Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Dyskusje na temat oznakowania, niebezpiecznych miejsc, przepisów itd.

Re: Kolejny madafaka rozwalił zderzaka...

Postprzez Boruta » 11-06-2019, 19:35

Nie zapominajmy o naklejkach "patrz w lusterka, motocykle są wszędzie" :roll: Szaleją jak chcą, a ty na nich uważaj, zauważ mknący pocisk i nie wchodź mu w drogę :-/
Boruta
Archont

Postprzez dropszot » 11-06-2019, 23:26

Boruta napisał(a):Nie zapominajmy o naklejkach "patrz w lusterka, motocykle są wszędzie" :roll: Szaleją jak chcą, a ty na nich uważaj, zauważ mknący pocisk i nie wchodź mu w drogę :-/

Popisy z ostatnich tygodni wskazują, że powinni sobie takie nalepki przytwierdzać:
Obrazek
dropszot
Archont

Postprzez kato » 12-06-2019, 10:11

Gdzie mogę kupić taką naklejkę?
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)
kato
Rhetor

Postprzez Bastekxyz » 12-06-2019, 11:36

Na przykład tutaj: https://allegro.pl/oferta/naklejka-patr ... 6734705500

Osobiście preferuję wzór numer 2.
Bastekxyz
Archont

Postprzez kato » 12-06-2019, 12:47

Dzięki. Faktycznie nr 2 będzie odpowiedni.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)
kato
Rhetor

Postprzez Jan Kowalski » 12-06-2019, 13:18

Nie wiem czy zwolennicy patrzenia za nimi w lusterka, nie będą reagowali agresywnie.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.
Jan Kowalski
Rhetor

Postprzez defekator » 20-06-2019, 12:18

Dzisiejsza procesja idąca środkiem Jana Pawła II. Ja rozumiem, że tradycja, rozumiem, że katolicy uważają ten dzień za bardzo ważne święto, ale zastanawiam się czy ta procesja musi iść główną drogą miasta, odcinkiem będącym częścią drogi krajowej? Ruch na jednym pasie wstrzymany na kilkanaście minut, do tego przebijająca się przez uczestników procesji karetka pogotowia na sygnale mająca problem z przejazdem. Przecież można by zaplanować trasę procesji tak aby szła bocznymi osiedlowymi uliczkami co byłoby mniej uciążliwe dla wszystkich. W ostateczności po obu stronach JPII na tym odcinku jest chodnik.

Co roku gdy to obserwuje mam wrażenie, że dobór trasy wynika nie z religijności, ale z chęci pokazania "patrzcie, to nam się należy, możemy sobie tędy iść i co nam zrobicie" .
defekator
Rhetor

Postprzez Wojtasek » 20-06-2019, 12:49

Z kolei procesja z katedry tez ma swoją otoczkę. Biskup i kurki w swych śmiesznych czapkach pilotowani przez straż miejską. To taka akcja podwyższonego ryzyka. Ciekawe, czy kuria zapłaciła magistratowi za wynajęcie straży na tą okoliczność ??? Nie mam nic przeciwko procesji, celebracji i w ogóle, ale szlak mnie trafia jak z roku na rok widzę coraz to bardziej panoszących się grubszych panów i świtę klakierów wokół nich biegających.
Wojtasek
Prytan

Postprzez samek » 20-06-2019, 13:17

W ubiegłym roku w asyście Policji i przy huku wystrzałów przemaszerowali od Parku Strzeleckiego przez Słowackiego do Nowego Światu i dalej gdzieś tam.Śpieszyłem się bardzo ale cóż;ruch wstrzymany.ech...
samek
Prytan

Postprzez ClNEK » 20-06-2019, 13:57

defekator napisał(a):Dzisiejsza procesja idąca środkiem Jana Pawła II. Ja rozumiem, że tradycja, rozumiem, że katolicy uważają ten dzień za bardzo ważne święto, ale zastanawiam się czy ta procesja musi iść główną drogą miasta, odcinkiem będącym częścią drogi krajowej? Ruch na jednym pasie wstrzymany na kilkanaście minut, do tego przebijająca się przez uczestników procesji karetka pogotowia na sygnale mająca problem z przejazdem. Przecież można by zaplanować trasę procesji tak aby szła bocznymi osiedlowymi uliczkami co byłoby mniej uciążliwe dla wszystkich. W ostateczności po obu stronach JPII na tym odcinku jest chodnik.

Co roku gdy to obserwuje mam wrażenie, że dobór trasy wynika nie z religijności, ale z chęci pokazania "patrzcie, to nam się należy, możemy sobie tędy iść i co nam zrobicie" .

Marudzisz dla samego marudzenia. Kolejka jaka się zrobiła na Jana Pawła z powodu chwilowej blokady liczyła może max 15 samochodów. Karetka tez pięknie przejechała, dużo lepiej niż gdyby tam stały samochody na czerwonym świetle...
ClNEK
Archont

Postprzez defekator » 20-06-2019, 14:36

Marudzę, ponieważ nie rozumiem czemu dwa, trzy razy w roku blokowany jest tam ruch, skoro bezproblemowo można by to zorganizować inaczej, tak aby wilk był syty i owca cała. Nic nie mam do rozmaitych procesji, parad czy marszów ale niezależnie od tego kto w nich maszeruje powinny być organizowane tak aby zminimalizować ich wpływ na otoczenie.
defekator
Rhetor

Postprzez ClNEK » 20-06-2019, 15:01

Dzieki tej procesji, ktora zajęła pas drogowy na kilka minut masz caly dzien wolny od pracy. Wybaczysz im? :)
ClNEK
Archont

Postprzez defekator » 20-06-2019, 15:03

Po pierwsze ja się wcale na nich nie gniewam . Po drugie jakby procesja szła sobie nieco inaczej, omijając odcinek drogi krajowej, to to dnia wolnego by nie było? :)
defekator
Rhetor

Postprzez Cubaza » 21-06-2019, 18:16

Kiedy ją wjeżdżałem na skrzyżowanie to mogłem zjechać. On też bardzo dobrze widział, że nie zjedzie... A wjechał jak idiota i nie rozumiał co zrobił...
https://youtu.be/KJCT3fk3my8
Tak obtrąbiłem go
23 850ml A Rh+, a Ty ?
Cubaza
Rhetor

Postprzez pysi » 21-06-2019, 18:20

defekator napisał(a):Marudzę, ponieważ nie rozumiem czemu dwa, trzy razy w roku blokowany jest tam ruch

Wiadukt na alei tarnowskich jest zamnięty dłużej i świat się z tego powodu nie skończył :)

Co do samego faktu procesji, też jakoś bardzo praktykujący nie jestem ale jak dla mnie szukasz dziury w całym - ot tak żeby się do czegoś przyczepić.
Po pierwsze wiadomo że w Boże Ciało są procesje (odkąd pamiętam), więc można wyjechać 10 minut wcześniej albo 10 później (w skali całego dnia to chyba nie problem) - oszczędził byś sobie tego jakże wielkiego problemu.
Po drugie jak w zeszłym tygodniu był bieg azotowy i też drogę zamknęli (tranzytówka) to nie widziałem żeby ktoś marudził.
Po trzecie inni mają gorzej - ciężarówki miały zakaz jazdy cały dzień.

Mieszkamy w kraju gdzie religie jest mocno zakorzeniona i praktykowana... doceńmy to... bo skończymy Francuzi ;)
pysi
Prytan

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tarnowskie drogi