Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: dropszot »

Leon pisze:To wszystko pokazuje jakim zaściankiem jest Tarnów.
Co tutaj wskazuje na rzekomą zaściankowość Tarnowa?
Goscinny pisze:@dropszot: na filmie widać, że tam wszyscy mieli hektar miejsca żeby objechać wysepkę, ale po prostu nie potrafią zakręcać jak nie jest płasko. Mają tam betonowe zasieki zrobić, bo jeden z drugim nie ma pojęcia o tym jak zachowuje się samochód na zakręcie?
Uważam, że użyte wyżej określenia są grubo przesadzone. Najechanie na krawężnik to jeszcze nie jest wyznacznik nieudolności kierującego, mnie osobiście bardzo daleko do nazwania kierowców z filmu "ślepymi", "głupimi" albo posiadającymi "prawko z czipsów".


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Roberto »

Ja z kolei uważam, że prawo z czipsów to wręcz komplement. Dla czipsów.

Tymczasem, kiedy tarnowska drogówka dostała BMW z kwestionowanym-przez-sądy-wideorejestratorem, wczoraj widziałem poprzednią Vectrę (na numerach KTA) robiącą budżet dla Urzędu Wojewódzkiego w... Balicach, tuż przy lotnisku (nie na autostradzie).

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Goscinny »

@dropszot: najechanie na krawężnik to zupełnie coś innego niż w tych przypadkach. Oni przecież ścinali kwiatki i te słupki.


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: sotiv »

Pytanie mam, bo już nie pierwszy raz mi się zdarzyło, a często tamtędy nie jeżdżę. Skrzyżowanie Jana Pawła i Słoneczna. Stoję na ostatnich światłach na Słonecznej w stronę nowego szpitala, czekam na zielone światło, przy moim żółtym widzę kątem oka, że auta z JP 2 podążający w tym samym kierunku co ja, jeszcze jadą. Moje zielone, ruszam, dojeżdżam do JP 2 i gdybym potrzebował stłuczki, to bez wahania można byłoby w kogoś walnąć, bo jeszcze złapałem dwóch gamoniów, którzy nie wiedzieli czy hamować i mnie puścić czy uciekać.

Czy tam kierowcy nagminnie przejeżdżają na czerwonym czy światła są tak zrobione, że jednocześnie na Słonecznej jest żółte -> zielone, a na Jana Pawła żółte -> czerwone?

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: dropszot »

sotiv pisze:Czy tam kierowcy nagminnie przejeżdżają na czerwonym czy światła są tak zrobione, że jednocześnie na Słonecznej jest żółte -> zielone, a na Jana Pawła żółte -> czerwone?
Moim zdaniem to jest jedno z tych licznych skrzyżowań, gdzie kierowcy przejeżdżają na "późnym żółtym" i na "wczesnym czerwonym".


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: sotiv »

Idealne skrzyżowanie do stłuczki. Kamerka samochodowa, żeby mieć potwierdzenie, że miałem zielone światło i heja, może jakiś się załapie na bicie :)

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Jan Kowalski »

I to jest skrzyżowanie, gdzie powinny być kamerki do zarabiania na mandatach.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


aaee
Archont
Posty: 648
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: aaee »

Na krakowskiej dalej nic się nie zmienia wieczne blokowanie skrzyżowań (wjazd bez możliwości opuszczenia) dlaczego policja tam nie stanie i nie wlepia mandatów. Po jednym cyklu wyrobili by dzienne normy.
Do tego na ciągu od czerwonej do wiaduktu coraz częściej zauważam przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym świetle nie wiem czy to gapiostwo. I remont przystanku już z 2 tygodnie jak nie więcej hehe

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 742
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: figa »

Wczoraj był dzień "kierowcy bez mózgów".
Zaczęło się od bardzo kulturalnego pytania "Czy mogę Panu porysować samochód?", gdy pan parkując obok, zostawił jakieś 30 cm przerwy od moich drzwi.
Po południu - totalna masakra. Gdybym miała kamerkę w aucie, materiału wystarczyłoby na co najmniej kilka mandatów. Bo wczoraj dowiedziałam się, że standardem w Tarnowie, jest skręt w prawo z lewego pasa. Gdyby jeden tak zrobił, pewnie pomyślałabym "głupi i tyle". Ale 3 kierowców w ciągu pól godziny robiący taki manewr...

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Jan Kowalski »

To Twój ten czerwony? :)
Załączniki
mp.jpg
mp.jpg (59.59 KiB) Przejrzano 5588 razy
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7657
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: ad2222 »

Wiewiórki doniosły mi o pewnym "szeryfie", który jeździ z kamerkami, w samochodach z wypożyczalni, i wymusza popełnienie wykroczenia przez innych uczestników ruchu. Często operuje na drodze "krynickiej", czyli Tuchów-Ciężkowice-Stróże. Jego modus operandi jest prosty. Na tej drodze bardzo rzadko pojawia się przerywana linia, ale tam, gdzie ona jest, jedzie sobie zgodnie z przepisami. Kiedy zaczyna się linia ciągła - nagle mocno zwalnia (20-30kmh), wrzuca prawy kierunkowskaz i czeka na jelenia. Stawiam piwo kierowcy, który w tym momencie nie pomyśli "ok, skręca w prawo, omijamy" - ale nagranie z tego manewru wędruje na policję.
Uważajcie i nie dajcie się wkręcić.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Jan Kowalski »

Niestety czasy są takie, że bez dupochronu nie poradzisz. Problem w tym, żeby w takich sytuacjach zachowywać sobie filmik. A o tym gościu też słyszałem, ale na trasie Pilzno - Jasło.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 742
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: figa »

Jan Kowalski pisze:To Twój ten czerwony? :)
Ja mam zielony :)
Ja byłam w stanie stopę między auta wsadzić :)


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: sylw3st3r »

A ja sie zastanawiam kiedy w Tarnowie wreszcie bedzie akcja swiatla w samochodzie nie ma dnia zebym nie mijal po drodze w srodku dnia kilku aut jadacych na dlugich swiatlach... A tych ze zle wyregulowanymi swiatlami to ciezko by bylo zliczyc na palcach obu rak, to jest jakas plaga i masakra w naszym.kraju...


GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: GregTrN »

To prawda ludzie w ogóle nie zwracają uwagi na regulacje świateł. A pseudo ksenony bez poziomowania to standard.

ODPOWIEDZ