Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ

Cubaza
Rhetor
Posty: 3794
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Hmmmm jeśli dobrze pamiętam to w Poznaniu, na niektórych skrzyżowaniach wprowadzili właśnie oznaczenie, ile pozostało do zielonego światła ;) Tylko w postaci cyferek, a nie tak jak tutaj, takiego licznika dookoła :)


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

No co chcecie - u nas w Tarnowie doszli do wniosku, że rondo jest lepsze od skrzyżowania. Doszli też, żd wniosku, że należało by zsynchronizować światła.
Cała reszta świata doszła do tych wniosków jakieś 30 lat temu. :mrgreen:
Kto się założy ze mną, że liczniki odliczające czas do zielonego wcześniej niż za 20 lat nie zobaczymy? :-) :-)


marpie
Obywatel
Posty: 82
Rejestracja: 30-11-2009, 01:28

Post autor: marpie »

Ravir pisze:nie zobaczymy
Nie zobaczymy, bo za 3 lata będzie koniec świata. Jakby nie było, to teraz po kilku rewolucyjnych jak na Tarnów przeróbkach jeżdżąc mówi się "koniec świata".


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Wczoraj znowu był jakiś dzwon na rondzie na Słonecznej, wszystkie żółte malowania już chyba zniknęły i są tylko białe, ale przy okazji mam pytanie bo trochę zgłupiałem jadąc tam wczoraj Słoneczną od wschodu. Dojeżdżając do ronda jest znak informujący, że z lewego pasa można przez rondo przejechać prosto lub skręcić w lewo, a z prawego prosto lub w prawo. Chciałem więc skręcić w lewo (czyli w Starodąbrowską w dół w kierunku szpitala) a tu linia ciągła jednostronnie przekraczalna (dla jadących Słoneczną od zachodu) czyli ze skrętu nici :-/ Dla jadących Starodąbrowską od północy nie ma tego problemu bo lewy pas jest oznaczony jedynie do skrętu w lewo.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Dziś też był jakiś dzwon :]

Dołączam się do pytania Roberta ? Czemu tam jest ciągła i czemu tylko z jednej strony ronda ?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6853
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

halford pisze:Czemu tam jest ciągła i czemu tylko z jednej strony ronda ?
Dlatego że tam jest 1 pas a nie dwa jak w każdym innym kierunku, i pewnie zapomnieli zmienić znak o wymalowanych pasach. Ludzie jadą na pamięć, lewym pasem na prosto bo przecież tam nie było linii ciągłej. (Słoneczna w kier. wschodnim)


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Ale ten pas jest albo przynajmniej był także na rogu koło cmentarza ? A tam są dwa pasy...

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Post autor: Phoenix »

Dlatego że powstawały problemy ze zjazdem z ronda w starodąbrowską na ”dół” w strone ronda na Mickiewicza. Bo ludzie nie zwracali uwagi na znak na starodąbrowskiej że lewy pas jest tylko do skrętu w lewo.
Słuszna uwaga z tym znakiem na słonecznej który sugeruje możliwość skrętu w lewo tylko ze złego pasa.

Rondo jest małe i nie przemyślane. Co prawda rozładowało trochę korki ale jest to chyba najbardziej kolizyjne skrzyżowanie w mieście. Od paru dni przejeżdżając tamtędy, widzę radiowóz stojący na wysepce koło ronda. A stoi on od dnia namalowania linii ciągłej.

Zrobiono błąd malując linie na biało dookoła ronda.

Zostaje jeszcze kwestia pierwszeństwa. Wg przepisów o zmianie pasa ruchu osoba zjeżdżająca z ronda z lewego pasa ma obowiązek ustąpienia pierwszeństwa osobie znajdującej się na prawym pasie ruchu. A na tym rondzie wszyscy zachowują się tak jakby pas ruchu prowadził do zjazdu.

http://i1.tinypic.com/nboo0g.jpg

http://www.mmszczecin.pl/rep/newsph/27369/57752.3.jpg

a to znalazłem w necie,

http://aharnie.fm.interia.pl/turbina.jpg

ktoś miał dobry pomysł i z niego należy korzystać.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Rzeczywiście dobrze to wygląda. Dlaczego nie chcą z tego skorzystać ?


Mark
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 15-10-2009, 20:09

Post autor: Mark »

Obrazek

Awatar użytkownika

misha
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 22-09-2009, 20:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: misha »

Deto pisze:
Rzeczywiście dobrze to wygląda. Dlaczego nie chcą z tego skorzystać ?
To pomysł jednego z forumowiczów naszych ale nie chce mi sie szukać którego.

Uwazam ze pomysł przedstawiony przez Marka jest trafiony w 10! I w dodatku neguje stosowanie dodatkowego by-passu z kierunku Słoneczna (zachód) - Starodabrowska (południe).

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6853
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Sorry, i wy myślicie, że ludzie się nie pogubią?
Nie mam zawyżonego mniemania o sobie jako kierowcy, jednak śmiem twierdzić, że to będzie w praktyce i przy "naszych" kierowcach jeszcze gorsze niż to co jest teraz, no chyba, że będzie na prawdę duże.

Awatar użytkownika

misha
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 22-09-2009, 20:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: misha »

Przecież to co przedstawił Mark to rondo bezkolizyjne. A czy ktos sie pogubi czy nie to juz kwestia tego czy bedzie patrzył na oznakowanie przed wjazdem na rondo i dobrze ustawi sie na danym pasie.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6853
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

misha pisze:kwestia tego czy bedzie patrzył na oznakowanie przed wjazdem na rondo i dobrze ustawi sie na danym pasie.
Do tego właśnie piję, dziś mi mało gość w drzwi nie wjechał bo na pamięć debile jeżdżą.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Nie tyle na pamięć tylko w myśl zasady "ja będę pierwszy, w dupie mam przepisy, znaki i kulturę jazdy". Tak na prawdę nawet obecne rondo jest całkiem dobrym rozwiązaniem. Jednak nawet na najbardziej bezkolizyjnym rondzie znajdzie się idiota a takich u nas nie brakuje.

ODPOWIEDZ