-09-2009, 14:04
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Louve »

Ok 17 na rondzie koło Tesco na Słonecznej kolejna stłuczka, ciekawe jak wyglądają statystyki policyjne na temat zderzeń na tym właśnie rondzie.


Labudu
Prytan
Posty: 166
Rejestracja: 30-09-2011, 20:52
Lokalizacja: Zawada

Post autor: Labudu »

http://tarnowianin.com/3145_rondo_dwupa ... owcow.html

Co prawda dane z tamtego roku, ale różnica w liczbach dość spora
2250ml 0 Rh+


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

A co do ciężkiej chol... robi Policja i Straż Wiejska? Założyć kamery i niech Miasto ZARABIA na mandatach. Jak przez półroku kazde najmniejsze naruszenie przepisów na tym rondzie będzie surowo karane - to mogę się założyć, że NAGLE ludzi się naucza jeździć.
Podobnie było na rondach turbinowych - matoły zmieniały pasy i rondo się blokowało, założono kamery, Policja stała non-stop i "sadziła" mandaty i nagle wszyscy się nauczyli jak jeździć. Dla Miasta to same plusy : kasa z mandatów + zwiększone bezpieczństwo.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

Czy ktoś mi może powiedzieć co za pochód przechodził wczoraj około godziny 19-20 ulicami Kasprowicza, Paderewskiego, Parkową i Słowiackiego? Kto zapłacił za pracę czterech (a może więcej) radiowozów, czy zgromadzenie dostało zgodę z Urzędu Miasta, i kto pozwolił na zablokowanie tych ulic?

Dla wyjaśnienia: Ustawa z dnia 5 lipca 1990 r. Prawo o zgromadzeniach (Dz. U. Nr 51, poz. 297 z późn. zm.), art. 5 ust. 1, art. 6 ust. 3; art. 7

O planowanym zgromadzeniu publicznym organizatorzy powiadamiają organ gminy właściwy ze względu na miejsce zgromadzenia. Organizatorzy muszą zadbać, aby zawiadomienie zostało dostarczone do urzędu nie później niż na 3 dni przed datą zgromadzenia, ale nie wcześniej niż na 30 dni.
Ustawa nie określa formy, w jakiej ma być dokonane zawiadomienie o zgromadzeniu. Zgodnie z art. 63 k.p.a. podania mogą być wnoszone pisemnie, telegraficznie lub za pomocą faksu, poczty elektronicznej albo za pomocą formularza umieszczonego na stronie internetowej właściwego organu.
Zawiadomienie o planowanym zgromadzeniu musi zawierać kilka niezbędnych informacji. Przede wszystkim w zawiadomieniu podajemy imię, nazwisko, datę urodzenia i adres organizatora oraz nazwę i adres osoby prawnej lub innej organizacji, jeżeli w jej imieniu organizuje on zgromadzenie. Musimy również przedstawić cel, program oraz język, w którym będą porozumiewać się uczestnicy zgromadzenia. Kolejną niezbędną informacją jest miejsce, data, godzina rozpoczęcia, planowany czas trwania, przewidywana liczba uczestników, projektowana trasa przejścia (o ile przewiduje się zmianę miejsca w czasie trwania zgromadzenia).

W zawiadomieniu organizator określa również planowane środki służące zapewnieniu pokojowego przebiegu zgromadzenia oraz środki, o których dostarczenie zwraca się do organu gminy, który w miarę potrzeby i możliwości zapewnia ochronę policyjną oraz może delegować swojego przedstawiciela.

Pozdrawiam
29500ml B Rh+... A Ty?


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Powiedzmy, zewnętrzny pas jest bardzo ostry i blisko przejścia dla pieszych, w związku z tym niektórzy po prostu przejeżdżaj pas, zamiast mieścić się w tym pasie - mówi jeden z kierowców.
Cytat z newa wyżej.

Jak się komuś nie chce zakręcić kierownicą to się na lotnisku też nie zmieści. Ja tam jakoś razem z autobusem się mieszczę i nie muszę na przejście najeżdżać. Może i rondo nie jest największe ale stłuczki dochodzą tylko z braku umiejętności jazdy po rodzie lub celowym łamaniu przepisów.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

angelo pisze:Czy ktoś mi może powiedzieć co za pochód przechodził wczoraj około godziny 19-20 ulicami Kasprowicza, Paderewskiego, Parkową i Słowiackiego? Kto zapłacił za pracę czterech (a może więcej) radiowozów, czy zgromadzenie dostało zgodę z Urzędu Miasta, i kto pozwolił na zablokowanie tych ulic?

