Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7659
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ile by piany nie bić i kłócić się o przepisy, to rondo na prawdę poprawiło drożność tego skrzyżowania. Trzeba tylko zachować minimum uwagi, i oczywiście zredukować prędkość.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Jeszcze jedno: sprawdziłem wczoraj z premedytacją skręt w lewo od strony Mościc na Szujskiego/Szkotnik. Bo do tej pory wydawało mi się, że kilka miesięcy temu uległo "wyregulowaniu" i ci jadący od ronda nie wjeżdżają już w boki skręcających spod Shella w kierunku ronda.

I nadal wydaje mi się, że to nie jest już to samo co było kilka miesięcy temu. Wjechałem na żółtym a samochód, któremu włączyło się zielone światło ruszył dopiero mniej więcej w momencie, gdy przejeżdżałem koło niego.

Oczywiście moje "badanie" jest strasznie koślawe i niemiarodajne. Tamten mógł zaspać i już szlag trafia "pomiary". :) Albo po prostu poczekał sobie aż zjadę. Zaznaczam jednak, że wiele razy w ostatnim czasie sam jechałem od ronda i już dawno nie miałem sytuacji żebym musiał poczekać - mając "zielone" - na zjeżdżających spod Shella. A kiedyś zdarzało się to nagminnie.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7659
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ja mam taką sytuację zawsze kiedy jadę zaraz po 17, właśnie od strony ronda - Zawsze muszę ustępować 'spóźnialskim', i odnoszę wrażenie że wjeżdżają też na czerwonym - Najgorsze jest to, że wtedy jest bardzo długi korek na Szkotnik w stronę ronda, więc czasami Ci, którzy skręcają z Szujskiego nie mają gdzie zjechać i blokują jazdę w kierunku Szkotnik do Krakowskiej. Tragedia normalnie.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

A to wjeżdżanie na skrzyżowanie gdy nie ma gdzie zjechać to już normalnie kryminał i powinno się za to zamykać! :) Nie wiem gdzie ci ludzie uczyli się jeździć, ale to jest przecież łamanie przepisu kodeksu drogowego! Czasem ciężko się opanować i nie staranować z premedytacją taką zawalidrogę. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6853
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

No przecież im się spieszy, wychodzą z założenia że jeśli ja nie wjadę to zrobi to ten z boku a to przecież niedopuszczalne!

Dlatego przy takich skrzyżowaniach powinien stać czołg :D

We Wrocławiu pomalowano jedno skrzyżowanie na pomarańczowo, żeby było jasne, że jeśli nie możesz zjechać trzymaj się normalnego asfaltu.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7659
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

gushman pisze:Czasem ciężko się opanować i nie staranować z premedytacją taką zawalidrogę. :)
Dlatego chyba anstępny samochód to będzie nissan Navara ze wzmocnionymi belkami z przodu ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Obrazek

No belki by się zdały. Temu ich brakło. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

hehe..też ich widziałem...:) Jak zwykle się komuś spieszyło :)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6853
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Niech zgadnę... sądząc po samochodzie... temu z tyłu :P


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Osobiście proponował bym zrobienie ronda TURBINOWEGO - nawet tymczasowego - fakt, że nie będzie można zawrócić na turbo rondzie, ale na słonecznej mamy zawracajki na Starodąbrowskiej też można zawrócić. Zresztą brak możliwości zawracania nie jest dużym problemem. Zaś turbo rondo to rozwiązanie doskonałe. Koszt przestawienia kilku brier i wymalowania oznaczeń chyba nie jest duży.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6853
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Turbo rondo... nazwa fajna, jak turbodymomen :P
Zawstydzimy resztę kraju ;)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7659
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Ravir pisze:Koszt przestawienia kilku brier i wymalowania oznaczeń chyba nie jest duży.
Znając rozrzutność UMT, to będzie pewnie jakieś 50 kpln... ;) w promocji...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Wczoraj w ul. Szkotnik wpakował się tir na bułgarskich tablicach. Przejechał całą ulicę, dojechał do ronda i... zawrócił na nim (objechał je całe dookoła) i pognał Szkotnikiem w drugą stronę. Rondo pozostało nienaruszone :)


Autor tematu
Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Postawić kolejne rondo?

Post autor: Keleos »

Mam "szczęście" - ilekroć nie wracam od matki z aparatem przy sobie to ktoś się rozbija.

Ponownie zdjęcia fatalnej jakości, tym razem nie wiem czemu - jeśli ktoś ma porady jak zrobić zdjęcie (kompaktem) w nocy - chętnie je poczytam na priv ; )
(ISO i lampa błyskowa na full oczywiście nie dają rady, wydłużenie naświetlania oczywiście rozmywa obraz...)

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu Rogoyskiego z Solidarności. Zdjęcia "poprawione" programem graficznym, gdyż były niemalże całkowicie czarne ; )

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjęcia jeszcze świeże robione jakieś 30-40 minut temu.


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

To miejsce jest od lat bardzo niebezpieczne. Kiedyś pracowałem w tej okolicy, widziałem w miesiącu co najmniej 1-2 wypadki. W górę solidarności jadą w korku, z góry tną na czerwonym, a w miedzy czasie ktoś pcha się z Rogoyskiego w lewo lub w stronę Słowackiego i nieszczęście gotowe. To drzewo w swoim życiu przyjęło wiele ciosów.

Ps. Keleos, Maksymalne ISO nocą to nie jest wyjście, stąd te szumy i ziarno. Ustaw tylko tyle, ile naprawdę potrzeba, nie na maksimum. Ja w swoim trupku unikam wartości powyżej 200. Pamiętałeś też o przysłonie obiektywu? Może nie otworzyłeś jej dostatecznie?

ODPOWIEDZ