Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 840
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: mirak »

Pługi jadące ulicami skutecznie zasypują wszystkie przejścia dla pieszych
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


japoneczka01
Proedroj
Posty: 486
Rejestracja: 16-12-2015, 12:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: japoneczka01 »

Tyle lat prawie nie było śniegu, więc wyszli z wprawy. Co się dziwicie. Proponuję, nakaz dla pieszych, aby każdy chodził z łopatą. Za brak łopaty - mandat. Zniknąłby problem odśnieżania chodników. A tak na poważnie - pamiętam dawne zimy, kiedy śnieg był ładowany na ciężarówki i wywożony poza granice miasta. Obecnie jak po jezdni przejedzie pług to śnieg zepchnie na chodnik, a potem jakieś służby czasem go z chodnika zepchną na jezdnię, a potem znów przejedzie pług i zabawa trwa, a śniegu nie ubywa.


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: aaee »

Ale wcześniej zimy też były, teraz to sporadycznie śnieg. W tym roku to jestem w szoku bo pogoda nas robi w balona "śnieg, a już nieee, o znów śnieg".
Jak chodnik nie odśnieżony to pasowało by żeby wszyscy chodzili jezdnią.
Albo niech wpadnie parę pozwów do sądu na miasto o stworzenie zagrożenia, lub jego spowodowanie.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: LordRuthwen »

Chwała urzędnikowi czytającemu forum! Tylko czemu sam na to nie wpadłeś?!
Dziś brygada PUK PUK w sile 4 chłopa rozkuwała łopatami zwały śniegu na przejściach dla pieszych wzdłuż Słonecznej a druga przy Lwowskiej.


Beny
Archont
Posty: 506
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Beny »

Nie narzekajcie bo w Tarnowie i tak nie jest zle jak wjeżdżam do Tarnowa od strony południowej wojewódzką 977 to jak z piekła do nieba przez 50 km tłukę sie biala droga(najgorzej przed Porebą Radlną ze zjazdu z górki jak trafi sie na jakiegos "przewrazliwionego" to i 10 km/h mozna jechac do samego Tarnowa) a od znaku Tarnów drogi czarne wiec mysle ze nie jest najgorzej.Inna sprawa ze na calej trasie malo co piaskarek i pługów mozna spotkac a jak juz jadą o dziwo z pługiem podniesionym, nie wiem moze sie nie znam ale to generowanie pustych przebiegów ja wiem ze mozna piaskiem sypac ale czemu przy okazji nie mozna jechac z opuszczonym plugiem to nic nie kosztuje a jazda podobna.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 732
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: farciarzgilmore »

My jak zwykle narzekamy i bardzo często słusznie, ale chciałem napisać, że znajoma jeździ tirami, autobusami itp. Wczoraj wrzuciła zdjęcie jak przejeżdżała przez całe Niemcy i wszystkie pasy autostrady białe. Nie tylko u nas te sprawy kuleją.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: TomekMKM »

Byłem w Krynicy ze trzy tygodnie temu. Jechałem przez Ciężkowice i Grybów. O dziwo najgorsza droga była do Cieżkowic, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka Nowodworze - Tuchów. Potem w stronę Krynicy dużo lepiej, jeśli chodzi o utrzymanie.


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: bart11 »

Jeśli ktoś zamierza wybrać się 73 na północ od miasta, to odradzam. O dziwo google.maps jeszcze nie załapało, ale trwają właśnie prace naprawcze po zimie i końca korka (w obie strony) nie widać.


petr
Prytan
Posty: 245
Rejestracja: 18-09-2009, 09:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: petr »

Dzisiaj rano jechałem na północ przez Żabno na nowy most w Borusowej i do Buska i całkiem spoko. Trochę kręcenia po wioskach ale nawierzchnia w większości przyzwoita. Alternatywa na korki remontowe na 73.
pozdrawiam
petr

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: LordRuthwen »

Potwierdzam, od mostu potem jest w zasadzie prosta droga aż do Buska.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: LordRuthwen »

Znalezione w sieci: https://youtu.be/JAKYnfjvAYM

Wysłane z mojej budki telefonicznej



Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Boruta »

Szczecińska policja już szuka chłopców z podtarnowskiej wsi:

https://www.wykop.pl/link/5975109/kopni ... zczecinie/

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: ad2222 »

Jadę sobie dzisiaj spokojnie po Tarnowie, na Niedomickiej przed światłami poniżej 40, żeby ich nie rozgniewać :), aż tu nagle zaatakował mnie kwiat Powiśla Dąbrowskiego:



I tak był niezły, poprzednia kierowniczka X6 na "KRAkoskich" blachach olała czerwone i pojechała w siną dal. Chyba będzie tego więcej, odkryłem, że nie muszę wyciągać za każdym razem karty SD z kamerki, mogę ściągnąć film przez wifi na komórkę.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Cubaza »

A tymczasem takie coś miłego spotkało mnie dzisiaj(na kamerce data i godzina błędna, zapomniałem po rozkodowaniu przestawić):
https://youtu.be/e0W9XQG_0Og
Pan najpierw siedział mi na zderzaku, potem jak pojawiła się okazja to mnie wyprzedził po to żeby za 1,5km skręcić w lewo :) Wyprzedził dwa samochody stwarzając zagrożenie.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Post autor: Kulfon »

Za takie coś powinni odbierać prawo jazdy minimum na rok i 5000 zł mandatu !
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

ODPOWIEDZ