Dla wyjaśnienia: Ustawa z dnia 5 lipca 1990 r. Prawo o zgromadzeniach (Dz. U. Nr 51, poz. 297 z późn. zm.), art. 5 ust. 1, art. 6 ust. 3; art. 7

O planowanym zgromadzeniu publicznym organizatorzy powiadamiają organ gminy właściwy ze względu na miejsce zgromadzenia. Organizatorzy muszą zadbać, aby zawiadomienie zostało dostarczone do urzędu nie później niż na 3 dni przed datą zgromadzenia, ale nie wcześniej niż na 30 dni.
Ustawa nie określa formy, w jakiej ma być dokonane zawiadomienie o zgromadzeniu. Zgodnie z art. 63 k.p.a. podania mogą być wnoszone pisemnie, telegraficznie lub za pomocą faksu, poczty elektronicznej albo za pomocą formularza umieszczonego na stronie internetowej właściwego organu.
Zawiadomienie o planowanym zgromadzeniu musi zawierać kilka niezbędnych informacji. Przede wszystkim w zawiadomieniu podajemy imię, nazwisko, datę urodzenia i adres organizatora oraz nazwę i adres osoby prawnej lub innej organizacji, jeżeli w jej imieniu organizuje on zgromadzenie. Musimy również przedstawić cel, program oraz język, w którym będą porozumiewać się uczestnicy zgromadzenia. Kolejną niezbędną informacją jest miejsce, data, godzina rozpoczęcia, planowany czas trwania, przewidywana liczba uczestników, projektowana trasa przejścia (o ile przewiduje się zmianę miejsca w czasie trwania zgromadzenia).

W zawiadomieniu organizator określa również planowane środki służące zapewnieniu pokojowego przebiegu zgromadzenia oraz środki, o których dostarczenie zwraca się do organu gminy, który w miarę potrzeby i możliwości zapewnia ochronę policyjną oraz może delegować swojego przedstawiciela.

Pozdrawiam
Droga Krzyżowa Parafii Miłosierdzia Bożego. Można powiedzieć, że już doroczna ;-)


adaresik
Metoikos
Posty: 3
Rejestracja: 31-12-2011, 11:54

Post autor: adaresik »

Godzina 15:57
Ciężarówka ze złomem nie zmieściła się pod remontowanym wiaduktem kolejowym na ul. Lwowskiej. Zdjęcia poniżej... Obrazek

Obrazek


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Po 16 jadę na rondzie tymczasowym, chce z niego zjechać ale widzę, że jakiś dzieciak wchodzi na pasy. Zatrzymałem się grzecznie aby chłopaka puścić, a baran za mną klaksonem mnie częstuje. Później wrzucę zdjęcie. Blachy miał KT.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 743
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

halford pisze:Po 16 jadę na rondzie tymczasowym, chce z niego zjechać ale widzę, że jakiś dzieciak wchodzi na pasy. Zatrzymałem się grzecznie aby chłopaka puścić, a baran za mną klaksonem mnie częstuje. Później wrzucę zdjęcie. Blachy miał KT.
Ja w podobnej sytuacji, ale na rondzie przy Starodąbrowskiej/Mickiewicza panu taksówkarzowi pokazałam środkowy palec :)

I pozdrawiam jeżdżących skuterami...jak się nie wie, gdzie jest prawy kierunkowskaz, a gdzie lewy - to się nie jeździ. Następnym razem rozjadę. (skuter z prawym kierunkowskazem, skręcił w lewo :) ). Tak samo jak się wyprzedza z lewej skręcających w lewo! Trochę rozumu - ja mam kawał blachy, a Wy tylko kask.

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

adaresik pisze:Godzina 15:57
Ciężarówka ze złomem nie zmieściła się pod remontowanym wiaduktem kolejowym na ul. Lwowskiej. Zdjęcia poniżej... [url=http://images39.fotosik.pl/1408/e38e5e7c7c4ff06bmed.jpg]Obrazek[/URL]

[url=http://images35.fotosik.pl/1275/d095b96249cd31bamed.jpg]Obrazek[/URL]
Dla mnie to jest chore. Robi się nowy wiadukt, który ma na znakach 3,9 !!! A przechodzi 4,10 maksymalnie. rozumie granica bezpieczeństwa. Maksymalna wysokość zestawu to 4,0 metra. Ale ludzie tamtędy bedzie prowadzony ruch z autostrady. Jak można tak projektować wiadukty.

A we wtorek gość takim samym zestawem z wielkiej wsi złamał dwa słupy i urwał kable na długośći ponad 200 metrów. Zachaczył o kable telefoniczne.

ODPOWIEDZ