Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

kholbee
Prytan
Posty: 188
Rejestracja: 13-09-2009, 15:28

Post autor: kholbee »

Rodowity pisze:Orientujcie sie czy wszyscy wyszli cali z wypadku jaki miał miejsce na drodze do magazynu biedronki w Wojniczu, wczoraj ok 22? TIR vs espace
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj na obwodnicy Wojnicza. Kierujący samochodem marki Opel Zafira jadąc zjazdem z obwodnicy nie zastosował się do znaku pionowego STOP umieszczonego przy dojeździe do ul. Wojnickiej, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z ciągnikiem siodłowym z naczepą marki MAN prowadzonym przez 20-letniego mieszkańca m. Wokowice. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł mężczyzna jadący w Oplu, natomiast dwoje pasażerów – 27-letni właściciel samochodu, mieszkaniec m. Jastew oraz 19-letnia mieszkanka Tarnowa – przewiezionych zostało do szpitala św. Łukasza w Tarnowie. W wyniku doznanych obrażeń mężczyzna zmarł, natomiast kobieta doznała pęknięcia kręgosłupa piersiowego, wstrząśnięcia mózgu oraz złamania twarzo-czaszki. Kierowcę samochodu ciężarowego przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,00. Trwają czynności mające na celu ustalenie szczegółów wypadku. - za - http://tarnow.policja.gov.pl/?strona=info


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

gushman, napislaem ze MOJA wina - nawet z CAPSEM ;)

wiec skąd u ciebie taki osąd: >>nikt normalny nie przyznaje się, że zawinił na drodze i tyle<< ?? - wydaje mi sięze własnie tak zrobiłem ;) "MOJA WINA" wydaje się dość jednoznaczne.

przeprosilem, pomachałem rękąi pojechałem.. ale widać za mało ;)

A co do zwężenia przy moście na Biłąej - to faktycznie, co rusz trafa i się jakiś samozwańczy "szeryf".. :roll:


Cubaza
Rhetor
Posty: 3809
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Czyli ja też jestem nienormalny :d Kiedyś też przyznałem się do tego, że wymusiłem pierwszeństwo na peugeocie;)
I się tego nie wstydzę :P hehehe :P


Beny
Archont
Posty: 517
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Beny »

Kazdy popelnia bledy nikt nie jest nieomylny, nie raz sie nie zauwazy. Ale najwazniejsze jest nie robic tego celowo jesli ktos celowo wymusza, lamie przepisy to juz nie jest w porządku.Z drugiej strony czasami odnosze wrazenie ze kierowcy na drodze maja nastawienie jak na wojnie, wszyscy obok na drodze to wrogowie, jeden nieumyślny krok nie po jego mysli i jest gotow Cie zabic, ludzie troszke wiecej kultury i spokoju na drodze a bedzie dobrze, ten obok w samochodze to nie wrog:).


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Zagadka na myślenie stereotypowe:

wczoraj przed dojazdem do skrzyżowania Mościckiego-Szkotnik młodociany kierowca Hondy Civic z wieśtuningowym spoilerem przednim na blachach KT pokazał środkowy palec kierowcy prywatnego autobusu "podmiejskiego" na blachach KTA.

Nie wiem o co poszło, ale kto miał rację ? :lol:


BLAST
Obywatel
Posty: 79
Rejestracja: 27-03-2010, 13:50
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BLAST »

Cholera, ten niedobry i ten zły. Jeden bo z wieś tuningiem a drugi bo KTA. Rację miał kierowca Nissana zaparkowanego na parkingu (z tablicami KT) :D

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

co do wypadku w Wojniczu to ja nie rozumie jak mozna pisac ze ciezarowka MAN z naczepa. to taki szczegol ale bardzo wazny. TO byla solowka MAN wypadek naprawde dosc konkretnie wygladal. kierowca zostal wydarty z zafiry przez tego mana a ten drugi chlopak lezal pod autem ktore go przygnietlo. inna sprawa ze gdy juz bylo tam bardzo niebiesko to o malo nie doszlo do nastepnego wypadku na wiadukcie.kierowcy osobowek zaczeli chamowac zeby sobie popatrzyc i gosc MaGNUMKA z naczepa ledwo uciekl na lewy bo by przyladowal w nich. normalnie bezmyslnosc tych ludzi zeby tylko cos zobaczyc nie zna granic.a bylo bardzo blisko dzwona.

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

aha jeszcze jedno: 20 letni kierowca nie moze prowadzic samohcodu i DMP wiekszemym niz 7,5 tony a ta solowka to kolo 16 ton ma. wiec ktos tu przepisow nie zna lub kiero jezdil na lewo.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

ozi26 pisze:aha jeszcze jedno: 20 letni kierowca nie moze prowadzic samohcodu i DMP wiekszemym niz 7,5 tony a ta solowka to kolo 16 ton ma. wiec ktos tu przepisow nie zna lub kiero jezdil na lewo.
Rozszyfruj skrót DMP. Dopuszczalna Masa jaka? Ja tam znam tylko DMC (całkowitą) :)


Bastekxyz
Archont
Posty: 943
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

http://pl.wikipedia.org/wiki/DMP_%28silnik%29 :D

A tak na serio to chyba mu chodziło o Dopuszczalną Masę Pojazdu ;)


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Jechałem dzisiaj Szujskiego do Mościc... palanty w wywrotkach blokowali dwa pasy, a na lewym przed nimi sto metrów puste...

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Jak tam dzisiaj na moście w Mościcach? Bo szczęśliwie - patrząc na powstające tam korki - nie musiałem tam jechać. Co do Krakowskiej, to przenieśli się już na drugą jezdnię :)


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Tomku - właśnie napisałem jak na moście... samozwańczy szeryfowie blokują oba pasy... aczkolwiek korek się zaczynał dopiero przy zwężeniu (15:40) więc nie było źle.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Dzięki za info. Nie wiem od czego to zależy, ale w różne dnie są nieraz diametralnie różne długości korka o podobnej godzinie. Nie mówię tu o piątku ani weekendzie, ale o normalnych dniach roboczych :)

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

TomekMKM pisze:
ozi26 pisze:aha jeszcze jedno: 20 letni kierowca nie moze prowadzic samohcodu i DMP wiekszemym niz 7,5 tony a ta solowka to kolo 16 ton ma. wiec ktos tu przepisow nie zna lub kiero jezdil na lewo.
Rozszyfruj skrót DMP. Dopuszczalna Masa jaka? Ja tam znam tylko DMC (całkowitą) :)

hehehe wstaje o 2.30 wiec lekko sie zamotalem heheh mialo byc DMC a DMP to w zuzlu hehehe pewnie tez cos o nim myslalem:)

ODPOWIEDZ